• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Błąd połączenia z Bazą Danych MySQL na hostingu cba.pl przez program napisany w C#

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
3,242 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2016 w SQL, bazy danych przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)

Połączenie działa na lokalnej bazie danych mysql odpalonej z XAMPP'a więc kod jest raczej w porządku, MySQLException daje informację "Unable to connect to any of specified MySQL hosts", powinien coś zmienić w firewall lub w jakichś ustawieniach bazy danych? Czy to jeszcze o coś innego chodzi? Poniżej daję kod:

using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;
using System.Windows.Forms;
using MySql.Data.MySqlClient;

namespace WindowsFormsApplication4
{
    public partial class Form1 : Form
    {
        public Form1()
        {
            InitializeComponent();
        }
        private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            sprawdz();
        }
        public void sprawdz()
        {
            string pol = "Server=mysql.cba.pl;Port=3306;Database=kubenowetesty_cba_pl;Uid=Zaganiaczek;Pwd=qwertyuiop;";
            MySqlConnection con = new MySqlConnection(pol);
            try
            {
                con.Open();
                
                con.Close();
            }
            catch (MySql.Data.MySqlClient.MySqlException ex) { MessageBox.Show(ex.Message); }
        }
    }
}

 

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 3 stycznia 2016 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,620 p.)
W kodzie może są złe dane do połączenia ? (Nazwa bazy danych, nazwa użytkownika, hasło)
komentarz 3 stycznia 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Dane są dobre, logowałem się przez przeglądarkę i było ok.
+1 głos
odpowiedź 3 stycznia 2016 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
Ale na cba mają zbindowanego mysqla na localhosta tylko chyba. Więc z innego adresu się nie połączysz raczej.
komentarz 3 stycznia 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Da się to zmienić? Lub gdzie postawić mysql żeby mój program mógł z niego korzystać z każdego komputera?
komentarz 3 stycznia 2016 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
Da się to zmienić będąc adminem. Z Twojego poziomu jest to niemożliwe. Ile potrzebujesz miejsca w tej bazie? Mogę Ci dać bazę na shellu tylko napisz mi na PW.
komentarz 3 stycznia 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Póki co robię testową bazę czy to mi w ogóle działa online.
0 głosów
odpowiedź 5 lutego 2016 przez DarkEliat Bywalec (2,810 p.)
Jeśli masz poprawne dane logowania to spróbuj zamienić port z 3306 na 80, ja piszę podobną aplikację, na porcie 3306 nie działa w ogóle, natomiast na porcie 80 muli przez jakieś 15 sekund i też się nie łączy, ale przynajmniej próbuje :)
komentarz 5 lutego 2016 przez DarkEliat Bywalec (2,810 p.)
Właśnie się dowiedziałem, że do bazy danych z cba.pl nie można się w ten sposób połączyć, radzę stworzyć sobie bazę danych na db4free.net, polecam działa, tylko jeśli tworzysz jakiś większy projekt to nie radzę używać tej strony, bo od czasu do czasu dane są kasowane (przy rejestracji pisze, że to są serwery testowe).
komentarz 5 lutego 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
No wiem wiem już wtedy to ogarnąłem :D Tylko nie rozumiem czemu cba tak robi.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 360 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2016 w C# przez miechooy Początkujący (360 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 746 wizyt
pytanie zadane 3 listopada 2016 w PHP przez Droomek Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
6 odpowiedzi 7,650 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2016 w C# przez Qkiz Nowicjusz (200 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...