• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ścieżka do folderu root na VPS a strona w PHP

Object Storage Arubacloud
0 głosów
282 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2016 w PHP przez runway Użytkownik (640 p.)
Witam. Tworzę panel gracza pod jedną z gier i mam pewne pytanie:

 

Plik o danych danego gracza znajduje się w folderze /root/jakasgra/danegraczy/nickgracza.ini a strona znajduje się w folderze /var/www. Moje pytanie brzmi - jak mogę zrobić, by informacje na stronie np. /var/www/forumserwera.pl/panelgracza/edytujgracza.php zapisywały się do /root/jakasgra/danegraczy/nickgracza.ini ? Pozdrawiam :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 2 stycznia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

Współczuję Twojemu VPSowi... oby nie padł w 30dni jeżeli wszystko na roocie robicie ;)

Wybierz sobie inną ścieżkę np w /var/forumserwera.pl/data/ następnie ustaw vhosta (root strony) na folder forumserwera.pl/web/  i tam wsadzaj sobie tylko  tylko index.php ( MVC!) który pobiera sobie wszystkie potrzebne pliki z katalogu wyżej.  Przynajmniej ja tak to widzę:

 --- /var/www/forumserwera.pl/ 
      |-----  data/  trzymasz dane graczy
      |-----  web/  - tutaj tylko index.php z odpowiednią obsługą requestów.( Np framework Silex )
      |---- aplikacja  / tutaj ważne moduły aplikacji  
      |---- aplikacja / tutaj ważne moduły aplikacji ( np kontrolery , modele , encje )
 

Przynajmniej ja tak to widzę.

PS: Przydatne funkcje:

+  move_uploaded_file
+  file_get_contents
+  file_put_contents

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 417 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2018 w C i C++ przez darekz08 Obywatel (1,550 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 137 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2016 w C i C++ przez Maciek123233 Gaduła (3,400 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,146 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2016 w Hostingi, domeny, usługi przez runway Użytkownik (640 p.)

92,537 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...