• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Noworoczna promocja na ebooki i audiobooki

Object Storage Arubacloud
+21 głosów
593 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)

http://bit.ly/fajna-promocja

Znajdujemy się na początku Nowego Roku 2016 - często zaczynamy realizować nowe postanowienia związane z efektem katharsis, jaki pojawiaja się w zawsze okolicach 1 stycznia :) Kupujemy karnety na siłownię, nowe książki, wyznaczamy cele. Osobiście jestem fanem slight edge'a i regularnej pracy, ale warto myślę skorzystać z noworocznej wyprzedaży organizowanej w księgarni ebookprint. Nie mam dla Was żadnego kodu rabatowego czy coś, po prostu chcę Wam dać znać o trwającej przez 48h (no, już nie całe 48h, bo sam się dowiedziałem przed chwilą) promocji na ebooki i audiobooki (wszystkie szczegóły w linku powyżej). Kinda awesome!

Oczywiście ebooki mają swoje wady i nie każdy lubi czytać elektronicznie (ja najbardziej kocham papierowe wersje, ale jestem już trochę dinozaur :) cóż), natomiast audiobooki uwielbiam, bo można ich słuchać w samochodzie, autobusie, trenując, gotując - no słowem wszędzie. Nie będę się rozpisywał, bo szkoda Waszego czasu - sami wiecie jaka lektura Was interesuje i jeśli ktoś ma ochotę skorzystać to myślę warto. Ja na pewno zaopatrzę się w kilka audiobooków. Chciałem Wam też dać znać o promocji, bo sam bym ją przegapił gdyby nie przypadek.

Korzystając z okazji - życzę Wam moi drodzy w tym 2016 roku przede wszystkim zdrowia, cierpliwości i powodzenia w życiu tak zawodowym jak i przede wszystkim osobistym!

2 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 2 stycznia 2016 przez niezalogowany
edycja 2 stycznia 2016

Może ja w ramach podpowiedzi polecę Wam (szczególnie tym osobom, które zaczynają programować) kilka tytułów:

Ogólnie to odradzam kupowanie książek o Unity, SFML i innych silnikach bo część rzeczy najzwyczajniej się bardzo szybko zmienia (np "Projektowanie gier w Unity 3.x.x zestarzało się okrutnie) i po prostu nie warto (podobnie jest z książkami typu "... w praktyce", lepsza jest teoria przedstawiająca idee, a nie kod bez wyjaśnień lub z minimalnym opisem).

Część książek jest dostępna za darmo (po ang ale to nawet lepiej, translacje książek o IT są najwyżej dobre) na http://it-ebooks.info/ więc też lepiej sprawdźcie książkę przed zakupem.

Od siebie polecam jeszcze "Zrozumieć programowanie", pewnie pojawi się moja opinia o tej książce na blogu, tutaj jest chyba najtaniej: http://ksiegarnia.pwn.pl/Zrozumiec-programowanie,114622968,p.html

komentarz 2 stycznia 2016 przez Strategiusz Dyskutant (9,220 p.)
No trzeba patrzeć na daty wydania i sobie przemyśleć czy warto. Czasem trochę starsza książka też może być, jeśli ktoś chce sobie czasem poczytać coś po polsku i w formacie odpowiednim do czytnika, a nie te pdf co nie chcą wymrzeć.

Kupiłem dwie i myślę, że było warto.
komentarz 2 stycznia 2016 przez niezalogowany
Sam podałem jedną starą książkę i nie mówię że wszystkie są złe. Ale większość poradników wydanych przez HELION ma bardzo słabe tłumaczenie jeżeli chodzi o IT.

Część książek jest uniwersalna i wciąż aktualna mimo 20-30lat (jak nawet nie więcej).

Ja jestem zdania, że należy się uczyć angielskiego nazewnictwa w programowaniu, bo to ono właśnie jest najbardziej popularne w sieci i go się używa, czy to w poszukiwaniach rozwiązań problemów/poradników, czy to w pracy.

Promocja jest sama w sobie bardzo ok i wiele książek się opłaca kupić, jedynie chciałem ostrzec, że niektóre tytuły zwodzą swoją nazwą i zanim się coś kupi należy zrobić research czy warto.
komentarz 3 stycznia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Czysty kod tak tanio !:) Podstawowa ksiażka do kolekcji dla programisty :>
+2 głosów
odpowiedź 2 stycznia 2016 przez Magicone Nałogowiec (45,100 p.)
http://i.imgur.com/78QnKeH.png

Jak must have, to must have :D
komentarz 2 stycznia 2016 przez niezalogowany
Raczej 'must know', niż 'must have', ale wiadomo że w książce informacje mogą być dużo lepiej zebrane.

Chyba powinienem napisać do ebookpoint o otrzymanie jakiegoś % za polecenie konkretnych tytułów :P (żart ofc)
komentarz 2 stycznia 2016 przez Magicone Nałogowiec (45,100 p.)
po polnocy przeczytalem o tym na wykopie, takze nie schlebiaj sobie :v
komentarz 2 stycznia 2016 przez niezalogowany
Przecież nie powiedziałem tego na poważnie, ale wiesz skoro piszesz tutaj o 'must have' to podejrzewam, że w jakimś stopniu cię dodatkowo zachęciłem ;)
komentarz 2 stycznia 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)

Powiedziałem dziewczynie, że ma mi na święta kupić tę książkę... 60 PLNów poszło na alledrogo. A tu teraz taka ładna promocja... Serducho złamane. broken heart

Ale przynajmniej będę miał papierową wersję. :)

komentarz 2 stycznia 2016 przez Javowiec Pasjonat (21,560 p.)

A ja za 40 zł na Allegro :3 Ale nie żałuje, nie ma to jak papier! laugh

komentarz 3 stycznia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Must have & must know;) Jak się przeczyta i zrozumie, to spagetti się już tak bardzo nie robi :) @Magicone tym bardziej powinieneś jej dziękować xD
komentarz 3 stycznia 2016 przez sofnir Gaduła (4,690 p.)
Dokładnie, papier najlepszy :D Ten zapach, dotyk i widok ukochanej książki na półce ^^ Bezcenne :D

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 198 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2015 w Offtop przez Porcupine Nałogowiec (31,560 p.)
+8 głosów
1 odpowiedź 625 wizyt
+8 głosów
1 odpowiedź 533 wizyt

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...