• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zrobić runner do swojej strony :D ?? Za pomocą HTML i Css

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
394 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2015 w HTML i CSS przez Albert Fijałkowski Użytkownik (590 p.)

Witam. Chciałbym dowiedzieć się jak zrobić coś na wzór tego : 

 

Jeżeli się ta to chciałbym to zrobić w HTML i w Css . W linku to się nazywa <runner.php>

Wie ktoś jak to mogę zrobić ? 

 

Link do zdjęcia : http://i.imgur.com/9GAkD4p.png

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 30 grudnia 2015 przez makoso Mądrala (7,380 p.)
wybrane 6 lipca 2016 przez Albert Fijałkowski
 
Najlepsza
Wydaje mi się że jest to js i aby uniknąć prób oszustwa po wejściu na taką stronę dodawałbym rekord do bazy danych o której, który uzytkownik otworzył tą stronę następnie js odliczał 10s (przytył ładnie animował progressbar) po 10 sekundach js wywołał akcję na stronę php sprawdzającą poprawność czy faktycznie co najmniej 10s temu strona została załadowana przez usera jeżeli tak to podejmujesz  następne kroki jakie tam chciałes lub zmieniasz poprostu progres bar na zadanie zaliczone itp its
komentarz 30 grudnia 2015 przez Albert Fijałkowski Użytkownik (590 p.)
Ok, Bardzo dziękuje za informację :D
komentarz 30 grudnia 2015 przez makoso Mądrala (7,380 p.)
Tutaj bazadanych nie koniecznie w sumie to tylko obciążenie ;) ale dodałbym ten czas do sesji tylko ustaw(sądzę że tak masz) aby js nie mógł pobrać danych z ciasteczek i jedyne zapytanie to wyślesz np ajaxem do php i w pliku php zwrócisz wartość sesje ['openPage'] zawierająca np ['idPage']['urlPage']{'timeStartVisit'] itp itd co tam będzie Ci potrzebne dane zwrócisz w JSONie i "sprasujesz" w js następnie obsłużysz resztę jeżeli się zgadza jeżeli sesja nie wróciła sesji itp, bazy danych nie musisz w tym momencie wykorzystywać :) tyko tutaj jest też jeden ważny punkt który przeszedł mi do głowy przy tym co opisałem wyżej user może otworzyć stronę zamknąć i wejść za jakiś czas i kod przejdzie dlatego warto w jakiś sposób sprawdzać czy przez ten czas był aktywny np w 8 sekundzie dopisujesz wartość do sesji jakąś potem przy zwróconej tablicy sprawdzasz czy ta wartość istnieje, ja się nie znam za dobrze ale takie dziwne pomysły przychodzą mi do głowy :)

 

w js tworzysz tablicę w której masz time z każdej sekundy tworzony przez arraypush i potem wysyłasz tą tablicę do sprawdzenie po 10 s jeżeli tablica zawiera min 10 pól to masz pewność że użytkownik spędził 10s na stronie ;) rozwiązań jest wiele ale pamiętaj kod js może sprawdzić każdy :)
0 głosów
odpowiedź 30 grudnia 2015 przez R[a]=d(ek); Mądrala (6,370 p.)
Cześć..

Szczerze nie wiem o co Ci dokładnie chodzi (i nie wiem czy ktoś inny też będzie wiedział po zadaniu takiego "pytania") a z tego screena to nic praktycznie nie widać...

Ja się jedynie domyślam że chodzi Ci o ten zielony pasek postępu - tzw. progressbar czy o coś innego?
0 głosów
odpowiedź 30 grudnia 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
Nie zrobisz tego za pomocą samego html z css. Chyba, że pójdziesz na Janusza odświeżając co 10 sekund stronę, następnie przekierujesz do 2 pliku z "dodanymi" punktami (tworząc sobie przy tym milion plików). Podaje Ci ten sposób, bo po pytaniu wnioskuję, że zbyt wiele nie potrafisz. Do normalnego działania potrzebne Ci php i zapisywanie w ciasteczkach albo sesji.
komentarz 30 grudnia 2015 przez makoso Mądrala (7,380 p.)
ew baza danych :)

postarałem się opisać dwa rozwiązania nie wiem czy pomogły :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 309 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 2,300 wizyt
pytanie zadane 22 października 2015 w HTML i CSS przez hoffymaster Nowicjusz (120 p.)
–2 głosów
2 odpowiedzi 1,507 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...