• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

co muszę wiedzieć/potrafić aby stworzyć grę przeglądarkową na niezależnej stronie jak np. plemiona?

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
1,517 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2015 w Inne języki przez AstralBinaries Nowicjusz (140 p.)
edycja 30 grudnia 2015 przez AstralBinaries
Z faktu, iż jestem dziennym studentem i czas potrafi mi pokazać, że jednak on tu rządzi, to chciałbym dowiedzieć się za co mam się dokładnie zabrać. Dlatego też przepraszam że zadaję podobne pytania ale myślę, że ktoś podejdzie indywidualnie do mojego problemu i wskaże mi odpowiednia drogę do celu :)

Tak jak w pytaniu od jakiegoś czasu zbieram się do stworzenia gry związanej z światem muzyki, będę wykorzystywał na początku inne strony jak soundcloud do bazowania danych bo na jakieś wielkie serwery mnie nie stać a nie chce sb nawet wyobrażać jak wielkie dane mogły by być uploadowane. Gra strukturą przypominająca słynne przeglądarkowe Plemiona... więc takie najważniejsze kwestie na jakie chciał bym usłyszeć odpowiedź od Was drodzy programiści:

 -jakich jezyków muszę się nauczyć aby takową grę stworzyć ?

 a z takich pytań dodatkowych to :

 -ktoś ma styczność z wykupywaniem serwerów np. czy mogę sprawdzić jakie koszta ponosi np. soundcloud aby utrzymać serwery z danymi ? (jestem bardzo zielony w temacie serwerów)

 -

2 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 30 grudnia 2015 przez makoso Mądrala (7,380 p.)
edycja 30 grudnia 2015 przez makoso

też miałem podobne plany dalej mam :) poprzednią wersję skończyłem na momencie tworzenia mapki :) niebawem kolejne podejście :) a wyglądało to już tak:



http://imageshack.com/a/img908/6968/iqHu2u.jpg

;)

ja używałem tylko HTML, CSS, JS(JQ), PHP i MySQL

przy nowym podejściu będę mógł pisać:

HTML, CSS(Materializecss), JS(JQ, ANGULAR), PHP(SYMFONY3), MySQL :)
najbardziej ciekawy jestem angulara jak mi będzie szło :) :D
 

komentarz 30 grudnia 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)

Możesz mi uwierzyć na słowo, że z Angularem to jedynie bajzel sobie zrobisz i będziesz miał traumę do końca życia. cheeky

komentarz 30 grudnia 2015 przez makoso Mądrala (7,380 p.)
w innej części tej gry stosowałem masę zagnieżdżających się AJAX i wracania do funkcji itp, uznałem że to zbędne gdy zobaczyłem kilka tutoriali z ANGULARA :) Jeszcze zobaczę co wyjdzie a co sądzisz o zagnieżdżających się funkcjach ajax? każdy kolejny wynikajcący z poprzedniego callback-u aż do maksymalnego celu w międzyczasie jakieś smętne animacje  :)
komentarz 30 grudnia 2015 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Tak samo odradziłbym Angular/Ember czy tam inny framework tego typu. Ostatnio jakoś mnie wzięło, żeby poczytać coś na ich temat i wyszło mniej więcej, że nadają się do stron typowo OnePage, albo ogólnie do bardzo prostych stronek, przy większych projektach wprowadzają tylko zamęt i lepiej zostać przy poczciwym jQuery.
komentarz 30 grudnia 2015 przez makoso Mądrala (7,380 p.)
Czyli pewnie tak zrobię :) ale i tak będę musiał zgłębić angulara bo przy wielu ofertach pracy jest wymagany ;)
komentarz 30 grudnia 2015 przez Porcupine Nałogowiec (31,560 p.)
Musze przyznać, że graficznie bardzo przyjemne dla oka! :) Powodzenia w kontynuacji projektu :)

Pozdrawiam,
+1 głos
odpowiedź 30 grudnia 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
Aplikację server-side swojej gry możesz napisać w jakimkolwiek języku. W czym ci pasuje. Wiele osób wybiera PHP, bo jest on stosunkowo prosty i tani. Plemiona chyba też zostały napisane w tym języku.

Jest również masa ogólnodostępnych, darmowych silników gier napisanych w PHP, ale nie polecam korzystania z takich.

Dodatkowo w połączeniu z PHP, języki HTML, CSS i JavaScript okażą się pomocne, a wręcz niezbędne do zbudowania pełnoprawnej aplikacji, która będzie miała ręce i nogi.

Od nauczenia się języków i ogólnopojętego programowania do stworzenia gry jest naprawdę długa droga. I to wcale nie jest tak jak pan MZ pokazuje na swoich filmach. Trzeba się naprawdę napracować, żeby wyszło coś sensownego.

Jeśli chodzi o tworzenie gier to ja zawsze chętnie pomogę gdy nadarzą się jakieś problemy. W tym celu nawet utworzyłem forum dyskusyjne związane z tworzeniem gier. Zapraszam.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 434 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 681 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...