• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Galeria Fotograficzna - prośba o krytykę :)

Object Storage Arubacloud
+5 głosów
282 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2015 w Nasze projekty przez Łukasz Wasilewski Mądrala (5,190 p.)

Cześć!

Poniżej przedstawiam Wam moją pierwszą stronę internetową. Została ona ukończona jakiś miesiąc temu, lecz dopiero niedawno odkryłem to forum i uznałem, że możecie mnie pokierować co zrobić by było lepiej.

Na początek dodam, że moja wiedza opiera się jedynie o kursy darmowe zawarte w sieci, dokumentację, stackoverflow i oczywiście google. Nie użyłem jeszcze żadnego frameworka (oprócz jQuery w kilku miejscach) bo moja wiedza jest jeszcze zbyt mała.

Proszę o konstruktywną krytykę, lecz pozytywne opinie także mile widziane. 

http://wwasilewskiphoto.pl/#   

Pozdrawiam. :)

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 29 grudnia 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
wybrane 29 grudnia 2015 przez Łukasz Wasilewski
 
Najlepsza
Po pierwsze wybierz jakiś krój czcionki. Jest ich cała masa. Polecam coś w nowoczesnym stylu, zamiast ozdobnych kursyw, które mogą ci chodzić po głowie.

Strona główna: klikalne powinny być całe sekcje ze zdjęciem, a nie tylko napisy. Do tego zwiększ paddingi (pionowe) i to solidnie tych czarnych półprzezroczystych boksów.

Pozostałe podstrony: zwiększ odstępy od krawędzi strony. Animacje za wolne są. Powinny być bardziej dynamiczne, niż "płynące spokojnie".

Piękne zdjęcia, gratuluję :)
komentarz 29 grudnia 2015 przez Łukasz Wasilewski Mądrala (5,190 p.)
Dziękuję za szybką odpowiedź.

Co do czcionek to z polskimi jest trochę problem, jest ich mało i ciężko znaleźć interesującą. :(. Odnośnie klikalności miałem problem z pierwszym "boxem" bo gdy otwierała się galeria to kliknięcie tła powodowało powrót.

Na końcu odnośnie płynności animacji to efekt bardzo podoba się mi oraz mojemu klientowi (tacie) także tu zostanę, paddingi poprawię.

Dzięki! :)
komentarz 29 grudnia 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Może LeagueGothic Ci się spodoba? Polskiej produkcji, więc ma i nasze rodzime znaki.
komentarz 29 grudnia 2015 przez Łukasz Wasilewski Mądrala (5,190 p.)
Bardzo mi się podoba. Dziękuję! :)
komentarz 29 grudnia 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Nie zapomnij o font-face żeby załączyć czcionkę dla każdego :P
+1 głos
odpowiedź 30 grudnia 2015 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Animacje ok, ale z ciekawości zapytam - czy nie lepiej ustawić "blokadę antykradzieżową" na zdjęcia, zamiast na całą stronę :) ? Jeśli taki był Twój cel, to ok.

Chodzi mnie prawdopodobnie o tą funkcję z http://wwasilewskiphoto.pl/mobile/js/jquery.mCustomScrollbar.js:

oncontextmenu='return false;'

 

komentarz 30 grudnia 2015 przez Łukasz Wasilewski Mądrala (5,190 p.)
Hej,

dziękuję za sugestię, jak najbardziej zasłużona, bo nie pomyślałem o tym, a osoba dla której strona została stworzona poprosiła mnie o to. Dziękuję! :). Co do mCustomScrollbar to użyłem go do stworzenia miniaturek.
komentarz 30 grudnia 2015 przez Łukasz Wasilewski Mądrala (5,190 p.)
Niestety nie potrafię przerobić kodu tak by działał tylko w określonych miejscach. :(
komentarz 30 grudnia 2015 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Postarałbym się pomóc, ale po pierwsze nie mogę edytować JS przez konsolę (debugger) w przeglądarce. Tzn. niby mogę, ale zmiany, które zrobię nie zostaną wprowadzone. Gdy strona się załaduje, to skrypt zostanie wczytany (i zazwyczaj od razu wykonany). Żeby można było JS edytować po załadowaniu się strony (czyli tak w przegladarce w konsoli), to trzeba by znaleźć break point przed wykonaniem tej instrukcji dla "informacji o kradzieży" i potem próbować zmieniać. Po drugie chyba jeszcze jestem na to za głupi :)

Udało mnie się rozszyfrować, że linijki z funkcją oncontextmenu = 'return false;' (ona najprawdopodobniej wywołuje tą "blokadę antykradzieżową") znajduje się w linijkach: 372 (2 razy) i 432 (3 razy) - ale to już pewnie wiesz, jeśli próbowałeś przerabiać kod :)

komentarz 30 grudnia 2015 przez Łukasz Wasilewski Mądrala (5,190 p.)
Ok udało mi się tego dokonać. Dzięki za chęci! 
Poniżej wkleję kod który za to odpowiada. Dodatkowo na zdjęcie nałożyłem diva przeźroczystego by nie można było zapisać obrazka. :).

<script language="Javascript1.2">
am = "Zdjęcia udostępniane na stronie podlegają prawom autorskim, pobierając je - kradniesz.";
el = document.getElementById("showthis");
bV = parseInt(navigator.appVersion);
bNS = navigator.appName=="Netscape";
bIE = navigator.appName=="Microsoft Internet Explorer";

function nrc(e) {
    if (bNS && e.which > 1){
        alert(am)
        return false
    } else if (bIE && (event.button >1)) {
        alert(am)
        return false;
    }
}

el.onmousedown = nrc;
if (document.layers) el.captureEvents(Event.MOUSEDOWN);
if (bNS && bV<5) el.onmousedown = nrc;
</script> 
komentarz 30 grudnia 2015 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Chyba wyłączyłem... :D Chyba, bo po usunięciu mogę klikać PPM i wtedy pojawia się menu kontekstowe (czyli nei ma alerta o blokadzie), ale w skrypcie (mimo, że usunąłem) nadal jest ten atrybut - nie rozumiem dlaczego (może coś źle patrzę), ale niby działa.

http://imgur.com/oqXmnrZ

W 372 linijce masz 2 elementową tablicę scrollbar. usuń z niej oncontextmenu = 'return false;'. Nie wiem, czy trzeba to samo robić dla 432 linijki i tablicy btnHTML, ale spróbuj.

[edit]

O 59 sekund za późno laugh

komentarz 30 grudnia 2015 przez Łukasz Wasilewski Mądrala (5,190 p.)

Co do mCustomScrollbar to użyłem go do stworzenia miniaturek.

Chyba nie zauważyłeś i szukałeś gdzie indziej. Mimo wszystko doceniam i dziękuję za czas który poświęciłeś chcąc pomóc. :)

komentarz 30 grudnia 2015 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Spoko. Przy okazji trochę ogarnąłem Chrome Debugger :) Tylko teraz się zastanawiam jaki jest sens robienia takiej blokady w JS, skoro można ją wyłączyć (z poziomu konsoli)? Chociaż inaczej pewnie się nie da. Pomijam, że można zrobić screena fotografiom i wtedy "naturalnie" omijasz blokadę. Aczkolwiek, generalnie to fajna sprawa :)
komentarz 30 grudnia 2015 przez Łukasz Wasilewski Mądrala (5,190 p.)
Generalnie to zablokować pobierania zdjęć się nie da, bo istnieje bardzo dużo sposobów na ich pobranie, jednak wg. mojego taty zniechęci to potencjalnych 'złodziei' (nie każdemu chce się robić screena), a wiele osób nie zna innego sposobu na pobranie niż PPM>zapisz jako. :)

Pamiętajmy, że my obracamy się w kręgu programistów, niezależnie od poziomu naszej wiedzy lubimy kombinować oraz mamy tendencję do łamania zakazów. Wiemy też o wiele więcej niż przeciętny użytkownik nawet w najprostszych aspektach użytkowania komputera, o czym przekonałem się nie raz pomagając klientom przy sprawach banalnych (przykład: jedna osoba zaprosiła mnie, bo nie potrafiła odpalać filmów nagranych na telefonie na komputerze, oczywiście nie miał odtwarzacza innego niż WMP)

Pozdrawiam! :)
komentarz 30 grudnia 2015 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

W HTML też to jest:

http://imgur.com/MM0ifjh

P.S. Teraz wydaje mnie się, że ja tego nie wyłączyłem u siebie, tylko Ty to wyłączyłeś na serwerze a ja zobaczyłem tylko efekt i myślałem, że udało mnie się to wyłaczyć w konsoli :D To już nie wiem, czy oncontextmenu ma z tym jakiś związek.

+1 głos
odpowiedź 30 grudnia 2015 przez Benek Szeryf (90,790 p.)

Strona prezentuje się ładnie, zdjęcia robią wrażenie, Skandynawia jest przepiękna, w dodatku czyste powietrze, nie to co u nas. Co do technicznych uwag, to nie mieszaj angielskiego z polskim, zdecyduj się na jeden język. Ponadto zmień czcionkę i popraw drobne błędy, np. brak przecinków czy jedna samogłoska i na końcu rzeczownika Norwegii.

komentarz 30 grudnia 2015 przez Łukasz Wasilewski Mądrala (5,190 p.)
Dziękuję. :)

Podobne pytania

+29 głosów
8 odpowiedzi 1,105 wizyt
+15 głosów
6 odpowiedzi 920 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2016 w Grafika i multimedia przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 210 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2016 w Nasze projekty przez Radek Nowicjusz (190 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,452 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...