• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy po kursie C++ pana Mirosława Zelenta ma się szanse dostać staż/praktyki/pracę w jakiejś firmie ?

Object Storage Arubacloud
+5 głosów
6,920 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Gowi Użytkownik (830 p.)
Czy informacje zawarte i oczywiście opanowane bardzo dobrze, są na tyle dobre, że mógłbym dostać etat ?
Oczywiście mówie tu o kursie języka C++ i C++ objektowego.

5 odpowiedzi

+16 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2015 przez niezalogowany
wybrane 1 lutego 2016 przez Eryk Andrzejewski
 
Najlepsza
Nikogo nie obchodzi, że coś tam opanowałeś. Pracodawcę obchodzi twoje portfolio. Stwórz jakieś własne projekty, zrób stronę z własnym portfolio i wysyłaj CV. Pracodawcę tylko to co zrobiłeś obchodzi. Samo to, że coś tam opanowałeś, nie zbliża ciebie do "dostania etatu". Jeśli na czymś się dobrze znasz i potrafisz to pokazać to nikogo też nie obchodzi czy masz studia czy tylko średnie, bo to nie medycyna.
komentarz 28 grudnia 2015 przez Gowi Użytkownik (830 p.)
Wielkie dzięki za przybliżenie jak to wygląda.  :)
komentarz 28 grudnia 2015 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Nie zawsze portfolio jest konieczne, szczególnie w C++ie - czasem wystarczającym dowodem dobrego opanowania języka jest "znajomość Boost.Asio" w CV :P
2
komentarz 28 grudnia 2015 przez niezalogowany
przywrócone 1 lutego 2016 przez Eryk Andrzejewski
Samo oglądnięcie czy przeczytanie kursów to za mało. Nie tylko wiedza, ale przede doświadczenie jest bardzo ważne. Bardzo długo trzeba ćwiczyć aby być w tym dobrym, na tyle aby zacząć szukać pracy jako programista. Musisz też poznać wiele różnych bibliotek. Warto poznać także kilka różnych języków programowania, nawet jeśli będziesz tylko programował w jednym, ponieważ znajomość kilku języków pozwala ci spojrzeć na dany problem programistyczny w różny sposób.
komentarz 28 grudnia 2015 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Ja nie mówię teraz o oglądaniu kursów czy takich rzeczach. Przeczytaj moją odpowiedź jeszcze raz. Powiedziałem tylko, że w konkretnym przypadku C++a jeśli ktoś twierdzi że zna ASIO, to czasem wystarczający dowód żeby się nim zainteresować.
1
komentarz 28 grudnia 2015 przez niezalogowany
przywrócone 1 lutego 2016 przez Eryk Andrzejewski
@adrian17 To nie było do ciebie. Rozszerzyłem tylko wczorajszą wypowiedź ;) Czasami można jakimś hasełkiem w CV zabłysnąć o ile jakiś rekruter tylko zakuma co to Boost.Asio albo coś innego bardziej zaawansowanego. Z kolei mam znajomego z branży gamedev i mówił mi, że nawet jakbyś napisał w CV, że znasz Boost 10 (taki tylko przykład), to taki wynajmowany rekruter nawet na to nie spojrzy, bo on ma sprawdzać w CV tylko te trzy-cztero literowe skróty na które został wyczulony przez kogoś. Często CV sprawdzają ci co nie mają pojęcia o niektórych rzeczach. To co napisałeś też jest ciekawe, ale rzadko zdarza się w wypadku początkujących programistów szukających swojej pierwszej pracy.
+8 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2015 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Nie sondze :DD Ciężko to nazwać podstawami. Oczywiście nie ujmuje kursowi, który świetnie wprowadza do języka, mówie o ilości materiału.
+6 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Nie... nawet gdybyś nauczył się ich na pamięć.
+3 głosów
odpowiedź 15 lutego 2016 przez pewniak Nowicjusz (240 p.)
edycja 15 lutego 2016 przez pewniak
Skoro interesujesz się kursem C++ i obiektowym C++, to prawdopodobnie złapałeś zajawkę. Na początek to jest najważniejsze. Ciężko jest określić czas po jakim dostaniesz staż/praktyki/pracę. Jeżeli ukończysz kurs i potem spędzisz sporo czasu na programowaniu, korzystając z innych źródeł, to twoje szanse bardzo wzrosną. Dodatkowo próg wejścia na stanowisko programisty rośnie z roku na rok, bo branża dość szybko się rozwija. Jednak uważam, że C++ jest najlepszy do konceptualnego zrozumienia o co w programowaniu chodzi, a potem np. JAVA + SQL.
–7 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2015 przez niezalogowany
Ten kurs da się przerobić w tydzień, Progamista w tydzień to raczej marny programista
1
komentarz 28 grudnia 2015 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Przerobić w tydzień można cały semestr studiów. Ważniejsze raczej co z tego wyniesiesz.
komentarz 20 maja 2018 przez Jatolubie Nowicjusz (120 p.)

Mogłbyś powiedzieć jakim prawem opanować kurs P.Zelenta w zaledwie tydzien?Same odcinki trwaja 16godzin.

Pytam z ciekawosci, bo chcialłbym poznać tak szybka taktyke nauki.

Wydaje mi sie ze zaczynajac programowanie, tak jak ja np, w tydzien moze bys sie oswoil z petla for i while. :) No chyba ze posiadasz czas na ogladanie po 3godzin dziennie, do tego 3 godziny na notatki zrozumiale dla ciebie no i dorzućmy jeszcze 3h na samo programowanie.

Musisz uwzględnić niestety że dla początkującego jest co "czarna magia".

 

 

Podobne pytania

+4 głosów
8 odpowiedzi 2,682 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 1,046 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kracjan122 Początkujący (370 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...