• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy pijecie alkohol?

VPS Starter Arubacloud
–6 głosów
1,461 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2015 w Offtop przez Eerie Mądrala (7,130 p.)
Taka typowo offtopowa sprawa. Ciekawi mnie, czy programiści oraz inne osoby zgromadzone tutaj na tym forum lubią pić alkohol. A więc: pijecie?

A jeśli tak, to jak często? Co konkretnie lubicie?

Alkohol to bardzo przyjemna część życia, więc porozmawiajmy sobie tutaj w offtopie o naszych alkoholowych gustach.

Ja na ogół piję dwa rodzaje alkoholu: piwo oraz wódka.

Piwo to zazwyczaj Heineken albo Okocim OK, a poza tym uwielbiam Desperadosa.

Wódki to ja raczej nie mam ulubionej, ale piję ją w miarę często. Bardzo lubię wódkę :)

Poza tym bardzo dobry jest też Jagermeister.

Raz próbowałem Tequillę i to chyba nie dla mnie. Zaś popularnego Jacka Danielsa również nigdy nie miałem okazji. No, ale za to Jagermeister bardzo dobry, chociaż osobiście uważam że dobrej wódki to nic nie przebije.

Wina, szampany i różne inne rzeczy z kolei piję bardzo mało, rzadko i sporadycznie.

10 odpowiedzi

+8 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2015 przez r00t Mądrala (6,960 p.)

Programisci pija tylko kawe, im mocniejsza tym lepsza :)

Pozdrawiam

+5 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2015 przez CrookedKnee Gaduła (3,150 p.)
edycja 15 kwietnia 2015 przez CrookedKnee

Witam, ja np. jestem abstymentem i jestem z tego w 100% zadowolony. Tylko raz w życiu miałem styczność z alkoholem, jak na imprezie rodzinnej, podczas tańcowania wstawiony wujaszek zamiast dać mi się napić zwykłej coli, podał tą z niezłą dawką alkoholu(Oczywiście nie było to celowe, po prostu pomylił szklanki). Miałem wtedy ok 9-11 lat.

Nigdy nie wiedziałem co ludzi ciągnie do alkoholu, ani to smaczne, ani zdrowe. Nie lubię kierować się przysłowiowym "Bo inni to robią", lub "Chciałem spróbować", myślę, że w życiu alkohol nie jest mi w żadnym stopniu potrzebny.

Oczywiście nikomu nie zabraniam :) uwielbiam obserwować jak porządny człowiek z minuty na minutę staje się coraz głupszy i podatny na manipulację :b. Tak wiem, jestem zły devil

komentarz 15 kwietnia 2015 przez Wally Bywalec (2,840 p.)
Głupie to jest dawać alkohol takiemu 10 latkowi. Oczywiście nie Ty pierwszy, nie ostatni. Ale jak można podawać młodemu alkohol. Stary byk musi się naprać to młodemu też daje spróbować.
komentarz 15 kwietnia 2015 przez CrookedKnee Gaduła (3,150 p.)

Ależ to nie było celowe wink On już był nieźle wstawiony i po prostu pomylił szklanki :). Moja rodzina to nie jest jakaś patola, celowo by tego nie zrobił, masz moje słowo.

+3 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Z tych ocen postów wychodzi jednak, że programiści to jednak nolife'y i nerdy :P
komentarz 15 kwietnia 2015 przez CrookedKnee Gaduła (3,150 p.)
Nie rozumiem, mógłbyś to bardziej uzasadnić ? :) Z moich obserwacji, ci co coś jednak osiągneli, są wysportowani, wykształceni, zaangażowani w swoje życie prywatne. Nolife, hmm pewnie jakąś część też bym tak nazwał, ale czy większość ?
+2 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2015 przez Kicany Gaduła (3,220 p.)
Niezły temat..
Co do alkocholu raczej rzadko może raz - dwa na miesiąc, wyłącznie whiskey Jacka Dnniels'a bądź Ballantine's jeszcze rzadziej ostatnio zdarza się pić piwo a o innych rodzajach już nie wspomnę.

Co do innych trunków jako je tak nazwę Kawa... kawa i jeszcze raz kawa podobnie jak herbata.
Ekspress potrafi nawet 10-15 razy parzyć mi podwójne mocne esspresso :D (Oczywiście jeżeli trzeba działać)
A herbata jak już to zielona w sytuacjach awaryjnych czerwona :D

To są moje jedyne trunki jak i się domyślam innych osób z branży które ogólnie spożywam :)
+2 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez nefil1m Stary wyjadacz (10,690 p.)
A ja sobie 2-3 razy w tygodniu Portera chlapnę. Ewentualnie jakiegoś Bocka, rzadziej jakieś jasne. I nie tak, żeby się uchlać (wyjątkiem są imprezy ale tam to raczej woda ognista), 1 góra 2 piwa (jeśli Porter to raczej jedno bo jest bardzo mocny).
+1 głos
odpowiedź 14 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Bardzo rzadko,a jeśli już to trochę sporo :P
Whisky z cola :P oczywiscie piwko rowniez.
Natomiast Jacke bardzo mi nie smakuje :P
+1 głos
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez bossik21 Mądrala (5,750 p.)
Ja wypiję piwo - dwa raz w miesiacu i mi to stanowczo wystarcza, ale znam ludzi na informatyce, na studiach, którzy mogliby pić codziennie do odciecia, aby tylko mieli na to pieniadze.
+1 głos
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez Aress Mądrala (6,410 p.)
Polecam whisky Shiva z wodą albo lodem
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)
Ja to mam pecha. Smakuje mi tylko dobre wino. Piwo i wódka (dwa rodzaje alkoholi najczęściej pite w sytuacjach towarzyskich) jakoś nigdy mi nie podchodziły. Więc w zasadzie robię za abstynenta, bo bardzo rzadko zdarza się okazja napicia się dobrego wina. A sam pił nie będę... :) W sumie alkohol mógłby dla mnie nie istnieć.
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Ja jestem zia młodi :3 ale i tak nie zamierzam, przecieź to niezdrowe ;) oczywiście w dużych dawkach.
komentarz 25 kwietnia 2016 przez zerko Początkujący (400 p.)

Ale akurat każda whisky jest inna, popatrz na ilość rodzajów i zróżnicowanie cenowe - http://sklepzwhisky.pl/

Kiepska whisky może Cię tylko odrzucić, a jednak porządny alkohol powinien wywołać totalnie inny efekt. Przede wszystkim stawiajcie na jakość tych alkoholi. To kluczowe.

komentarz 25 kwietnia 2016 przez niezalogowany
A dziękuję, będę pamiętał, ale póki co, to jestem abstynentem ;)

Nie znaleziono podobnych pytań

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...