• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Od jakiego języka zacząć się uczyć programować? - zajrzyj tu, jeśli zadajesz sobie takie pytanie :D

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
1,475 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Javowiec Pasjonat (21,560 p.)
edycja 26 grudnia 2015 przez Javowiec

Dużo pytań tego typu pojawia się na forum. Mam nadzieję, że owy post pomoże chociaż trochę w rozwiązaniu tego problemu wink

Jeżeli nie wiesz od jakiego języka zacząć uczyć się programować, obejrzyj poniższy graf laugh

2 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 26 grudnia 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
Jakiś miłośnik pythona to rysował.
1
komentarz 26 grudnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
I ktoś kto nie lubi php-a, bo bzdury takie wypisane tam są, ze aż szkoda oczu na czytanie tego.
komentarz 26 grudnia 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Dokładnie tak Czort ;)
komentarz 26 grudnia 2015 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Jedyną konkretną negatywną rzeczą którą napisali o PHP jest "inconsistent and unpredictable". Nie wiem jak z tym drugim, ale z pierwszym nie można się nie zgodzić.
komentarz 26 grudnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Adrian, a bzdurą nie jest, że  przeznaczony do  budowania małych stron żyjących krótki okres czasu?
komentarz 26 grudnia 2015 przez Javowiec Pasjonat (21,560 p.)

"Suitable for building small and simple sites within a short time frame" przetłumaczyłbym raczej na "Odpowiedni do budowania małych i prostych stron w ciągu krótkiego okresu czasu" surprise

komentarz 26 grudnia 2015 przez Javowiec Pasjonat (21,560 p.)

Poza tym:

1. Why is Python everywhere? Are you a Python fan?

I’ve decided to use Python as the go-to language when there are multiple answers in a scenario, simply because it is widely regarded as the best programming language for newbies. Here are the evidences:

There are tons of debates that argue other coding languages are better, but I think we should to stick to the majority opinion.

6. Is PHP for small websites only? 

No, PHP is not limited to small sites only. What I’m trying to say is PHP makes it easy to get a simple website up and running at low cost. It works and scales perfectly well for large and high traffic websites too. Here are some good reads if you can’t decide whether to learn PHP or not:

Źródło: http://carlcheo.com/startcoding wink

–1 głos
odpowiedź 20 lutego 2016 przez Miko Obywatel (1,480 p.)
A tutaj przetłumaczona wersja ;)

http://i.imgur.com/bB5DK1f.jpg
komentarz 20 lutego 2016 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

"dumb, yet obedient" w żadnym razie nie można przetłumaczyć jako "głupia, lecz jeszcze posłuszna"! To jest "głupia, lecz posłuszna".

Jednak nie to całkowicie dyskwalifikuje to tłumaczenie, a kwiatek przy tłumaczeniu "java and javascript are similar like Car and Carpet". Tego NIE MOŻNA, no po prostu nie można, przetłumaczyć dosłownie, bo tekst, że java jest podobna do javascriptu jak samochód do dywanu jest… po prostu głupi.

A przetłumaczenie client-side jako "backendowy" to już jest wgl jakaś kpina totalna…

komentarz 21 lutego 2016 przez Miko Obywatel (1,480 p.)
To nie moje tłumaczenie ;) Znalazłem to i chciałem opublikować na forum dla osób, które pytają o to, ale sprawdzając czy nie ma takiego pytania natknąłem się właśnie na nie :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 437 wizyt
–1 głos
5 odpowiedzi 1,755 wizyt
–1 głos
9 odpowiedzi 5,195 wizyt
pytanie zadane 30 października 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez darekj19 Użytkownik (910 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...