• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Instalowanie MEAN.IO - problem

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
127 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2015 w JavaScript przez Voudubu Użytkownik (740 p.)
Witam,

Probuje zainstalować MEAN.IO javascriptowy framework, ale cos nie moge nawet dobrze zacząć instalacji. Mam zainstalowane:

- NodeJS, MongoDB, Git, a nawet Python i nadal ta instalacja nie chce mi ruszyc.

Wchodzę w swój folder tam gdzie chce mieć utworzony projekt, robię "Git Bash here". Otwiera się konsola, wpisuje w niej "npm install -g mean-cli". Instalowanie rusza. Po chwili wchodzę w folder z projektem, tam utworzony folder o nazwie "node_modules" a w nim folder ".bin" oraz "mean-cli".

Później trzeba zainicjować swoją aplikację wpisując "mean init myApp". I tu wlasnie nie ogarniam o co chodzi, bo Git wywala mi błąd o treści: "bash: mean: command not found"..

Już chyba dobre 2 godziny próbuje na wszelakie sposoby ogarnąć ten problem i nadal nic nie mogę dalej z tym zrobić. Szukam rozwiązań po necie, próbuje nie instalować tego jako -g ale ciągle to samo, że konsola nie rozpoznaje komendy "mean".

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 22 grudnia 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
A dodałeś ten katalog do PATH? Zawsze możesz wejść do katalogu ./bin i odpalić cli stamtąd.

BTW środowisko node'owe jest optymalizowane pod unixy, pod windowsem wciąż to jest trochę takie… nijakie
komentarz 22 grudnia 2015 przez Voudubu Użytkownik (740 p.)
Do katalogu .bin ten katalog który utworzył się w folderze "node_modules"? Są tam 2 pliki grunt, ale mówiąc szczerze to nie wiem za bardzo co z nich wynika.

Nie no bo chciałem zacząć ogarniać Angulara i dlatego z tym się męczę. Orientujesz się może czy w Visual Studio dałoby radę odpalić to wszystko + zapisywać dane w MongoDB? Bo jak już to wolałbym właśnie pracować w tym programie.
komentarz 22 grudnia 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
W .bin powinien być program, który da się odpalić z konsoli

Nie bardzo wiem po co Ci MEAN do Angulara? Angulara można ogarnąć i bez żadnego backendu. A MEAN do najłatwiejszych nie należy.

Co do VIsualStudio: nigdy nie pracowałem w tym środowisku (na Linuksie ciut trudno ;))

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 315 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2018 w JavaScript przez Rafineria Nowicjusz (180 p.)
+3 głosów
4 odpowiedzi 390 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2023 w JavaScript przez byczynho Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 157 wizyt

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...