• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

pozycjonowanie stopki [css]

Object Storage Arubacloud
+1 głos
751 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2015 w HTML i CSS przez medamis Użytkownik (660 p.)

Witajcie! Mam pytanie odnośnie ustawienia stopki, ponieważ jakiegoś fragmentu pewnie zapomniałem. Mianowicie jeśli w contencie mam treść, obrazki i napisy to stopka jest na swoim miejscu - mam ustawiony min-height contentu natomiast jeśli usune część treści z contentu stopka wskakuje do góry. Co mogę zrobić aby stopka zawsze stała na swoim miejscu? frown

Z góry dziękuję!

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 19 grudnia 2015 przez Albert221 Obywatel (1,980 p.)
wybrane 19 grudnia 2015 przez medamis
 
Najlepsza

Bez kodu trochę ciężko, ale zgaduję, że jakieś dzieci contentu floatują i dlatego stopka leży na contencie. Spróbuj zastosować .clearfix na stopce.

komentarz 19 grudnia 2015 przez medamis Użytkownik (660 p.)
komentarz 19 grudnia 2015 przez Albert221 Obywatel (1,980 p.)
Usuń z CSSa float: bottom; nie istnieje coś takiego jak bottom. Mógłbyś jeszcze podać kod HTML żebym mógł u siebie odtworzyć problem?
komentarz 19 grudnia 2015 przez medamis Użytkownik (660 p.)
komentarz 19 grudnia 2015 przez Albert221 Obywatel (1,980 p.)

Hm, dziwne, bo u mnie po usunięciu wszystkich elementów z .content stopka dalej jest na swoim miejscu. Swoją drogą jeżeli chcesz żeby stopka nie wychodziła poza szerokość strony to użyj border-boxa. Dodaj na samą górę CSSa 

* { box-sizing: border-box; }

i poczytaj o tym np. tutaj https://css-tricks.com/box-sizing/ żeby zrozumieć co to jest i jak to działa :)

komentarz 19 grudnia 2015 przez medamis Użytkownik (660 p.)
no po użyciu tego na indexie jest okej tylko że topbar wtedy się skraca a na drugiej podstronie stopka i tak jest lekko w prawo przesunięta. No cóż będę musiał się z tym zapoznać. Dziękuję Ci bardzo :)
+1 głos
odpowiedź 19 grudnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)

position: absolute;

bottom: 0;

albo 

margin-top: xyzpx;

pierwszy sposób lepszy, tylko dla containera daj position: relative; 

Zajrzyj:  http://forum.webhelp.pl/css/pozycjonowanie-stopki-t180958.html

komentarz 19 grudnia 2015 przez medamis Użytkownik (660 p.)
Ooo jest wszystko pięknie tylko jeszcze mam pytanie czy szerokość mogę jakość automatycznie dostosować do contentu czy muszę liczbowo sam wpisywać width?
komentarz 19 grudnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
width: 100%;

Ustawi się na całą szerokość swojego rodzica, czyli contentu :)
komentarz 19 grudnia 2015 przez medamis Użytkownik (660 p.)

Próbowałem tak właśnie ale wygląda to tak pewnie popełniłem błąd gdzieś wcześniej.

komentarz 20 grudnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)

Stopka ma padding

Daj dla wszystkich elementów box-sizing: border-box;

czyli tak 

* {

box-sizing: border-box;

}

Gdzieś na początku arkusza css :) 

0 głosów
odpowiedź 25 lutego 2016 przez dan2za Nowicjusz (190 p.)

Witajcie,

Ja także walczę ze swoją stopką i proszę Was o pomoc. Przejrzałem już kilka poradników, wdrożyłem zalecane rozwiązania jednak problem pojawia zawsze pod inną postacią. Kiedy stopka ma ustawione position: absolute; przykleja się do contentu, kiedy dam fixed niby siedzi u dołu, ale jest zawsze widoczna i nachodzi na zawartość strony.

Proszę Was o pomoc. Strona .rar http://www119.zippyshare.com/v/EaWxhD1t/file.html


 
–1 głos
odpowiedź 19 grudnia 2015 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
padding-top: 450px;

W css dla klasy/id stopki

komentarz 19 grudnia 2015 przez medamis Użytkownik (660 p.)
niestety rozjechała się teraz cała stopka po prostu dodała się przestrzeń u góry w bloku. ;/
komentarz 19 grudnia 2015 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Jak rozjechała? Dasz SS?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 286 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2019 w HTML i CSS przez Cheatsu Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 393 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2018 w HTML i CSS przez tomecki Nowicjusz (240 p.)
+2 głosów
5 odpowiedzi 262 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2021 w HTML i CSS przez NA Użytkownik (590 p.)

92,547 zapytań

141,389 odpowiedzi

319,506 komentarzy

61,931 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...