• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

JavaScript (jQuery, JSON, AJAX, Angular.js, Node.js)

VPS Starter Arubacloud
+3 głosów
986 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2015 w JavaScript przez r00t Mądrala (6,960 p.)
zmienione kategorie 14 kwietnia 2015 przez joker
Tak sie zastanawiam dlaczego wielu z was odrazu przeskakuje z HTML/CSS na jezyk back endowy jakim jest wlasnie PHP. Widzialem tutaj juz kilka stronek glownie wlasnie w HTML/CSS i PHP (uwazam ze to nic zlego). Wiele osob pomija jak mozna wykorzystac wlasnie JavaScript (ten jezyk ma ogromne mozliwosci I jest jedynym jezykiem ktory pozwalala na kodowanie we front i back endzie. Nie bede juz wspominal o mozliwosciach jQuery, AJAX, czy JSON.

Niewiem czym jest to spowodoane ze JavaScript jest pomijana. Ja uwazam ze znajpmosc tego jezyka oraz wdrazenie go do projektow jest koniecznew tworzeniu nowoczesnych aplikacji webowych.

Pozdrawiam.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2015 przez Valtuil Pasjonat (22,460 p.)
Ogólnie na początku wybiera się jako następny język (po HTML) PHP, ponieważ umożliwia nam "ożywić" coś co już napisaliśmy. Początkujące osoby często bardziej motywuje widok działającego systemu rejestracji niżeli prosty zegar. Oczywiście naturalnym krokiem do polepszenia strony jest w późniejszym czasie nauczenie JavaScript.
komentarz 14 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Dokłdanie. : )

Sam zacząłem od Php'a, do "fajerwerków/wodotrysków" wystarczy poszukanie gotowej paczki, i pobranie. : p

Jak bootstrap. Styknie mi. :)
0 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Twój kalkulator jest tego przykładem :)

Ja ogólnie mało programuję webowo(bardziej mnie ciągnie do niskiego poziomu - asm, c, c++ itd :)

Ale lubię JS - w grach typu hackme, często trzeba JS interpretować - i choć na dobrą sprawę nie umiem w nim jeszcze dobrze pisać, to całkiem nieźle go rozumiem :)
0 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2015 przez Wally Bywalec (2,840 p.)
Ok, a czy przeciętne hostingi pozwalają na pisanie backendu w JS ?
komentarz 14 kwietnia 2015 przez Valtuil Pasjonat (22,460 p.)
JS jest dostępny w darmowych hostingach, jednak nigdzie nie służy do back-endu.
komentarz 14 kwietnia 2015 przez r00t Mądrala (6,960 p.)
Nie zgadzam sie z Twoja wypowiedzia.

Node.js sluzy jak najbardziej do back endu.
komentarz 14 kwietnia 2015 przez Wally Bywalec (2,840 p.)
No a jeśli chodzi o strony to da radę zrobić w pełni funkcjonalną stronę z node.js zamiast php?
komentarz 14 kwietnia 2015 przez r00t Mądrala (6,960 p.)
Oczywiscie ze tak.

Node.js jest obecnie bardzo poszukiwana umiejetnoscia i rozklada PHP na lopatki w wielu aspektach.

Pozdrawiam
komentarz 14 kwietnia 2015 przez Wally Bywalec (2,840 p.)
Hmm faktycznie są biblioteki do obsługi baz, grafiki, dalej nie szukałem. Hostingów jeszcze jest mało z Node.JS. Są wyjątki, albo można też kupić serwer na którym sami decydujemy czy instalujemy php'a czy node'a. A już tak konkretne pytanie, są jakieś testy wydajności? Czy śmiało możnaby stawiać mocniej zaawansowaną stronę pomijajać słabą dostępność hostingów z node i być może nierozwiniętymi wszystkimi bibliotekami na node.js?
komentarz 14 kwietnia 2015 przez r00t Mądrala (6,960 p.)
komentarz 17 kwietnia 2015 przez franco89 Nowicjusz (100 p.)
edycja 17 kwietnia 2015 przez franco89
Node.js bije PHP na głowę i też zastanawiam się dlaczego ludzie po pisaniu w HTML nie przechodzą od razu do JS. Co do hostingu z node.js to bardzo dobry jest https://www.mydevil.net/ Obsługuje najnowocześniejsze technologie i w razie W bez problemu mozna skorzystać z obsługi technicznej. Jeśli chcesz pisać w JS to odradzam darmowe hostingi bo z nimi zazwyczaj są ogromne problemy. Jeszcze nie znalazłem takiego, który by nie padł po krótkim czasie. Same problemy,
0 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
To zależy do czego potrzebujesz stronę, moja np. nie ma na razie żadnego back endu, nie ma logowania bo narazie nie widzę takiej potrzeby, pewnie pierwszy projekt backendowy to będzie system zarządzania ją. A dzięki możliwościom JS we front-endzie moge mieć dynamicznie ładowane podstrony, skrypty, kalkulatory itd. nie zapominajmy o Canvas.

Podobne pytania

+5 głosów
1 odpowiedź 1,955 wizyt
+1 głos
5 odpowiedzi 2,951 wizyt
pytanie zadane 15 września 2015 w JavaScript przez Newtonik Gaduła (3,660 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...