• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programowanie front-endowe (praca)

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
984 wizyt
pytanie zadane 16 grudnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Rayden Użytkownik (610 p.)
Witam!

Na wakacjach zajmowałem się stronami internetowymi i nie ukrywam bardzo mnie to wciągnęło. Niestety teraz zaczął się kolejny rok studiów i nie mam już za dużo czasu. Na kolejne wakacje planuje powrócić do stron internetowych oraz zacząć naukę na temat prostych baz danych. Moje pytania są następujące:

1) Czy jest możliwe znalezienie pracy w firmie, jako twórca różnych stron internetowych, albo stron wraz z bazami danych ?

2) Czy dużo jest takich ofert pracy ?

3) Czy praca jest przyjemna ? (wiem, że błahe pytanie, ale chcę wiedzieć, czy na dłuższą metę nie jest stresująca itd.)

4) Jaka mniej więcej jest pensja programisty front-endowego ?

5) Chciałbym się również dowiedzieć jak mniej więcej wygląda praca programisty front-endowego ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 grudnia 2015 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)

1) Czy jest możliwe znalezienie pracy w firmie, jako twórca różnych stron internetowych, albo stron wraz z bazami danych ?

Ależ oczywiście że tak - strony można pisać jak freelancer, a firmy także zatrudniają ludzi ;).

 

2) Czy dużo jest takich ofert pracy ?

Wszystko zależy od doświadczenia. Obecnie front-end dev powinien znać htmla(zdało by się jade), cssa i jego pochodne, jsa, bootstrapa i wiele innych biblotek.

 

3) Czy praca jest przyjemna ? (wiem, że błahe pytanie, ale chcę wiedzieć, czy na dłuższą metę nie jest stresująca itd.)
 

Wszystko zależy od Ciebie - jezeli lubisz ta pracę, to nic się nie powinno zmienić ;).

 

4) Jaka mniej więcej jest pensja programisty front-endowego ?

5) Chciałbym się również dowiedzieć jak mniej więcej wygląda praca programisty front-endowego ?

To już uwzględnia się różnie, zależnie od firmy i nadanych obowiązków.

komentarz 16 grudnia 2015 przez KubVard Użytkownik (510 p.)
Mógłbyś dopisać do listy takie Twoim zdaniem MUST HAVE? Ewentualnie w nawiasach dodać "pochodne"?

- HTML
- CSS
- JavaScript
komentarz 16 grudnia 2015 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Tego jest całkiem sporo :v HTML - rzecz jasna wiedzieć co daje html5, jade, xml CSS - SASS, LESS, bibloteki takie jak Bootstrap, normalize.css JS - tutaj za dużo się nie wypowiem, ale ciągle słyszę o jQuery i NodeJS - jeszcze nie poznałem JSa XD Nie pracuję w zawodzie, ale to są pewniki. Zobacz też oferty pracy, z nich można dowiedzieć się całkiem sporo :).
komentarz 17 grudnia 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
NodeJS z frontendem nie ma zbyt wiele wspólnego.
0 głosów
odpowiedź 16 grudnia 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

1) Czy jest możliwe znalezienie pracy w firmie, jako twórca różnych stron internetowych, albo stron wraz z bazami danych ?

Tak.

 2) Czy dużo jest takich ofert pracy ?

Tak.

 3) Czy praca jest przyjemna ? (wiem, że błahe pytanie, ale chcę wiedzieć, czy na dłuższą metę nie jest stresująca itd.)

Tak.

4) Jaka mniej więcej jest pensja programisty front-endowego ? 

Taka, jaką sobie poprosi, ewentualnie wywalczy. Nie ma czegoś takiego jak programista front-endowy imho.  Możesz liczyc od 1200 netto do kilku lub kilkunastu tysięcy (przy założeniu, że doskonale znasz UX, masz doświadczenie w jakimś frameworku, znasz dobrze JS i DOM, znasz dobrze sztuczki w CSS i HTML).

5) Chciałbym się również dowiedzieć jak mniej więcej wygląda praca programisty front-endowego ?

Jak w biurowcu to wstajesz rano, jedziesz do pracy. siedzisz od 8 do 16, wracasz do domu i śpisz.

W pracy tworzysz front zgodnie ze speckami. Nie ma fajerwerków.  

komentarz 16 grudnia 2015 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

Nie ma czegoś takiego jak programista front-endowy imho. 

Oczywiście, że jest. Dzisiaj front często jest bardziej skomplikowany niż backend, w którym stawia się REST API na microframeworku + ORM, gdzie jedyne, co trza zrobić, to podać podstawowy config. 

0 głosów
odpowiedź 16 grudnia 2015 przez Benek Szeryf (90,970 p.)
Bazy danych, to już nie front, tylko back-end. Dodatkowo ciężko napisać coś, jeśli zna się tylko bazy danych i front-endowe technologie. Potrzebny jest łącznik między bazą a front-endem, np. PHP.
komentarz 16 grudnia 2015 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
A co jak Ci powiem, że każda nowoczesna przeglądarka ma wbudowaną bazę danych, a Webkit i Blink mają dodatkowo wbudowaną bazę SQL?
0 głosów
odpowiedź 16 grudnia 2015 przez Sprytnykrzys Gaduła (3,900 p.)
Większość odpowiedzi jest względna. Zachęcam do nauki Angular.js - ostatnio coraz popularniejszy framework javascript'owy, o którego często pytają rekruterzy. Niedawno zacząłem prace jako front-end znając HTML, CSS, JS, Jquery, Bootstrap i podstawy Angulara. Czyli nie jakoś super dużo :) Z takimi umiejętnościami średnią krajową można wynegocjować + podwyżka gdy się nauczysz nowych rzeczy, będziesz uzupełniał braki.
komentarz 16 grudnia 2015 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Prawdę mówiąc jeśli chodzi o Angular 1.x, to głównym czynnikiem, dla którego warto go znać, jest właśnie popularność, bo architektonicznie nie jest jakoś szczególnie powalający: http://www.webkrytyk.pl/krytyka/my-truth-about-angular-js/

Angular 2 to już inna bestia i wygląda o wiele solidniej, ale… jakoś nie potrafię się przekonać ;)
0 głosów
odpowiedź 16 grudnia 2015 przez Rayden Użytkownik (610 p.)
Dziękuję za odpowiedzi :)

Chciałem się na sam koniec jeszcze zapytać, jakie umiejętności powinien posiadać "junior" -> osoba, która dopiero zaczyna pracę.

Co jest takim must have (ale podkreślam -> must have dla juniora, żeby dało radę chociaż wystartować z jakąś pracą).

Oczywiście nauczę się wielu rzeczy związanych z front-endem, ale chciałbym mieć taki zarys, co powinien umieć junior, że tak powiem "na start".
1
komentarz 17 grudnia 2015 przez Sprytnykrzys Gaduła (3,900 p.)
Myślę, że znając HTML, CSS i podstawy JS/jQuery można wysyłać CV na Juniora lub na płatne staże

Podobne pytania

+1 głos
5 odpowiedzi 500 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2015 w HTML i CSS przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 147 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2020 w JavaScript przez jerk0 Użytkownik (540 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 657 wizyt

92,565 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,596 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...