• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomoc przy tworzeniu gry Kółko i Krzyżyk.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
544 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2015 w C i C++ przez Munvik Dyskutant (9,350 p.)
Witam. Potrzebuje pomocy przy ,,budowie" gry Kółko i Krzyżyk.

Czy ktoś jest w stanie mi podać wskazówki jak tego dokonać ?

Język C++ i tylko w C::B

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 15 grudnia 2015 przez Sebastian Fojcik Nałogowiec (43,020 p.)
edycja 15 grudnia 2015 przez Sebastian Fojcik
 
Najlepsza

Wskazóweczka ode mnie, która ułatwi Ci cholernie żyćko :-D

#include <Windows.h>

void setpos( int x, int y )
{
	SetConsoleCursorPosition( GetStdHandle( STD_OUTPUT_HANDLE ), {x, y} );
}

Ta funkcja ustawia kursor pisania po konsoli w pozycji X, Y, przy czym: setpos( 0, 0 ); to jest lewy górny róg. Pierwsza współrzędna, to przesuwanie się w prawo, a druga w dół.
Standardowo konsola ma 80 znaków szerokości.

Mam jeszcze taką funkcję, która zwraca obecną pozycję kursora, ale chyba nie będzie potrzebna i nie wszystko od razu.

Myślę, że to pomoże. Potestuj sobie zaraz. Napisanie gry snake z użyciem tej funkcji, to 20 minut roboty :-)

komentarz 15 grudnia 2015 przez Munvik Dyskutant (9,350 p.)
Dzięki ! Nie wiem czy jestem gotowy na pisanie gier, ukończyłem zaledwie 9 odcinek M. Zelenta :D
komentarz 15 grudnia 2015 przez Sebastian Fojcik Nałogowiec (43,020 p.)
@EDIT
Przypadkowo wysłałem funkcje z przestrzenią nazw bc::setpos. To dlatego, że skopiowałem ją ze swojego programu gdzie stworzyłem sobie taką przestrzeń. Już poprawiłem kod. Życzę powodzenia ;-)
0 głosów
odpowiedź 15 grudnia 2015 przez Michał628496 Pasjonat (17,340 p.)
Jak miałoby wyglądać to kółko i krzyżyk ? Z komputerem,dla dwóch graczy, w GUI , w konsoli ?
komentarz 15 grudnia 2015 przez Munvik Dyskutant (9,350 p.)
Tak z komputerem.

W konsoli.
0 głosów
odpowiedź 30 stycznia 2016 przez Patryk L Bywalec (2,000 p.)
Pan Mirosław nagrał odcinek o tym jak to zrobic. Wydaje mi się ze jest to bardzo dobry sposób

Podobne pytania

+1 głos
6 odpowiedzi 2,420 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2018 w C i C++ przez macias17 Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 487 wizyt
pytanie zadane 26 października 2019 w JavaScript przez Kuba Romańczuk Początkujący (320 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 1,138 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2015 w C i C++ przez dasad33 Użytkownik (710 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...