• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przykłady zadań

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
196 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2015 w HTML i CSS przez Vishall Nowicjusz (190 p.)
Witam. Jako, że jestem świeży jeśli chodzi o programowanie i jeszcze wiele przede mną, mam w związku z tym prośbę do przeglądających forum / pasjonatów a mianowicie: Czy moglibyście podać mi jakieś przykładowe zlecenia (stosunkwo proste lub trudniejsze zato z jakimiś uproszczeniami) dla osoby która chciałby tworzyć strony, ogólnie zajmować się tymi tematami. Łatwiej mi jest w ten sposób ocenić czego muszę się jeszcze nauczyć, co powtórzyć.

Nie wiem czy można to podciągnąc pod pewnego rodzaju prowadzenie za rękę ale po prostu lubie mieć punkt odniesienia. Kiedyś mój brat na ściance wspinaczkowej mówił mi: "Po prostu się wspinaj" kiedy pytałem co robić żeby sobie potrenować nie bardzo wiedziałem o co mu chodzi dopóki nie pokazał mi jak wyznaczać sobie "drogi" na dość.

Jeśli pytanie / podobny temat już był prosiłbym o link :)

4 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 15 grudnia 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Na takie okazje trzymam zawsze 2 projekty: http://wklej.org/hash/db32e7c6fde/ i http://bzdety.comandeer.pl/Epyx.pdf ;)
komentarz 15 grudnia 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
+1 za hmm a tak bo projekty fajne :P
komentarz 15 grudnia 2015 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
Wierzyć się nie chce, że to co jest w pliku pdf może wykonać jedna osoba. No choćby moduł wideorozmów z cenzurą nagości. Zapewne to zlecenie dla jakiejś dużej firmy.
komentarz 15 grudnia 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Akurat cenzurę nagości wykonać jest prosto, bo istnieją darmowe filtry od tego w JS ;) na upartego videorozmowę można podzielić na 2 streamy: audio i video. Video puszczamy na canvas i nakladamy odpowiednie filtry, a audio przepuszczamy przez WebAudio API. Oczywiście streamy trzeba zsynchronizować. Największym wyzwaniem będzie wydajność takiego rozwiązania, ale tutaj pomóc może wykorzystanie Web Workers do obliczeń związanych z filtrem.
Innym rozwiązaniem problemu jest wykorzystanie biblioteki WebRTC w c++ do naskrobania bindingów dla node.js (albo wykorzystać ją bezpośrednio) i postawienie demona na serwerze, który będzie filtrował videorozmowy i łączył rozmówców (czyli będzie de facto klientem WebRTC).
+3 głosów
odpowiedź 14 grudnia 2015 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
Moim zdaniem na poczatku nie warto wykonywać zadań itd.ponieważ to męczy - najlepiej abyś to właśnie Ty sobie wyznaczył cel. Masz jakieś zainteresowania? Jeżeli tak, zrób stronę o nich. Może brakuje Ci jakieś opcji w przeglądarce, którą można dodać w prosty sposób? Też pomyśl nad tym ;)
+2 głosów
odpowiedź 14 grudnia 2015 przez migacz100 Mądrala (5,410 p.)
Tak jak przedmówca radzi lepiej wykonywać własne projekty.

Lecz żeby nie było daje ci od taki prosty projekt do zrealizowania:

Strona Pizzeri: Pizzeria Vishalla,

Cztery podstrony: Strona główna, Cennik (menu), Kontakt;

A teraz zachcianki: Kolorystyka czarno-czerwono-pomarańczowa, logo na środku ekranu w nagłówku a wokół niego menu, całość ma przykuwać uwagę; cennik ma być kartą menu jak z restauracji z wpisanymi 10 przykładowymi potrawami z czego 2 to powinny być jakieś pizze; w kontakcie: adres pizzeri, numer telefonu, imie nazwisko szefa, numer kontaktowy do niego.

Powodzonka :v
0 głosów
odpowiedź 18 grudnia 2015 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Zrób stronę dla swojej ulubionej druzyny sportowej/poliyka z zakładkami: kontakt/galeria/str.glowna/o nas itp. itd.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 208 wizyt
pytanie zadane 12 grudnia 2018 w HTML i CSS przez Byczek_ Bywalec (2,570 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 294 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2023 w Ogłoszenia, zlecenia przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...