• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Którą książkę polecacie do nauki w środowisku Unity3D?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
918 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2015 w Inne języki przez Lonaro Użytkownik (630 p.)
Jestem studentem pierwszego roku informatyki. Na studiach uczymy się aktualnie programować w Javie. Jednak ja chciałbym rozszerzyć swoją wiedzę o inne języki, środowiska. Ostatnio coraz częściej myślę o Unity3D. Chciałbym bliżej poznać ten silnik. Mam w głowie mnóstwo pomysłów na gry i aplikacje, głównie androidowe. Dlatego poszukuje książki do nauki tego silnika. Pan Mirosław osobiście poleca "Projektowanie gier w Unity 3.x", miałem okazję wymienić z Nim kilka maili. Sam znalazłem jeszcze dwie: "Unity i Blender. Praktyczne tworzenie gier" oraz "Unity. Przewodnik projektanta gier". Co sądzicie na temat tych książek? Która byłaby najlepsza, najbardziej optymalna do nauki tego silnika. Może jest ktoś kto miał styczność z każdą z tych trzech książek i mógłby podzielić się opinią. Byłbym wdzięczny.

 

Pozdrawiam

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 13 grudnia 2015 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
http://docs.unity3d.com/Manual/index.html

Tutaj dowiesz się wszystkiego
komentarz 13 grudnia 2015 przez niezalogowany
Yup. Osobiście preferuję naukę z książek, ale przejrzałem w księgarni kilka pozycji i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że nie są warte żadnych pieniędzy. Unity ma naprawdę świetny zestaw tutoriali dla początkujących (resztę wiedzy możesz uzupełnić dodatkowymi artykułami / dokumentacją).
+1 głos
odpowiedź 13 grudnia 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
A ja polecam Ci akurat tutaj tylko i wyłącznie neta - tutoriale, kursy i jutuby. To środowisko się zmienia w nieziemskim tempie. Książki są chyba dla wersji 3.x a już masz 5.
+1 głos
odpowiedź 14 grudnia 2015 przez niezalogowany
Unity i książki? To raczej odpada, chyba że chcesz kupić coś o ogólnym zamyśle projektowania gier opartych na tym silniku.

Obecnie ten silnik przechodzi wiele zmian, dzięki czemu udostępnia coraz bardziej zaawansowane narzędzia (ostatnie większe nabytki, które zmieniły się dość mocno: mixer dźwięków, uNet). Powinieneś raczej zainteresować się dokumentacją/oficjalnymi poradnikami, czy to w wersji tekstowej, czy w wersji wideo. Polecam ci także zerknąć na sesje treningowe (live trainings) gdzie można się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy, czy to o samych funkcjonalnościach silnika, czy też można zobaczyć jak pisać gry w Unity.
–5 głosów
odpowiedź 13 grudnia 2015 przez patryk16 Obywatel (1,080 p.)
Unity 3d jest dla amatorów.Polecam się nauczyć języka c++ da ci nieograniczone możliwość ,ale jeśli wolisz

pójści na łatwizne...
komentarz 13 grudnia 2015 przez Lonaro Użytkownik (630 p.)
Posiadam najnowsze wydanie Symfonii C++. Pierwszy tom już prawie cały przerobiony. Jednak nie potrafię przełożyć tego na tworzenie aplikacji na androida. Może miałbyś jakieś sposoby?
komentarz 13 grudnia 2015 przez niezalogowany
A wytłumaczysz mi proszę w jakim aspekcie (tworząc grę w unity) jestem ograniczony względem c++ i innego silnika?
komentarz 13 grudnia 2015 przez Lonaro Użytkownik (630 p.)
Nie potrafię wykorzystać C++ w aplikacjach okienkowych i w silnikach. W unity z tego co wiem używa się C#.
komentarz 13 grudnia 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
A wiesz, że Cities Skyline jest zrobione w Unity albo też Ori?
komentarz 14 grudnia 2015 przez niezalogowany
Raczej ty tu jesteś amatorem. Nawet nie wiesz ile dobrych gier powstało w Unity.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 262 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2018 w Python przez RAD Obywatel (1,810 p.)
+4 głosów
1 odpowiedź 964 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2016 w Offtop przez Pixel040 Gaduła (3,100 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 1,031 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...