• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

W jaki sposób można napisać skrypt do programu outlook?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
725 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2015 w C i C++ przez nTesla Początkujący (250 p.)
Witam,

pracuję w jednej z firm spedycyjnych, w firmie nie mamy przypisanego komputera do danej osoby jest ich kilkanaście sztuk i tak naprawdę można usiąść na każdym logując się swoimi danymi do domeny. Za każdym razem gdy się zaloguję i uruchomię program OUTLOOK, owy program prosi mnie o wpisanie hasła do jedneego adresy e-mail, jeżeli zaznaczę "ptaszkiem" okno w stylu "zapamiętaj" to i tak za każdym razem muszę je wpisywać. Jest to hasło do globalnej skrzynki mailowej (w skrzynce posiadam 3 adresy email z których mogę wysyłać wiadomości, swój prywatny, globalny i jeszcze jeden (krajowy)). Mam do Was serdeczną prośbę, otóż czy istnieje możliwość zautomatyzowania tego procesu, w sensie, że gdy odpalam program OUTLOOK nie muszę ręcznie wpisywać hasła do przedmiotowego emaila globalnego? Stawiam dobrą butelkę wódki za Waszą pomoc.

Pozdrawiam

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 13 grudnia 2015 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Postaw tą butelkę, to się zastanowimy :P Jaki to system i jaka wersja outlooka? Może coś nie pyka z IE, pewnie ma odznaczoną opcję w stylu "pamiętaj moje wybory" lub czyści pliki cookies co jakiś czas.
0 głosów
odpowiedź 13 grudnia 2015 przez nTesla Początkujący (250 p.)
Dziękuję za szybki odzew. Zapomniałem o najważniejszym! Outlook 2010, system - WIndows 7. Program odpalam bezpośrednio z ikony outlook. Wygląda to tak jakbym za każdym razem musiał wpisywać hasło do danego emaila, ale tylko tego globanego którego użytkuje 8 innych użytkowników, po prostu klikam ikonę "outlook" i pojawia się komunikat proszący o wpisanie hasła do maila xxxx@xx.pl i u dołu mam wybór "wybierz inne konto.
komentarz 13 grudnia 2015 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
prawdopodobnie ten outlook nie obłsuguje multi-useringu, całość była już ponad 5 lat temu, więc można mu to wybaczyć. najlepszym wyjściem jest użynie albo przeglądarki albo Thunderbird ;)
komentarz 13 grudnia 2015 przez nTesla Początkujący (250 p.)
NIestety w grę wchodzi tylko użytkowanie programu outlook (bez wersji przeglądarkowej). NIe istnieje żaden skrypt, który w momencie uruchomienia programu outlook, wpisywałby hasło automatycznie?
komentarz 13 grudnia 2015 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Myślę, że nie, chyba że przez programy trzecie, ale też nie sądzę - hasło powinno być chronione, a w tym wypadku "upubliczniasz" je w pewnym sensie.
0 głosów
odpowiedź 13 grudnia 2015 przez nTesla Początkujący (250 p.)
A i jeżeli chodzi o butelkę to napisałem naprawdę :). Jak pomożecie to podeślijcie adres na priv :)!.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 283 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2023 w Systemy operacyjne, programy przez werciaa00 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 258 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 355 wizyt

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,635 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...