• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak wyglądają studia informatyczne

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,989 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Ciri Gaduła (3,380 p.)
Chciałabym  iść na studia informatyczne lub na jakieś z nimi powiązane (m.in. Grafika komputerowa), jednak boję się, że nie sprostam wymaganiom... Z maty i infy mam 3, a fizyki to w ogóle nie mam i jej nie trawię. Czasami czuję, że to nie dla mnie. Powoli zaczynam odczuwać brak zdolności logicznego myślenia (Ogólnie rzecz ujmując to jestem osobą bardziej kreatywną, posiadającą zdolności i umysł artytyczny niż ścisły - dlatego chciałabym studiować grafikę komputerową, ewentualnie architekturę). Bardzo chciałabym zdawać maturę z informaytki i matematyki, ale mam co do tego obawy... Jakie trzeba mieć oceny, świadectwo maturalne aby dostać się na informatykę? Jakie szkoły polecacie w opolskim i śląskim?

5 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 13 grudnia 2015 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
wybrane 13 grudnia 2015 przez Ciri
 
Najlepsza
Żeby dostać się na jakieś studia w opolskim to nie trzeba mieć jakiś wyjątkowych ocen, wystarczą przeciętne, wręcz mam wrażenie, że wystarczy tylko zdać maturę, potem gorzej jest z utrzymaniem się na tych studiach.
Z samej matmy poziom idzie w górę parokrotnie, cała matma ze szkoły średniej zostaje spakowana do dwugodzinnego wykładu i trzeba to wszystko umieć, bo potem będzie coraz ciężej.
Szczerze mówiąc jeżeli miałabyś się męczyć na tych studiach to mocno bym się zastanowił czy warto, zawód grafika komputerowego można spokojnie robić bez studiów, a i nie wiem czy na takiej Politechnicze Opolskiej są jakieś normalne zajęcia skierowane stricte pod grafikę i z tego co słyszałem od kumpla, który właśnie kończy inżynierkę to takich nie ma.
Zajęcia związane z grafiką są chyba głównie prowadzone w kole naukowym Pixel, do którego możesz de facto uczęszczać nie będąc studentem. Przynajmniej tak sprawa wygląda na Politechnicze Opolskiej, na innych uczelniach niestety nie wiem jak jest, ale sądzę, że podobnie.
+1 głos
odpowiedź 13 grudnia 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
Matematyka to niestety podstawa na każdym ścisłym kierunku.
+1 głos
odpowiedź 13 grudnia 2015 przez artimal Gaduła (4,800 p.)
Na PWR właśnie lecę pierwszy rok. Analiza, Algebra, filozofia, etyka inżynierska, prawo autorskie, technologie informacyjne(excel i word), miernictwo, grafika inżynierska a do tego  podstawy programowania - hura, to co już umiem z c++ do matury. Także wnioski wyciągnij sam.
+1 głos
odpowiedź 21 stycznia 2016 przez OmbreNight Początkujący (420 p.)
Grafik komputerowy -moim zdaniem- bardziej łączy się z kursami niż ze studiami. Chociaż takie zajęcia na grafika są na studiach, to w twojej sytuacji wybrałabym kursy, w których nie będą potrzebne rozszerzone umiejętności matematyczne.

Spójrz chociażby na te z ETICA:

http://eitca.pl/cg/GCGSA?gclid=COndsebku8oCFWXkwgod3lANIw
0 głosów
odpowiedź 13 grudnia 2015 przez KubVard Użytkownik (510 p.)
Jeśli o województwo opolskie chodzi to mogę Ci polecić PWSZ w Nysie. Nie daj się nabrać na żadne "Politechniki", że niby lepsze, że Wrocław, Warszawa czy Gdańsk takie wow i w ogóle...
Aby się dostać (np. na studia informatyczne) nie musisz mieć matury z matematyki/fizyki czy innego przedmiotu kierunkowego. Tam przyjmowanie studentów działa na podstawie konkursu świadectw.
Sam kończyłem tam studia inżynierskie (ale kierunek ZiIP) i nie żałuję. Mimo, że nie pracuję w zawodzie to wg mnie tak właśnie studia powinny wyglądać - minimalizacja teorii i pierdół, których wkuwanie nic nie daje a maksymalizacja praktyk. Z teorii wg mnie ważne jest to, żeby wiedzieć, że "coś" istnieje i kiedy nadejdzie potrzeba, to się douczyć niż znać wszystko dla samej idei poznania.
komentarz 13 grudnia 2015 przez xR Mądrala (6,260 p.)
Skończyłem super studia, lepszych nie znajdziesz, co prawda nie pracuje w zawodzie...
komentarz 13 grudnia 2015 przez KubVard Użytkownik (510 p.)
Tak. Jest coś w tym dziwnego? Nie miałem i nie mam problemów ze znalezieniem pracy. Wręcz przeciwnie. A poprzednią robotę sam rzuciłem bo nie do końca mnie interesowała.
komentarz 13 grudnia 2015 przez xR Mądrala (6,260 p.)
Wybacz, po prostu wyglądało to na tanią promocje ;) Może się czepiam, bo jasne można uznać że jest coś jednak nie dla Ciebie, lecz zazwyczaj gdy na studiach podobało Ci się na danym kierunku, to zazwyczaj ludzie nie kombinują :)

Podobne pytania

+1 głos
5 odpowiedzi 712 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 349 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,558 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...