• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kalkulator - Codepen.io

VPS Starter Arubacloud
+3 głosów
718 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2015 w Nasze projekty przez nefil1m Stary wyjadacz (10,690 p.)
Siema,

Zainspirowany tym tematem: https://forum.pasja-informatyki.pl/7582/kalkulator-rpn-odwrotna-notacja-polska zacząłem sobie pisać coś takiego (zaległe, podstawowe ćwiczenie, którego nigdy nie zrobiłem). Zrobione trochę "na odwal się" ale wrzucam jakby ktoś miał z czymś takim problem i chciał podejrzeć jak się to robi.

Zapraszam również do krytykowania, testowania i forkowania :)

Link: http://codepen.io/nefil1m/pen/VYJqgx

PS. Teraz widzę, że kropka nie działa na Windowsie (inny charcode) więc trzeba myszką wklikiwać.
Aha i zrobiłem obsługę samego numpada więc klawisze z cyframi u góry klawiatury (mają jakąś nazwę?) nie zadziałają.
PSS. Żeby działało trzeba 2-3 razy kliknąć w obszar z kalkulatorem.
PSSS. "c" czyści wszystko, backspace ostatnią wprowadzoną cyfrę.

Pozdro.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 14 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Hej, kalkulator superancki, bardzo ładny i sprawny poza jednym drobnym kruczkiem :) A właściwie dwoma

Po pierwsze, gdy wykonam działanie, np 2*3 to pojawia się 6 - no okej, ale gdy mając już wpisaną tą szóstkę chcę do niej dodać np 1 to mało, że nic mi nie obliczy, to na górze, tam gdzie jest działanie pokazuje 2*36, a przy wpisaniu jednyki to znika :) Trochę ciężko mnie zrozmieć, jeśli nie rozumiesz to daj znać :)

Ale ogólnie fajowy kalkuś :)
komentarz 14 kwietnia 2015 przez nefil1m Stary wyjadacz (10,690 p.)
Poprawię po robocie ;) Chyba wiem o co chodzi.
komentarz 14 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Spoko :) Ale i tak kalkulator bardzo fajny :) Możesz jeszcze dodać rozszerzenie typu sinus, cosinus itd :)
komentarz 14 kwietnia 2015 przez nefil1m Stary wyjadacz (10,690 p.)
Myślałem głównie nad nawiasami ale nie jest to jakiś ambitny projekt, ot tak sobie wydłubałem w wolnej chwili. Jakoś bardzo go raczej nie będę rozwijał, no chyba, że będzie mi się nudzić :P

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 594 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2017 w Offtop przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 413 wizyt
pytanie zadane 26 września 2019 w Nasze projekty przez WeronikaZ Początkujący (310 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 144 wizyt
pytanie zadane 5 września 2015 w HTML i CSS przez Eimens Maniak (69,240 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,074 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...