• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z linkowaniem w jQuery

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
166 wizyt
pytanie zadane 12 grudnia 2015 w JavaScript przez artimal Gaduła (4,800 p.)
edycja 12 grudnia 2015 przez artimal

Cześć, mimo wszelkich starań i 4 różnych wersji kodu linkowanie nadal mi nie działa. To mój kod php:

<center><div id="podstawa" class="git"><div style="margin-top: 0.75vw;">Podstawowa</div></div></center>
<center><div id="rozszerzenie" class="git"><div style="margin-top: 0.75vw;">Rozszerzona</div></div></center>

A to mój kod js:
 

	$('#podstawa').click(function(){ $(location).attr('href','typ.php?typ=1'); });
	$('#rozszerzenie').click(function(){ $(location).attr('href','typ.php?typ=2'); });

Po kliknięciu na te buttony nic się niestety nie dzieje... Nie mam już pojęcia o co tutaj chodzi. Proszę o pomoc.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 12 grudnia 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

Na to pytanie poprawną odpowiedzią jest przepisanie tego na hiperłącza i ostylowanie ich. Każde inne rozwiązanie jest OHYDNĄ PROTEZĄ.

komentarz 12 grudnia 2015 przez artimal Gaduła (4,800 p.)
Swego czasu nawet to mi nie działało. Na prawdę dopisanie atrybutu href nie działało i nie mam pojęcia dlaczego. Teraz nagle mój kod js zaczął działać mimo, że nie był zmieniany. Nie mam pojęcia czy to wina serwera a może plików tymczsowych przeglądarki...
0 głosów
odpowiedź 12 grudnia 2015 przez artimal Gaduła (4,800 p.)
Nie macie może jakiegoś pomysłu co z tym zrobić?
0 głosów
odpowiedź 12 grudnia 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)

W twoim kodzie html nie widzę elementów o id podstawa oraz rozszerzenie.

Poza tym do przekierowania nie potrzebujesz jquery, wystarczy window.location.href

komentarz 12 grudnia 2015 przez artimal Gaduła (4,800 p.)
Oj przepraszam nie ten kod skopiowłem do posta, już poprawiłem.
komentarz 12 grudnia 2015 przez artimal Gaduła (4,800 p.)
Wiem, że nie potrzebuję ale gdy ich używałem to nie działało...
komentarz 12 grudnia 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
Kod działa poprawnie.

Sprawdź czy w konsoli są jakieś błędy.

Dołączyłeś chociaż bibliotekę jquery do strony?
komentarz 12 grudnia 2015 przez artimal Gaduła (4,800 p.)
Oczywiście, że jquery jest dołączone. To jest chore. Raz mi coś działa raz nie niezależnie od zmieniania kodu. Przed chwilą nawet na chwilę odwoływało się prawidłowo. Nie mam pojęcia czego to jest wina... mojego kodu, hostingu czy plików tymczasowych przeglądarki.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 140 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2015 w JavaScript przez gab123 Mądrala (5,230 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 151 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 317 wizyt
pytanie zadane 14 lutego 2020 w C i C++ przez Tomcio2000 Użytkownik (900 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...