• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

zakres opłacalności inline

0 głosów
292 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2015 w C i C++ przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Jaki jest zakres opłacalności inline? Czytałem "Symfonię c++", i tam coś było że inline, to tylko do małych funkcji. Jak małych, ile funkcji(wiem, zależy też jak "wielka" jest funkcja), i czy opłaca się zrobić coś takiego, że robię 1 funkcję która ma w sobie kilka takich 20/30 lin iowych funkcji, czy opłaca się tam dać inline?

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 10 grudnia 2015 przez notabigthreat Mądrala (7,060 p.)
Nie trudź się. Kompilatory same decydują, czy mają wkleić wywołanie funkcji czy nie, jeśli mają pod ręką jej kod.
0 głosów
odpowiedź 10 grudnia 2015 przez Grzyboo Nałogowiec (28,880 p.)
Teoretycznie to często używane funkcje typu 2-3 linijki.
komentarz 10 grudnia 2015 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
A tak 20 linijek

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 414 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,208 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2016 w C i C++ przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 330 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2020 w JavaScript przez TOWaD Mądrala (6,800 p.)

93,741 zapytań

142,676 odpowiedzi

323,294 komentarzy

63,323 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...