• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Sposoby na lepszą pamięć

Object Storage Arubacloud
+5 głosów
1,575 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2015 w Offtop przez 97kos Obywatel (1,390 p.)
zamknięte 28 lipca 2016 przez 97kos

Witam smiley

Jakie znacie dobre i sprawdzone sposoby na poprawienie pamięci-techniki zapamiętywania? (nie mówię tu o komputerze, hehe) yes

P.S.Odpowiedź taka jak poprzez powtarzanie w kółko tego samego materiału, to droga donikąd, bo to akurat łatwo powiedzieć smiley

komentarz zamknięcia: Wiele pomocnych odpowiedzi.
komentarz 21 lipca 2016 przez Andrzej Kmicic Początkujący (410 p.)
Moja nauczycielka jak nie pamiętałem to robiła mi lotnisko, po czwartym lądowaniu jej łapy na czuprynie już wszyscy pamiętali doskonale lub wyćwiczyli unik ... :-), ostatecznym sposobem były łapy drewnianym piórnikiem teraz jest bezstresowe wychowanie wiec trzeba trenerów osobistych, coucherów,  różnych programów i szkół ćwiczenia pamięci :-),  powodzenia życzę...

Co to ja takiego miałem powiedzieć,  Panie Dziejku ?????

12 odpowiedzi

+9 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
wybrane 16 kwietnia 2015 przez 97kos
 
Najlepsza
Chodzi Ci o zapamiętywanie ?
Jak pewnie wiesz, jest kilka rodzajów pamięci: podstawowe to krótkotrwała i długotrwała, każdą z nich ćwiczy się inaczej.
Polecam lumosity.com
Apka na telefon : Wyszkol pamiec ( ikonka taki kotek) - rób też innne ćwiczenia. ( przerobiłem ich bardzo dużo)
Jest jeszcze apk: Darmowe badanie wieku mózgu - również rozwija
Powtórzę się ,ale tylko uporczywą pracą - ćwiczeniami możesz coś zdziałać.

Mam nadzieję,że Ci pomogłem, a Ty też możesz sobie pomóc jedynie klikając po telefonie.

Aha mały bonus, Twój mózg możesz wprowadzić na wyższe obroty za pomocą muzyki : a dokładniej fale Alpha.
Przykład : https://www.youtube.com/watch?v=WPni755-Krg
Tym samym sprawiasz, że jego funkconowanie znacznie się poprawi, a co za tym idzie, pamięć również.
komentarz 14 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Na kompie mam program Tajemnice umysłu.
Tutaj akurat jest bardzo dużo ćwiczeń w każdym dziale : Pamięć, Szybkie czytanie, Postrzeganie.
to dopiero daje kopa.
Jeżeli poświęcisz na to wszysko godzinę dziennie, to za miesiąc będziesz geniuszem :)
komentarz 14 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
PS. Pierwsze co przyszło mi na myśl to nowy dysk Tera :P
komentarz 13 maja 2016 przez niezalogowany
Super sprawa ta strona lumosity.com. Czy jeśli nie będę miał funkcji premium, to dużo stracę? :/ Bo troszkę droga i raczej nie wykupię.
+7 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Heh, dołożyć kostkę ramu.

A tak na serio to skojarzenia, skojarzenia, skojarzenia.
komentarz 14 kwietnia 2015 przez 97kos Obywatel (1,390 p.)

Haha, dobre dobre z tym RAM-em yes

komentarz 14 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

Nom, niedługo kupuję dwie kostki - razem 8GB 1600MHZ CL9 w asynchronicznym będą ładnie śmigać laugh

komentarz 14 kwietnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)

RAM jako pamięc krótkotrwała, a masowa jako długotrwała - tak to bym określił. laugh

1
komentarz 19 lipca 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Kreciku, chcesz pendrive?
+7 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2015 przez Kassarin Obywatel (1,180 p.)

Witajcie,

Sposobów na zapamiętanie materiału jest kilka, ale w dużej mierze zależą one od tego jakie preferencje uczenia się ma najlepiej rozwinięte dana osoba. Preferencje są trzy:
1. Wzrokowe - mapy myśli, wykresy schematy, rysunki, notatki, książki, artykuły
2. Słuchowe - audiobooki, rozmowy (choćby do siebie), filmy, prezentacje, wykłady online
3. Motoryczne - gestykulacja, chodzenie, trzymanie jakiegoś przedmiotu (np. długopisu), żucie gumy, doświadczenia
Jednak możemy mieć rozwinięte np. wszystkie trzy z tych cech. Wtedy tylko trzeba zaplanować jakieś combo z wykorzystaniem wszystkich trzech preferencji. laugh
Na tej stronie jest quiz poglądowy odnośnie preferencji i ich długi opis. 
http://www.profesor.pl/mat/na9/na9_u_mermon_040102_3.php?id_m=9278

Pozdrawiam

+5 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2015 przez Mateusz Dalgiewicz Mądrala (5,270 p.)
edycja 14 kwietnia 2015 przez Mateusz Dalgiewicz
"Dominic O'brien - Sztuka Zapamietywania" ja posiadam taką ksiązke w swojej kolekcji, mało znana ale bardzo dobra. Wskoczysz na nowy lvl zapamiętywania dzięki niej polecam każdemu chociaż przejrzeć :) Dodam jeszcze ze autor tej ksiażki to rekordzista guinessa. A jego osiągnięcia sa nieprawdopodobne.
+2 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2015 przez Surykat Stary wyjadacz (14,780 p.)
Jedz dużo orzechów i ogólnie zdrowo się odżywiaj. Dobra dieta, dobrze wpływa na nasz CPU zawarty pomiędzy uszami, a mało ludzi to w ogóle bierzę pod uwagę. :)
0 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2015 przez nefil1m Stary wyjadacz (10,690 p.)
Z takiej tematyki słyszałem o czymś takim: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mapa_my%C5%9Bli

Sam tego nie testowałem bo nie mam potrzeby ale możesz sobie spróbować. ;)
0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez 97kos Obywatel (1,390 p.)

Dziękuję wam wszystkim smiley

0 głosów
odpowiedź 19 lipca 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Radzę pograć trochę w gry oraz wyznaczyć sobie kilka minut, w ciągu których codziennie będziesz myślał o zrealizowanych dziś celach oraz celach na jutro. Wykształcisz wtedy również nawyk lepszego zarządzania sobą :D
komentarz 2 marca 2016 przez AnkaT Nowicjusz (180 p.)
Wszystkie rady są dobre a ja proponuję artykuł...http://www.osesek.pl/wiadomosci-i-ciekawostki/zdrowie-psychologia/960-bazgroly-wspomagaja-pamiec.html.

Mam nadzieję że to Ci choć trochę pomoże
0 głosów
odpowiedź 26 marca 2016 przez ewa21 Początkujący (380 p.)
takie podstawy jak ćwiczyć pamięć: http://www.biomedical.pl/psychologia/pamiec-jak-ja-poprawic-6064.html - niby proste rzeczy, a w sumie nie na wszystko człowiek sam wpadnie, że to właśnie pomaga ćwiczyć pamięć ;)
0 głosów
odpowiedź 9 maja 2016 przez Łukasz Pełszyński Użytkownik (810 p.)
Nauczyć się grać na instrumencie i uczyć się muzyki na pamięć. Pomaga! W wieku 15 lat zacząłem naukę gry na gitarze i uczyłem się tabulatur na pamięć, teraz gram na fortepianie i ludzie pytają mnie jak to robię, że zapamiętuję. W każdym razie, będąc nastolatkiem po minucie zapominałem co do mnie mówiono, więc poprawa jest znaczna :)

Szczególnie muzyka polifoniczna może pomóc Bach itp
1
komentarz 9 maja 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Temat jest z poprzedniego roku.
komentarz 9 maja 2016 przez pietrzakacper Mądrala (7,480 p.)
Ale czy mniej aktualny ?
0 głosów
odpowiedź 21 lipca 2016 przez A_C Użytkownik (880 p.)
Pamięci mamy wiele, różne ćwiczenia są na różne jej typy. Ale podstawą, taką najpodstawszą jest nauka panowania nad stresem i emocjami. Bo cóż jak możesz mieć super pamięć, a przyjdzie stres i powie mózgowi; uciekaj! zmniejszy krew do mózgu, a da do mięśni. Do samej pamięci to osobiście polecam; żonglerka trzema piłkami - kaskada. Alfabet game; ćwiczenie polegające na czytaniu litery i podnoszeniu odpowiedniej ręki. Dawniej to się samemu na kartonie to rozpisywało, teraz gdzieś w sieci jest stronka, która ma taki właśnie skrypt. Polega to na tym, że wyświetlają się losowo dwie litery jedna nad drugą. Ta na górze to losowa całego alfabetu, ta na dole to losowa trzech liter; L - lewa ręka, P - prawa ręka, O - obie ręce. Kolejne ćwiczenie, to mówienie na głos lub w myślach słów od tyłu. I ostanie to zwykłe zapamiętywanie, możesz używać do tego ciągów cyfr. Stwórz sobie zakładki pamięci, przypisz sobie jakiś realny przedmiot do każdej cyfry. Przykładowo 1 - włócznia, 2 - wąż, 3 - serce itd. Dzięki temu możemy zapamiętywać długie ciągi cyfr. Zasada jest prosta, za pomocą zakładek pamięci musimy układać pewne historie, śmieszne i .. głupie. Przykładowo masz do zapamiętania, 2, 3, 1 - wąż z mocno bijącym sercem podąża z włócznią w ognie. Taka zabawa ćwiczy również wyobraźnię.
–1 głos
odpowiedź 14 kwietnia 2015 przez Wirus Stary wyjadacz (14,000 p.)
To czego musisz się nauczyć: przerób stronę dziennie i to co zapamiętałeś daj na kartkę papieru. Jeśli się nie udało zapisać wszystkich ważnych informacji wracasz do czytania tej samej strony. Codziennie 1 strona - mi przeczytanie i przyswojenie wiedzy zajmuje akurat 1 godzina na przedmiot, a że mam słabą pamięć to właśnie ta metoda nadaje mi się na sprawdziany, do których uczę się 7 przed ze stroną dziennie.
komentarz 13 czerwca 2016 przez emz Nowicjusz (200 p.)
Nie atakuję cię, ale może jak "masz słabą pamięć" to raczej powinieneś sam szukać rad zamiast je dawać. Pamięć to cecha bardzo podatna na trening.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 997 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2017 w Offtop przez Kamyil Początkujący (320 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 82 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2019 w Sprzęt komputerowy przez pawcio1219 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 634 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...