• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Książka czy kurs JavaScript ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
951 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2015 w JavaScript przez Newtonik Gaduła (3,660 p.)
edycja 10 grudnia 2015 przez Newtonik
Witam. Chciałbym nauczyć sie JavaScriptu. Na Pana Mirosława Zelenta jest kurs JS ale jest troche krótki. Po przerobieniu tego kursu nie wiem co dalej czy kupić ksiązke do JS czy szukac jakis poradników wideo lub innych kursów. Jaką książke lub kurs polecacie do JS ? Bardziej jednak przychylałbym się w stronę książki (jeśli są jakieś dobre) gdyż na pewno znajdę w niej więcej informacji niz na jakimś kursie. Chyba że macie jakies inne propozycje. Znzcie jakies strony z JS lub coś innego. Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Czy może jednak lepiej nauczyć się HTML a potem JS...

5 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 10 grudnia 2015 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
Przecież tu masz książki  https://forum.pasja-informatyki.pl/ksiazki-informatyczne-warte-uwagi jest również o javascript
+1 głos
odpowiedź 12 grudnia 2015 przez Tapicera Obywatel (1,320 p.)

To może tak zaczniemy od końca Html możesz się uczyć zawsze i wszędzie,z innym językiem  z css jest  identycznie.         Co do JS to polecam Tobie https://developer.mozilla.org/pl/docs/Web/JavaScript sam nie wiedziałem z czego mam się uczyć ,więc zapytałem @Comandeera i  on to polecił a on jednak zna się na tym bardzo dobrze. "Czy może jednak lepiej nauczyć się HTML a potem JS..."  możesz przerobić kursy Pana Zelenta o HTMl wiedzy nigdy nie za dużo. 

Pozdrawiam :D  

0 głosów
odpowiedź 5 stycznia 2016 przez Edyta Nowicjusz (180 p.)
Tutaj znajdziesz obszerny zbiór darmowych materiałów do nauki JavaScript, które możesz znaleźć w sieci:
http://www.deluxeblogtips.com/2015/12/118-free-resources-to-learn-javascript.html

Ja osobiście zaczęłam od stacjonarnego kursu (JavaScript, jQuery, jQuery UI) organizowanego przez szkołę programowania geek factory (niestety na ten moment siedzibę mają tylko na Śląsku, ale to już sobie doczytasz - http://geekfactory.pl/ ). Trzeba mieć już podstawy HTML i CSS, bo na zajęciach sama praktyka :)

Do tego wszelkie tutoriale w sieci (m.in materiały Pana Mirosława).
0 głosów
odpowiedź 5 stycznia 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
–4 głosów
odpowiedź 12 grudnia 2015 przez Tricker Bywalec (2,630 p.)

Obecnie wydaję mi się, że książkę z kursem programowania, szczególnie webowego, można jedynie postawić na półce.
Wszystko, ale to naprawdę wszystko znajdziesz w Internecie, do tego masz dostęp zawsze do aktualnych informacji.

Osobiście uczyłem się z http://www.w3schools.com/ i mogę go spokojnie polecić.
Jeżeli przerobisz wszystkie tematy, wraz ćwiczeniami, do tego napiszesz parę skryptów to podstawy, a nawet ciut więcej będziesz ogarniał.

Dalsza metoda, której sam używam  to:
1) Stawiam sobie cel(skrypt), który chce wykonać
2) Pisze, czego nie potrafię/rozumiem, googluję, czytam, analizuję, piszę dalej.

Z każdym napisanym skryptem, czegoś się uczysz. Jak ja wracam do kodu napisanego 2 tygodnie temu to widzę ogromną przepaść, zauważam masę rzeczy, które mogłem zrobić lepiej, prościej i wykorzystuję to przy kolejnych projektach, ewentualnie poprawiam stare :)
 

komentarz 5 stycznia 2016 przez Javowiec Pasjonat (21,560 p.)
1
komentarz 5 stycznia 2016 przez Tricker Bywalec (2,630 p.)

Czytałem i wciąż uważam, że W3Schools jest jednym z lepszych wyborów na początek.

Jest tam masę przykładów i ćwiczeń, więc dla osoby, która nigdy wcześniej nie miała styczności z tworzeniem stron będzie to lepszą opcją niż np. MDN.
MDN jest już dla osób, które rozumieją podstawy i chcą jej rozszerzyć.

1
komentarz 5 stycznia 2016 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

Nie jest, bo są tam podstawowe błędy merytoryczne. To tak jakby uczyć w szkole, że 2+2 = 5. Szkodliwy bezsens.

1
komentarz 5 stycznia 2016 przez Tricker Bywalec (2,630 p.)
Pewnie masz rację, jednak gdy nie miałem jeszcze pojęcia o tworzeniu stron na W3School uczyło mi się najwygodniej. Ta strona ma po prostu przyjazny interfejs i wszystko i jest ładnie podzielone.

Podobne pytania

+1 głos
5 odpowiedzi 2,983 wizyt
pytanie zadane 15 września 2015 w JavaScript przez Newtonik Gaduła (3,660 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 2,723 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2017 w JavaScript przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 244 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...