• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pochwal się swoim Hobby!!

VPS Starter Arubacloud
+18 głosów
3,692 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2015 w Offtop przez Mikrokontroler xD Stary wyjadacz (13,500 p.)

Cześć,

istnieje wiele opinii że dzisiaj nikt niczym się nie interesuje a jedynie głupotą
np oglądanie "zdupy" czy też "abstrachuje" (oczywiście nie ma w tym nic złego)
chciałbym dla własnego spokoju sprawdzić jakie macie zainteresowania z wyjątkiem programowania
Tylko bardzo was proszę nie wymyślajcie nic na siłę np "Historia Japońskich Samurajów" nikt was
nie będzie oceniał tylko wy sami i wasze sumienie :).

Aha i jeszcze jedno nie liczymy takich rzeczy którymi zajmujemy się raz na pół roku.

Jeżeli ktoś ma jakieś kolekcje np znaczków czy tam kapsli ma okazję się pochwalić :)

Kto wie może ktoś kogoś zainspiruje swoim hobby? :)

 

Może ja zacznę:

Astronomia - od dzieciństwa tak mi zostało :) (niedługo kupię swój pierwszy teleskop synta 12")

Łucznictwo - strzelanie z łuku bloczkowego w różne cele

Strzelanie z wiatrówki - do celu (nie, nie do zwierzątek :) ) podonie jak z łukiem 

Elektronika - Budowa prostych układów elektronicznych 

 

Nikogo nie zmuszam więc jeżeli uznasz to za głupie nudne i do bani poprostu zignoruj temat jednak ja bardzo zachęcam do przyłączenia się wymianą swoich pasji.

22 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 8 grudnia 2015 przez Muminek Dyskutant (8,650 p.)

U mnie może nic specjalnego ale przedewszystkim uwielbiam spacerować po górach :) blisko mam w Bieszczady a i wypad w Pieniny się zdarzy :) Książki, czytanie odrywanie się od tego świata i przenoszenie totalnie w coś innego - to mówi samo za siebie :) a takim może niespotykanym hobby jest praca z dziećmi jako wychowawca kolonijny/półkolonijny uwielbiam po prostu szaleć z nimi twórczo, mieć wpływ, patrzeć jak między sobą budują relacje, mogę ich czegoś nauczyć. Zawsze jak na mieście potem spotkam takiego dzieciaka nie ma opcji żebyśmy nie zbili piątaka :)

+5 głosów
odpowiedź 8 grudnia 2015 przez Mr.Kebab Użytkownik (700 p.)
Ja bardzo lubie ogółem grać w gry z sandboxem.

Lubie również jakieś ciekawostki z fizyki SCIFun nawet fajny serial na YT polecam.

Oczywiście lubie informatyke (chodzi mi o szersze pojęcie tej dziedziny) :)

Moje ostatnie hobby to bieganie gdy nie mam co robić biegam jak najdalej umiem potem odpoczywam a gdy już wypoczne to biegam z powrotem do domu.
+4 głosów
odpowiedź 8 grudnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Aikido od dziecka, kolarstwo, poker i podobnie jak Muminek wychowawca kolonijny wink

komentarz 8 grudnia 2015 przez niezalogowany
A aikido to serio tylko wykręcanie rąk? :D Bo to ogółem samoobrona, ale czy według ciebie jest ciekawsze od innych sztuk walki np. karate, jakieś wing chun itp.? Czy po prostu ci tyle wystarcza? :)
komentarz 8 grudnia 2015 przez Tapicera Obywatel (1,320 p.)
Aikido nudne jest.Karate dużo lepsze.
komentarz 8 grudnia 2015 przez niezalogowany
No, aikido jest praktyczne i (wydaje mi się) dość proste, chyba nawet nie trzeba się jakoś szczególnie rozciągąć albo ćwiczyć czy coś, ale właśnie jest troszkę nudne :)
komentarz 8 grudnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Generalnie aikido jest bez wątpienia jedną z najtrudniejszych sztuk walk na świecie. Polega na wykorzystaniu sił przeciwnika przeciwko niemu. Żeby reprezentować jakiś poziom jeśli chodzi o realną walkę trzeba na prawdę duuużo przećwiczyć w życiu.

Poza walką polecam tym którzy lubią wysiłek fizyczny i myślenie.
komentarz 8 grudnia 2015 przez niezalogowany
Ale że jedna z najtrudniejszych? No dobra, łatwa to to ona na pewno nie jest, ale wykorzystanie siły przeciwnika (pięknie powiedziane) jest chyba lekkim ułatwieniem, bo nie trzeba dużej siły (dlatego aikido jest chyba najlepsze dla tych, którzy za dużo siły nie mają).
komentarz 8 grudnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Aikido wywodzi się od Aikijitsu. jitsu odnosi się w japońskim do sztuk "zabić", "okaleczyć". do to "droga", "ćwiczenia". Generalnie polega to na tym, że ile byś nie ważył to w dynamice mogę Tobą sieknąć jak kg cukru. smiley

komentarz 8 grudnia 2015 przez niezalogowany
OK, aikido to super sztuka walki :)
komentarz 12 marca 2016 przez DryEvil Użytkownik (860 p.)
Można wiedzieć jaki Poker? :D
+4 głosów
odpowiedź 8 grudnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Oczywiście informatyka (a w tym programowanie), matematyka, fizyka, chemia, polityka, astronomia, szachy, wędkarstwo, muzyka, origami, kostka rubika, sztuczki magiczne, gry karciane(makao, poker, tysiąc etc), gry komputerowo/konsolowe (GTA, Pro Evolution Soccer, Medal of Honor), sport to głównie badminton i jazda na rowerze, do tego tak jak ktoś wcześniej lubię spacerować po górach, no i jeszcze pływanie z nurkowaniem (ale całego bez sprzętu, same okularki + kąpielówki :D)
komentarz 8 grudnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Co prawda nie okłamałeś mnie z 12 znakami, ale po co to dałeś w nawiasie i po co ta kropka? :D
komentarz 8 grudnia 2015 przez niezalogowany
Żeby razem 12 znaków wyszło :D
komentarz 8 grudnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Wyjść to może szydło z worka :)
komentarz 8 grudnia 2015 przez niezalogowany
Albo Ogórek ze słoika :F Zauważ, że Ogórek z dużej ;) W kabarecie było: a ja ostatnio to widziałem to Ogórek na mieście. Ale to dobrze! To dobrze, niech wychodzi do ludzi, co ma się w domu kisić ;D
komentarz 19 czerwca 2016 przez hubot Dyskutant (9,100 p.)
Łooo ja pierdzielę, twoich zainteresowań jest więcej niż moich
+4 głosów
odpowiedź 8 grudnia 2015 przez Strategiusz Dyskutant (9,220 p.)
Broń biała i walka tą bronią, historia wojskowości i techniki, komputerowe turowe strategie wojenne, trochę próbuję zgłębiać takie dziedziny jak teoria gier i cybernetyka, o tyle o ile da się uniknąć tam dziwnych matematycznych wzorów.
komentarz 8 grudnia 2015 przez JimmyTulipanTudeski Bywalec (2,780 p.)
hehe ja śmgam troche na nunchaku ;) pozdro!
+4 głosów
odpowiedź 8 grudnia 2015 przez emSon Stary wyjadacz (10,480 p.)
Może nie nazwę tego do końca hobby, ale czuję w sobie poszukiwacza przygód. Skoki ze spadochronem, bungy, serfowanie, quady, crossy. Oprócz tego nurkowanie i podziwanie piękna przyrody.

https://www.youtube.com/watch?v=6v2L2UGZJAM

Jak oglądam takie filmiki jak ten to jakoś mi się tak lżej na duszy robi. Mam ochotę sprzedać wszystko i kupić bilet na Karaiby..

A tak na poważnie :c, programowanie i informatyka. Czyli norma na tym forum.
komentarz 8 grudnia 2015 przez niezalogowany
A skakałeś kiedyś ze spadochronem/na bungee? Bo ja bym chciał sobie choć raz skoczyć :')
komentarz 8 grudnia 2015 przez emSon Stary wyjadacz (10,480 p.)
Niestety nie. Ja chciałbym skoczyć nie raz, nie dwa. Na każdym kontynencie :D
komentarz 8 grudnia 2015 przez niezalogowany
To jak w Rosji będziesz skakał to na brzozy uważaj :D
komentarz 8 grudnia 2015 przez emSon Stary wyjadacz (10,480 p.)
Haha , ok ! :D
+3 głosów
odpowiedź 8 grudnia 2015 przez Rogargol Pasjonat (16,600 p.)
Przewaznie nie biore udzialu w takich nabijaczach postow, ale moze ktos bedzie mial jakies inspirujace hobby.

U mnie to głownie:

Poker - glownie przez internet, nie jestem hazardzista, ale potrafie sporo kasy przepuscic na ta rozrywke.

Co do strzelectwa, to tez lubie, ale jedynie na strzelnicy na ostra amunicje, aktualnie przymierzam sie do zakupu czarnoprochowca

Na pewno książki, tak jak kolega wyżej, tez sporo kasy wydaje, jak jestem w jakiejs galerii handlowej itp gdzie sa ksiegarnie, to nigdy nie wracam z pustymi rekami ;)

Kiedys mialem znacznie wiecej zainteresowan, byly sportowe samochody (powiedzialbym ze sportowe dla biednych ;) typu nissan 200sx, honda prelude, ford probe itp), byla muzyka, akustyka, rożne rzeczy, ale z biegiem czasu proza zycia odpychala mnie od bardziej ambitnych hobby.
+3 głosów
odpowiedź 8 grudnia 2015 przez Reachey Początkujący (320 p.)
1.Matura :(

2.Literatura fantastyczna

3.Gra na gitarze

4.Bieganie & StreetWorkout
komentarz 2 stycznia 2016 przez Qhoros Mądrala (7,110 p.)
A ta "matura" to chociaż ładna? :))
+3 głosów
odpowiedź 8 grudnia 2015 przez Waasil Początkujący (450 p.)

Ja od 6 lat bawię się kostką Rubika oraz innymi łamigłówkami. Popularnie jest to zwane Speedcubing. Według mnie jest to bardzo odprężające hobbyPoza tym to zawsze w plecaku dobra książka (bądź ebook) :)

+3 głosów
odpowiedź 8 grudnia 2015 przez xR Mądrala (6,260 p.)
Muzyka, książki i kb :)
+2 głosów
odpowiedź 8 grudnia 2015 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Ponieważ studiuje to na niektóre hobby mam teraz mniej czasu, aczkolwiek staram się wszystko rozwijać. Bardzo lubię wędkować i gdy tylko mam czas to spędzam go nad wodą, oczywiście bardziej rekreacyjnie więc wtedy kiedy jest ciepło, tak więc można nazwać to hobby sezonowym. Interesuję się muzyka (szczególnie rap ale nie ograniczam się tylko do jednego gatunku) posiadam sporą kolekcje winyli i płyt CD. Również mam mini studio muzyczne w domu aczkolwiek z braku czasu na razie ten aspekt jest zamrożony. Chętnie czytam książki rozwijają wyobraźnie i światopogląd dlatego wole poczytać coś niż oglądać wiadomości w TV i posiadam sporą kolekcje książek. Od czasu do czasu lubię obejrzeć jakiś dobry film w kinie czy  w domu. Często tracę tez czas na The Settlers Online.
komentarz 8 grudnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Widzę, że nie tylko ja moczę kija w wodzie :)
komentarz 8 grudnia 2015 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
No nie tylko :P
+2 głosów
odpowiedź 8 grudnia 2015 przez katolik6 Dyskutant (8,140 p.)
Fizyka. Btw, wczoraj pisałem drugi etap konkursu XD Czytałem sporo książek, nie o fizyce, głównie fantasy, ale... wyczytały się, strasznie trudno mi coś znaleźć, a jak już, to starcza na 3 dni...
komentarz 9 grudnia 2015 przez xR Mądrala (6,260 p.)
Jesteś chory :D A może to ja trafiłem na złego nauczyciela od fizyki? ;)
+2 głosów
odpowiedź 8 grudnia 2015 przez artimal Gaduła (4,800 p.)
Cześć, moim hobby było aikido od dziecka, potem pływanie wyczynowe, potem trochę muay thai a teraz zdrowe odżywianie, naturalne leczenie, trenowanie naturalnej kulturystyki, programowanie webowe, rozkręcanie własnego biznesu, polityka, starożytne cywilizacje i tworzenie muzyki: https://soundcloud.com/edenwave :)
komentarz 8 grudnia 2015 przez Tapicera Obywatel (1,320 p.)

Co to znaczy "trenowanie naturalnej kulturystyki" ? 

 

komentarz 8 grudnia 2015 przez artimal Gaduła (4,800 p.)
To znaczy bez sterydów i środków z listy środków zakazanych.
komentarz 8 grudnia 2015 przez Tapicera Obywatel (1,320 p.)
To znaczy bez efektów :D
komentarz 8 grudnia 2015 przez artimal Gaduła (4,800 p.)
Wcale nie, po prostu trzeba sumiennie ćwiczyć i trzymać dietę i już po kilku latach wygląda się dobrze a po 5-8 już bardzo konkretnie. Oczywiście o żadnym starcie w zawodach kulturystycznych bez używania sterydów nie ma mowy. Powinni to nazwać farmaceutyka a nie kulturystyka.
komentarz 8 grudnia 2015 przez Tapicera Obywatel (1,320 p.)
Zależy od genów. Nawet kaktus na suchu nie urośnie :D
komentarz 8 grudnia 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Ale też co innego sterydy a co innego suplementy :)
komentarz 8 grudnia 2015 przez Tapicera Obywatel (1,320 p.)
Suplementy to nic specjalnego,kulturyści  reklamują  a sami w domku  metanabolek biorą :D
komentarz 9 grudnia 2015 przez artimal Gaduła (4,800 p.)
Żeby tylko metanabolek... Najgorsi są ci kłamcy którzy są nakoksowani jak betoniary a reklamują kreatynki i białeczka mówiąc, że to dzięki temu :D Polecam kanał Patryka który przyciąga ogromny hejt ludzi którzy wierzą w kreatynkę i białeczko a wyglądają jak patyki: https://www.youtube.com/user/patryk2703/videos Bardzo fajne filmiki niszczące tych kłamców typu Piotr Borecki, Warszawski Koks, itd...
komentarz 9 grudnia 2015 przez xR Mądrala (6,260 p.)
Jasna sprawa, jak naturalnie to dobrze, efekt będzie dłuższy i przy jakiejkolwiek przerwie nie będziesz jak kulka :D Szkoda zdrowia dla sterydów, po których się wygląda jak... ;)
+2 głosów
odpowiedź 2 stycznia 2016 przez ignacy100 Użytkownik (790 p.)
ja uprawiam strzelectwo sportowe
+2 głosów
odpowiedź 2 stycznia 2016 przez Michał628496 Pasjonat (17,340 p.)
Ja od 5 lat uczę się różne Kostki Rubika (3x3x3, 4x4x4 5x5x5 Fisher Cube, Megaminx itp.) .Na razie znam ok 40 algorytmów (uczę się może 6-9 na rok :))

Wszystko co związane z Informatyką .

Chodzenie po górach.

Origami (lubię składać , nie zawsze mi wychodzi :))

Czołgi
+2 głosów
odpowiedź 2 stycznia 2016 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
Przez długi okres swojego życia pasjonowałem się sportami, jeździłem na desce, na bmx'ie - byłem dość ruchliwym i chudym jak patyk dzieckiem :D Przyszedł czas zmiany i bawiłem się w dość popularne już ASG, z czego zostały mi mundury, maski i popsute repliki (zjadało to masę pieniędzy, więc zmuszony byłem zrezygnować). Wszystko minęło, ale pozostała mi jedna pasja, która nie opuszcza mnie od 3 (albo 4) klasy podstawówki - grafika komputerowa. Jest to zajęcie, które pochłania mnie na ogromne ilości godzin.
+2 głosów
odpowiedź 2 stycznia 2016 przez Radekoslaw123 Gaduła (3,080 p.)
Rolkarstwo i wspinaczki górskie, dwie rzeczy które najbardziej lubię ;D
+2 głosów
odpowiedź 2 stycznia 2016 przez programmero Bywalec (2,420 p.)
Aż wstyd się przyznać, ale nie mam żadnego hobby. Dawno dawno temu miałem hobby związane z sztukami walki, ćwiczyłem byłem nawet na zawodach i zająłem trzecie miejsce w jednej z kategorii. Pamiętam ten dzień, byłem tak zmartwiony medalem.. Później przerwałem treningi, aż w końcu doszło do tego, że nie interesuje się praktycznie niczym. Nie mam jednej rzeczy, którą mógłbym nazwać hobby, pasji tym bardziej. Żyję z dnia na dzień. To nie jest normalne prawda?
+2 głosów
odpowiedź 6 marca 2016 przez demmi Bywalec (2,990 p.)
Od niedawna programowanie. Jak jeszcze znajdę pracę w tym zawodzie, wcale nie za jakieś wielkie pieniądze to będę w niebie. Pasji przez całe życie miałem wiele, bardzo różnych. Podobnie jak kolega wyżej zdarzyło mi się popatrzeć przez teleskop, kiedyś jeszcze naprawiałem głośniki i robiłem z tego kolumny, przez ostatnie dwa lata lubię popatrzeć co słychać w świecie polityki. Ze 3-4 razy do roku jakaś gierka, głównie jak jestem chory, albo na świętach. Z racji tego, że zacząłem programować, postanowiłem wznowić treningi sztuk walki. Bardzo fajne hobby, zwłaszcza jeśli się siedzi sporo przed komputerem. Bardzo dobrze oczyszcza mózg ze zbędnych pierdół.
+2 głosów
odpowiedź 19 czerwca 2016 przez szymi666 Bywalec (2,020 p.)

@Programowanie

@Podstawy Hackingu

@Parkour

@Urban Exploring

@Matematyka

Podobne pytania

+2 głosów
13 odpowiedzi 956 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2016 w Sprzęt komputerowy przez iWantCode Bywalec (2,170 p.)
+14 głosów
37 odpowiedzi 4,064 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2016 w Offtop przez Pyro Gaduła (4,210 p.)
+3 głosów
8 odpowiedzi 1,701 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...