• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

portal ogłoszeniowy- jaką drogą podążać ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
905 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2015 w Inne języki przez adammichal Nowicjusz (120 p.)
Witam wszystkich forumowiczów:)

Mam 22 lata, programowania zacząłem się uczyć od wakacji, zacząłem od języka C++ przerobiłem wszystkie lekcje u Pana Zelenta na YT. Następnie opanowałem HTML i CSS w stopniu przyzwoitym, umiem zrobić układ strony i jej wygląd.

Zacząłem naukę bo w wakacje wpadł mi pomysł na stworzenie pewnego portalu ogłoszeniowego z którego z czasem zacząłbym czerpać profity. Więc każdą wolną chwile nawet po 10h pracy wracałem do domu i poświęcałem na naukę. Ale z czasem zobaczyłem że to co zajeło mi tyle czasu czyli html i css to jest dopiero kropla w morzu aby stworzyć wartościowy serwis i niestety mój zapał trochę przygasł ale wiem że na poddanie się jest za wcześnie:)

Chciałbym żeby mój portal: pokazywał losowe ogłoszenia, miał własną galerie, miał panel administratora w którym mógłbym aktywować dodane przez kogoś ogłoszenie, panel do logowania i żeby się dało po założeniu konta dodawać ogłoszenia.

Wiem że trzeba wszystko solidnie przepracować ale chciałbym ze względu na brak czasu iść po najmniejszej linii oporu:) Dlatego piszę do Was abyście mnie jakoś nakierowali z jakich materiałów korzystać żeby posiąść wiedzę aby stworzyć swój wymarzony portal:)

Pozdrawiam:)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 7 grudnia 2015 przez JimmyTulipanTudeski Bywalec (2,780 p.)
Jeśli chcesz zrobić portal ogłoszeniowy z którego będziesz czerpał profity proponuj Ci skorzystać z darmowych rozwiązań lub ewentualnie płatnych, ale ogarniętych.

na przykład:

http://open-classifieds.com/pl/

lub

https://premium.wpmudev.org/project/classifieds/

Napisanie takiego serwisu zajmie Ci kupe czasu, możesz go sobie pisać po godzinach dla siebie, ale jeśli chcesz mić serwis ogłoszeniowy po najmniejszej linii oporu to masz wyżej ;)

Jeśli chodzi o nauke to proponuje kursy video na kuvi.pl

https://kuvi.pl/kurs/29/kurs-cms-20-wprowadzenie

Pozdro!
komentarz 7 grudnia 2015 przez adammichal Nowicjusz (120 p.)
Czyli będe mógł podpiąć swoją stronę stworzoną w html po to? Dobrze rozumiem?

Przyznam że jeśli tak to ciekawe rozwiązanie i znacznie ułatwi mi dotarcie do celu ale czy to nie działa na zasadzie jak wordpress i czy to jakąś większą ilość ogłoszeń ze zdjęciami obsłuży?
komentarz 7 grudnia 2015 przez JimmyTulipanTudeski Bywalec (2,780 p.)
Będziesz mógł edytować szablon takiego serwisu czyli html i css.

 

Te linki które podałem to gotowe silniki, które obsłużą większą ilość ogłoszeń. Pierwszy link to gotowy serwis ogłoszeń z panelem administracyjnym, a drugie rozwiązanie jest płatne i jest to rozwiązane oparte o wordpress. Sciągnij sobie open classifields zainstaluj na serwerze i zobacz sobie jak działa ;)

 

Pozdro!

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 2,626 wizyt
+3 głosów
10 odpowiedzi 1,166 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 438 wizyt

92,554 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,535 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...