• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Python - jak sprawdzić czy program działa poprawnie?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,852 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2015 w Python przez Kapi2222 Obywatel (1,220 p.)
Witam! Zamierzam zacząć przygodę z językiem Python. Zainstalowałem już potrzebny do tego edytor tekstu PyCharm i samego Pythona. W tym PyCharmie znajduje sie interpreter, natomiast nie wiem jakiego programu użyć aby skompilować program i sprawdzić czy działa poprawnie. W internecie jest mnóstwo różnych programów do tego, ale z racji ,że dopiero zaczynam chciałbym się dowiedzieć czego mam używać, Np. jak napisać program i sprawdzić czy działa. Szukając po internecie znalazłem programy typu IPython ale nie do końca wiem jak to działa mógłby mi ktoś pomóc w tej kwesti? Dzieki ;)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 7 grudnia 2015 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

W tym PyCharmie znajduje sie interpreter

Jeśli ma wbudowany interpreter Pythona (co jest dla mnie zaskoczeniem, myślałem że trzeba go wybierać osobno) to nic więcej nie musisz robić - skryptów Pythona się nie kompiluje jak C, ten sam interpreter uruchamia skrypty w plikach jak i interpretuje na żywo.

(IPython jest fajny, tak, ale nie kombinuj póki nie zrozumiesz choćby podstaw Pythona)

komentarz 7 grudnia 2015 przez Kapi2222 Obywatel (1,220 p.)
Bo widziałem na jednym z kursów ,że gościu koniecznie kazał zainstalować tego IPythona i to jeszcze z wiersza poleceń co u mnie było nie do zrobienia. W niektórych książkach np. (Python dla każdego) zauważyłem właśnie ,że te programy oni mają przedstawione w pliku .exe tzn. w tym wierszu poleceń (tak jak było np. w języku C). I właśnie chodzi mi o to ,że nie wiem jak do takiej postaci dojść.
komentarz 7 grudnia 2015 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Masz PyCharma, nie musisz się ręcznie bawić w odpalanie Pythona z linii poleceń. Po to jest PyCharm.

(Tak, IPython jest fajny i kiedyś się przyda, ale najpierw naucz się podstaw)
0 głosów
odpowiedź 7 grudnia 2015 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Do rozpoczęcia nauki z Pythonem to najlepiej zaopatrzeć się w jakiś fajny edytor tekstu, jak np. Sublime Text, albo Notepad++, jeżeli pracujesz na Windowsie. Do tego posiłkuj się konsola systemową (ewentualnie możesz zainstalować IPython, który może przydać się w pracy w konsoli, ale nie jest on potrzebny do rozpoczęcia nauki). Szczerze mówiąc to PyCharm to taki niby fajne IDE i kombajn do wszystkiego, ale nie wyręczy Cie we wszystkim i fajnie jest się nauczyć własnie pracy w konsoli podaczas nauki Pythona, bo jeżeli planujesz w przyszłości pracować z Pythonem to większość rzeczy będziesz musiał wykonać samodzielnie w konsoli. Jedynym z senowniejszych materiałów do nauki tego jezyka jest kurs na Codecademy, niestety z materiałów dostępnych po naszemu raczej nic nie jest godne uwagi i nie warto sobie tym zaprzątać głowę, ale mogły pojawić się też jakieś nowe fajne materiały, więc tutaj nie wiem warto coś poszukać, ale na pewno kurs gdzie na początek każą instalować IPythona nie jest jakiś super dobry.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 2,050 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 5,835 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...