• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Biblioteki DLL jako modyfikatory głównej aplikacji (formy) Lazarus

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
529 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2015 w Inne języki przez smooqi Nowicjusz (180 p.)
Witam serdecznie.

Od dłuższego czasu walczę z problemem tworzenia bibliotek DLL w Lazarusie. Zależy mi na tym aby stworzyć DLL taki który wewnątrz siebie zawierać będzie funkcje pozwalające na modyfikowanie Formy głównej aplikacji. Opanowałem już temat biblioteki DLL która zawiera w sobie jakąś Formę. Tak stworzony DLL kopiuję do katalogu głównego aplikacji i czy to statycznie czy dynamicznie zasysam jego funkcje do aplikacji głównej. Aplikacja główna zawiera jakiś Button który wywołuje funkcję z DLL która to otwiera nowe okno z nową formą. Wszystko super ale... Zastanawia mnie czy jest możliwość że w DLL będą napisane funkcje które będą dodawały zestaw Buttonów, Radiobuttony, Edity, Panele, GrupBoxy, Labele do formy danej aplikacji głównej oraz funkcje edytujące właściwości już istniejących elementów w formie danej aplikacji głównej. Założyłem sobie po prostu taki cel iż nie chcę przerabiać głównego programu użytkownika tylko podmienić konkretną DLL w celu naniesienia zmian w aplikacji (dodanie dodatkowych funkcjonalności).

Pozdrawiam.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 27 grudnia 2015 przez sonquer Gaduła (4,280 p.)
Hej, Taka możliwość jest, wystarczy że będziesz wysyłał wskaźnik na formę do danej dll i tam modyfikował za pomocą procedury jej content lub po stronie dll tworzył frame który to nanosi się na ową i czyści poprzedni. Musisz tylko pamiętać o kompatybilności typów :-) Pozdr!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 288 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2021 w C# przez Szabranigdo Obywatel (1,370 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 968 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 535 wizyt
pytanie zadane 10 października 2015 w C i C++ przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...