• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Visual Studio - Wyłączenie zapisu z debug na dysku

0 głosów
58 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2015 w Offtop przez DaveM Początkujący (480 p.)
Witam, ostatnio zacząłem korzystać z visual studio i irytuje mnie to że program zapisuje mi informacje w folderze Debug , zajmują one nawet dla prostych programów badzo dużo miejsca więc zacząłem szukać czy można jakoś te zapisy wyłączyć, niestety poległem więc zwracam się z pytaniem do was ... :D

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2017 przez MsMaciek123 Pasjonat (17,810 p.)
on je "chyba" potrzebuje a jak nie to poprostu zrób apke która je usuwa
0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2017 przez Bravo555 Gaduła (3,990 p.)

Przede wszystkim VS potrzebuje tych rzeczy, które zapisuje. Inaczej by ich nie zapisywał. A zapisuje m.in nagłówki debugowania (`.pdb` - dzięki nim możesz w ogóle debugować bo zawierają informacje np. o  nazwach funkcji i o tym w których liniach są ich deklaracje - bez nich widziałbyś tylko adresy w pamięci). Reszta to malutkie pliki konfiguracyjne.

Ile dokładnie waży folder Debug w jednym z twoich projektów? Ja sprawdziłem i na aplikacji okienkowej hello world folder waży 52kB a w dużym projekcie (gra w SFML) waży 40MB.

komentarz 3 lipca 2017 przez Bravo555 Gaduła (3,990 p.)
Możliwe że trzyma jeszcze skompilowane pliki obiektów, ale one też nie są duże (zależą od wielkości kodu, ale zazwyczaj faktycznie są małe), a dzięki temu że je trzyma nie musisz za każdym razem kompilować wszystkiego.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 59 wizyt
pytanie zadane 31 grudnia 2015 w C i C++ przez zmiennoimienny Mądrala (5,530 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 355 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2015 w C i C++ przez TheSadSmile Użytkownik (880 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 244 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2015 w C i C++ przez Adrian1999 Nałogowiec (33,280 p.)
Porady nie od parady
Odznacz odpowiedź zieloną fajką, jeśli uważasz, że jest ona najlepsza ze wszystkich i umożliwiła ci rozwiązanie problemu.Najlepsza odpowiedź

65,727 zapytań

112,367 odpowiedzi

237,225 komentarzy

46,687 pasjonatów

Przeglądających: 137
Pasjonatów: 0 Gości: 137

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...