• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++/CLI + sfml - problem zapisu danych mapy dwuwymiarowej, przechowywanej w List

Object Storage Arubacloud
+1 głos
175 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2015 w C i C++ przez Raccoon Nowicjusz (130 p.)

Witam,

Aktualnie piszę edytor dwuwymiarowych map płytkowych, przy użyciu C++/CLI oraz SFMLa. Problem z zapisem danej mapy, tak jak w temacie, dotyczy tablic, w których przechowywane są dane poszczególnych płytek. Program nie potrafi zapisać danych zawartych w tablicach, wygląda na to, że w ogóle nie dostaje do  nich dostępu. Jedyne co robi, to w miejscach, gdzie miał wstawić powyższe dane, wstawia ilość wierszy z tablic w postaci pustych wierszy (tak jakby ktoś po prostu nacisnął parę razy klawisz enter).

Tablice są cztery - trzy z nich dotyczą graficznego przedstawienia danej płytki (fgMap, gMap, bgMap), czwarta (cMap) przechowuje dane kolizji. Wszystkie są typu System::Collections::Generic::List. Próbowałem też std::array, System::Array i normalnych tablic dynamicznych - List, jak dotąd, okazała się najmniej problematyczna i odpowiednia.

W programie klasą główną jest klasa Core. Program jest w niej tworzony  i wszystkie procesy w niej przebiegają. Znajdują się w niej funkcje zapisu mapy do pliku. Podległą jej klasą jest klasa ForDrawing - w niej znajdują sie ww. tablice, jak i wszelkie dane dotyczące rysowania grafik w oknie SFMLa.

Program podczas tworzenia nowej mapy poprawnie ładuje dane płytek do powyższych tablic, tego jestem pewien. Niestety nie jestem w stanie wyciągnąć danych z tych tablic, aby je zapisać (nie mogę użyć [][], a pętla "for each" nie chce się wykonywać w ogóle. Program ją przeskakuje.). Bawiłem się z tym problemem przez przeszło 7 godzin wczoraj...

Ze względu na ilość kodu, link do wklej.org: http://wklej.org/id/1868266/

Przepraszam za długość posta i dziękuję za cierpliwość.

Proszę o możliwie jak najszybszą odpowiedź. smiley

Raccoon

P.S.

Używana przeze mnie wersja SFMLa jest zgodna z C++/CLI, używam MS Visual Studio 2015.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 marca 2016 przez Mateusz Tocha Bywalec (2,560 p.)
edycja 14 marca 2016 przez Mateusz Tocha
tempList[j].X a czemu nie
tempList[j]->X ?
Czy mogłbyś powiedzieć w trakcie debugowania co masz w lini 61? tzn jaka jest zawartość tablicy ? Wrzuć do Watch tempList, chciałbym zobaczyć jakiego typu są elementy, może potrzebny jest "rzut bezpieczny'? (safe_cast(varible);)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 121 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2023 w C i C++ przez Code_ Użytkownik (520 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 220 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 139 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2016 w C i C++ przez Piotr Królak Obywatel (1,950 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...