• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kolor tła tekstu

0 głosów
1,628 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2015 w HTML i CSS przez damianlxlx5 Obywatel (1,880 p.)

Witam

Chciałbym zrobim mnie więcej coś takiego :

<span style='background-color:aqua'> Oto jak się zarejestrować w programie: </span>

Czyli mam tło tylko i wyłącznie na tym tekście jednak chciałbym go jeszcze bardziej dopracować tzn. poszerzyć trochę górne i dolne granice a także boczne, może dodać jakieś obramowanie.

Jak to zrobić w css-ie ?

 

6 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 grudnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Zrób to w elemencie blokowym.
0 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
display: block;

pododawaj padding :)

obramowanie co tam chcesz

takie coś robi się na znaczniku <p> a nie <span>
komentarz 4 grudnia 2015 przez damianlxlx5 Obywatel (1,880 p.)
Jak robię na znaczniki <p> to wyświetla mi się tło na całej szeroki tego znacznika a ja chcę tylko wyróżnić otoczenie tekstu.
komentarz 4 grudnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
aha no to w tym wypadku tak :) span będzie dobry
0 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
display: inline-block; + padding. display: block przeniesie element do nowej linii.
0 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2015 przez damianlxlx5 Obywatel (1,880 p.)

Czyli jak to ma wyglądać, tak ?

<div id="tekst"><span style='background-color:aqua;display:block;padding-left:40px;padding-right:40px;'> Oto jak się zarejestrować w programie: </span></div>

 

0 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2015 przez damianlxlx5 Obywatel (1,880 p.)

Okey zrobiłem coś takiego i działa :

<span style='background-color:aqua;display:inline-block;padding-left:5px;padding-right:5px;padding-top:5px;padding-bottom:5px;'> Oto jak się zarejestrować w programie: </span>

Jednak nie jestem pewien czy zostało to prawidłowo wykonane, jak sądzicie ?

Czy używanie pikseli w paddingach jest dobrym rozwiązaniem, czy przez to strona będzie się źle wyświetlać na innych rozdzielczościach na przykład laptop czy smartfon ?

0 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2015 przez damianlxlx5 Obywatel (1,880 p.)
A jak jeszcze zrobić żeby te tło co jest pod tekstem nie wiliczało się w odstęp pod tekstem na dole ?

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 6,094 wizyt
+3 głosów
2 odpowiedzi 23,660 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2015 w C i C++ przez niezalogowany
+1 głos
1 odpowiedź 4,116 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2015 w Offtop przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)

93,740 zapytań

142,675 odpowiedzi

323,294 komentarzy

63,319 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...