• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mam problem z jedna składnia z lekcji 2 javascript ??

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
163 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2015 w JavaScript przez mlasota Początkujący (300 p.)
Dzień dobry chciałbym żeby ktoś dokładnie mi wyjaśnił ta skladnie napis = napis+i w petli for z drugiej lekcji o javascripcie jestem poczatkujacym koderem.

or (i=liczba; i<=liczba2; i++)

{
 napis = napis + i+ " " ;
  }
 załóżmy przedzial od 1 do 3 wiem że petla sprawdza ta jedynka idzie do napisu 1=1+1 i czemu wypisało 1 pozniej 2 i 3

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
A co byś chciał, żeby się wypisało? Pętla przypisuje do zmiennej napis kolejne liczby z przedziału.

No i nie mam pojęcia po co jest tam zmienna i.
0 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2015 przez mlasota Początkujący (300 p.)
generalnie działa tak że wypisuje np z przedzialu liczby 1 do 4 wypisze 2 3 4 tylko jak ??
komentarz 4 grudnia 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
Normalnie. W tym przypadku pętla zrobi tyle przebiegów ile jest liczb całkowitych w przedziale. W każdym przebiegu pętli do zmiennej napis zostaną przypisane kolejno: poprzenia wartość tej zmiennej, wartość iteratora równego kolejnej liczbie oraz spacja (string).

Czyli w przedziale 1-3:

Pierwszy przebieg: napis = "1 ";

Drugi przebieg: napis = "1 2 ";

Trzeci przebieg: napis = "1 2 3 ";

Wiesz w ogóle jak działa pętla for?

 

I taka rada. Zacznij pisać poprawnie posty i stosować się do zasad forum, bo inaczej w kolejnych twoich pytaniach nikt nie będzie ci pomagał. Tego naprawdę się nie da czytać.
komentarz 5 grudnia 2015 przez mlasota Początkujący (300 p.)
Wiem jak działa pętla przykładowo

for(i=0; i<2; i++)

{

 documet.write(i);

}

Działa to na takiej zasadzie że sprawdza zero czy jest mniejsze od dwóch wypisuje zero powieksza o 1 sprawdza jeden jest mniejsze od 2 wypisuje i powieksza o 1 znow patrzy 2 jest mniejsze od 2 nie konczy pętle mnie zastawiało dlaczego jest tu takie przypisanie napis = napis + i;
komentarz 5 grudnia 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
Pętla może wykonywać jakikolwiek kod. Akurat ta pętla robi co co ci wyjaśniłem wyżej.

Jeśli to jest kod z kursy pana MZ, to w jego filmie powinno to być chyba wyjaśnione.
0 głosów
odpowiedź 2 maja 2017 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)

Długo nie pisałem w JS, ale z tego co pamiętam, to tam (jak w każdym języku) musisz napisać w pętli for, że to i, jest zmienną
czyli
 

for (var i=liczba; i<=liczba2; i++)
{
 var napis = napis + i+ " " ;
}

//Ale możesz to skrócić za pomocą +=
//czyli

for (var i=liczba; i<=liczba2; i++)
{
 var napis += i+ " " ;
}

//Jeśli zmiennej liczba nie używasz później (nie musi być ona taka jak przed pętlą)
//Możesz zamienić tą zmienną i, na liczba

for (var liczba; liczba<=liczba2; liczba++)
{
 var napis += liczba + " " ;
}

//Z punktu widzenia edytora wygląda to na dłuższy kod, 
//jednak program ma mniej działań do wykonania 
//tzn nie musi tworzyć dodatkowej zmiennej

 

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 192 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 165 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2015 w Nasze projekty przez Einstein21 Obywatel (1,420 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 148 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2018 w JavaScript przez Toms Nowicjusz (190 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...