• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Działanie inputa dla każdych danych - C#

Object Storage Arubacloud
0 głosów
144 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2015 w C# przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)

Witam, mam pomysł na bardzo ciekawy program matematyczny, jednak już na samym początku mam problem, który spędza mi sen z powiem, bo nie mam żadnego pomysłu jak go rozwiązać. Powiedzmy, że program ten będzie rozwiązywał równanie ogólne funkcji kwadratowej (Ax^2+Bx+C=0) i wszystko to ma się odbywać w jednym polu z inputem, jednak problem pojawia się, gdy użytkownik będzie chciał podać równanie funkcji w postaci, np Bx+Ax^2+C=0, czy np. funkcja będzie składała się z samego Ax^2, a B i C będzie równe 0.

Ma ktoś pomysł jak w ogóle się do tego zabrać? Jak obsłużyć te wszystkie "wyjątki"?

Pozdrawiam. smiley

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 grudnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Może po prostu gdy analizujesz wyrażenie to wykrywasz czy jest różnica wielkością wyrażeń.
Jeśli nie to ten "wyjątek" zostawiasz.
Jeśli tak to program niech uważa że Ac to jedna jednostka a nie dwie inne.
I zalicz że Ac to po prostu łączny przedmiot.
Oczywiście odczytujesz całe wyrażenie jako string i na podstawie stringu badasz.
Nie wiem czy o to ci chodzi, napisz raźniej jaki masz dokładniej problem.
komentarz 3 grudnia 2015 przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)
Program dostaje do jednego inputa różne dane. np:

5x^2+10x-3=0

12x+10x^2+7=0

5x^2=0

5x=-2x^2

Jak sam widzisz, sposobów podania danych może być całkiem sporo i jak to wszystko "obsłużyć"?
komentarz 3 grudnia 2015 przez niezalogowany

jak to wszystko "obsłużyć"?

Dokładnie tak, jak napisał @Dorion3000. Łapiesz to jako string i analizujesz znak po znaku. IMHO możesz nawet korzystać z ASCII - łatwiej będzie odróżnić cyfry od innych znaków. 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 3,080 wizyt
pytanie zadane 14 października 2017 w C# przez niezalogowany
+1 głos
1 odpowiedź 124 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2021 w C# przez Jacuchna0 Użytkownik (640 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 916 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2021 w C# przez kubaa322 Użytkownik (710 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...