• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Które języki są "best choice" w pracy zdalnej (kamper, świat, mało internetów, przygoda!)?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,661 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez KubVard Użytkownik (510 p.)
Witam,

Jak uważacie? Jaką ścieżkę kariery obrać, mając na uwadze to, żeby głównie programować zdalnie? W głowie siedzi mi pomysł wyjechania w świat swoim własnym kamperem (czy inną budą na kółkach) i dorabiania jako zdalny programista.

Czy znajomość HTML, CSS i JavaScriptu daje jakieś optymistyczne perspektywy? A może inne języki się do tego lepiej nadają?

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2015 przez Mikrokontroler xD Stary wyjadacz (13,500 p.)
Na chwilę obecną Java EE ale jutro już może być inaczej.

Najlepiej sprawdź sobie na portalach gdzie poszukują programistów. pracuj.pl itp

Tylko zwóć uwagę na stawki bo gdzie niegdzie podają np 120k zł ale rocznie :) a gdzieś indziej 12k/mies
(pomijam to ile trzeba umieć na te stawki :D)
komentarz 3 grudnia 2015 przez KubVard Użytkownik (510 p.)

Na pieniądzach mi nie zależy. Chodzi tylko o niewielki dochód, wystarczający na zakup paliwa, jedzenia i innych pierdół, ktore są niezbędne do takiego włóczenia się po świecie. Cała reszta jest niezwykle tania.

A co sądzisz o HTML, CSS i JavaScriptu i perspektywach z tym związanych?

JavaScript ujął mnie swoim... Swoimi... Kurcze, nie wiem jak to nazwać. Możliwościami! O! To dobre słowo. Na chwilę obecną jara mnie ten język skryptowy chociaż innych jeszcze nie poznałem. Jedynie powierzchownie.

 

komentarz 3 grudnia 2015 przez Mikrokontroler xD Stary wyjadacz (13,500 p.)
Pieniądze są super istotne w naszym życiu nie oszukujmy się i powinno tobie zależeć. Wiem że nimi się nie najesz w razie jakiegoś kryzysu ale to jest ekstremum (człowiek bez pieniędzy też się nie naje to do tych co mówią "pieniądze nie są najważniejsze" ręce też nie są najważniejsze jednak warto je mieć).

przecież powiedziałem tobie że możesz sobie sprawdzić na "chwilę obecną" ile płacą i za co.
pracuj.pl
praca.pl
gumtree.pl
inforpraca.pl
eventualnie
http://4programmers.net/Praca

Moja rada jest taka zacznij się poprostu uczyć JavaScriptu HTML i CSS jest na tyle prosty że się go nauczysz przy okazji. Jednak nie jestem jasnowidzem i niezagwarntuje tobie że za 5lat z tych języków będzie ktokolwiek korzystał
komentarz 3 grudnia 2015 przez KubVard Użytkownik (510 p.)
Zgadzam się, że pieniadze są ważne, ale nie najważniejsze. Zrozumiałeś mnie na opak. Mi nie zależy, żeby mieć dużo. Chciałbym mieć tylko "wystarczająco" :)

Z researchu dowiedziałem się, że najlepiej opłacalny jest Java developer (oczywiście uniosą się zaraz głosy, że jeśli jesteś dobry w XYZ, to nawet za XYZ będziesz kosić niemałe siano).
Tylko, że programistów Java jest multum. I głównie wykonuje się pracę w korporacji, pracując przy dużych projektach (freelancerka o jakieś myślę nie wpasowuje się w to zupełnie).

A jakie wg. Ciebie języki "przetrwają" i będzie się ich stosować za 5, 10, 15 lat?
komentarz 3 grudnia 2015 przez Mikrokontroler xD Stary wyjadacz (13,500 p.)
Javowców jest multum owszem ale też ich brakuje (skąd te ogłoszenia wszędzie?)

Co do ostatniego to nie mam pojęcia może już dzisiaj istnieje język co za 10lat zdobędzie super popularność i wszystkie javy C# i inne pójdą sobie.

Może wymyślą komputer kwantowy który będzie wymagał zupełnie innego podejścia programowania.

Jak się dowiesz to mi powiedz :).
0 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
nie da się....................
0 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Początkujący w świecie programowania dzielą się na 2 podstawowe typy:

  • hajs
  • pasja i zainteresowania

Zgadnij do którego przystajesz zadając to pytanie.

komentarz 3 grudnia 2015 przez Mikrokontroler xD Stary wyjadacz (13,500 p.)
Ja należę do 1 typu czyli jestem tym gorszym.
(Lubię kodować)

Ale moją pasją od dzieciństwa była astronomia jednak ile zarobie patrząc w gwiazdy?

To co chcę żebyś zrozumiał to to że nie ma czegoś takiego jak tylko "czarne i białe".
Owszem nie ma w tym nic złego że tak to widzisz pozdrawiam.
komentarz 3 grudnia 2015 przez KubVard Użytkownik (510 p.)
Szczerze? Ani jednego. Dużo hajsów mi nie trzeba. Jedynie tyle, co wystarczy na zatankowanie samochodu i wyżywienie. Nie jestem wymagający.

A jeśli o pasje i zainteresowania chodzi - można jak mantre powtarzać, że jeśli pochłania cię bez reszty najbardziej trywialna, głupia i błaha rzeczy, to nawet na tym można zarobić.
0 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2015 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Obojętnie w jakim języku będziesz programował to możesz robić to zdalnie...

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 436 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez RegularLemon Stary wyjadacz (12,260 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 122 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 112 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2017 w Offtop przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...