• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zacinanie gier na nowym laptopie

VPS Starter Arubacloud
+4 głosów
4,098 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2015 w Offtop przez procent Obywatel (1,140 p.)

Witam,

kupiłem nowego laptopa Lenovo Y50-70. W celu przetestowania zakupionej maszyny postanowiłem zainstalować grę World Of Warplanes (gra instalowana na świeżym systemie Win 8.1 64-bit). Okazało się iż gra się zcina na minimalnych wymaganiach. Skan OTL został wykonany. Poniżej zamieszczam fotografię z preferencjami sprzętowymi laptopa. Co może być przyczyną zcinania na takim sprzęcie? Dodam że laptop posiada 16 GB RAM. 

 

 

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez WildEagle Obywatel (1,500 p.)
wybrane 13 kwietnia 2015 przez procent
 
Najlepsza

Witam!

Jeśli gra ma małe wymagania to laptopy uruchamiają je na grafice wbudowanej w procka dla oszczędności energii, ale w praktyce potem wszystko się tnie. Masz dwie opcje. 

  1. Prawym na ikonce i "Uruchom z procesorem graficznym" "Procesor Nvidia wysokiej wydajności"
  2. W panelu sterowania Nvidia wybierasz coś takiego.

Sam mam Lenovo tylko starszą wersję Twojego czyli Y580 i możesz spróbować ustawić jeszcze w menadżerze energii plan "Dynamiczna Grafika Lenovo". To bardzo zwiększa wydajność grafiki.

No i o tym że największa wydajność jest na zasilaczu, a nie na baterii to nie muszę pisać. Prawda?

Pozdrawiam!

komentarz 13 kwietnia 2015 przez procent Obywatel (1,140 p.)
Masz rację. Nie miałem zainstalowanego sterownika "Lenovo Energy Management". Po ustawieniu na wysoką wydajność gra chodzi bardzo płynnie. Problem rozwiązany. Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam! :)
komentarz 13 kwietnia 2015 przez WildEagle Obywatel (1,500 p.)
Fajnie, że mogłem pomóc.

Pozdrawiam!
+1 głos
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez szymon.pol Obywatel (1,370 p.)

Jeżeli w laptopie posiadasz 2 układy graficzne to kliknij prawym na skrót gry i wybierz opcję uruchom z procesorem graficznym i tam wybierz lepszą kartę.

komentarz 13 kwietnia 2015 przez procent Obywatel (1,140 p.)
Tak zrobiłem jak napisałeś i dalej jest ten sam efekt.
0 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Możesz wrzucić screena w większych rozmiarach na odzielny hosting, bo tutaj (strzelam, że to załącznik) jest strasznie mały i trudno cokolwiek odczytać. Dodatkowo sprecyzuj słowo "minimalne", najlepiej zrób również screen ustawień - konkrety.
komentarz 13 kwietnia 2015 przez procent Obywatel (1,140 p.)
Zdjęcie preferencji laptopa, zdjęcie ustawień minimalnych na jakich działa gra oraz pliki txt ze skanu OTL:

http://www.speedyshare.com/jy9yd/Desktop.rar
0 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez RadomskiCoder Gaduła (3,980 p.)
Procesor jaki? karta grafiki jaka?
komentarz 13 kwietnia 2015 przez WildEagle Obywatel (1,500 p.)

Masz na screenie. cheeky

komentarz 13 kwietnia 2015 przez RadomskiCoder Gaduła (3,980 p.)
prawie nic nie widać u mnie na lapku :D
–1 głos
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez bossik21 Mądrala (5,750 p.)
Spróbuj odpalić grę w trybie zgodności z Systemem Windows 7. Możliwe, że zbyt dobrze nie obsługuje ta gra windows 8.

 

Możliwe, że masz za szybki komputer :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 935 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2017 w Offtop przez Ferrow Początkujący (360 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 274 wizyt
pytanie zadane 2 września 2016 w JavaScript przez skrzatjedyny Gaduła (3,150 p.)
+1 głos
9 odpowiedzi 379 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2015 w Offtop przez ruppa Nowicjusz (150 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...