• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Python podstawy, mały problem.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
254 wizyt
pytanie zadane 1 grudnia 2015 w Python przez niezalogowany

Zaczynam naukę Pythona i nie idzie mi jedna rzecz z krotkami (tuple). Korzystam z podręcznika "Python dla każdego" M. Dawsona. Problem polega na tym, że wg podręcznika oddzielenie elementów krotki przecinkiem powinno skutkować przeniesieniem ich do kolejnych wierszy, ale tak się nie dzieje. Mam wydanie trzecie książki. Jak tę krotkę "połamać" na kilka wierszy?

 

myTuple = ()

if not myTuple:
	print("Pusta krotka")
	
myTuple = ("Obiekt0", "Obiekt1", "Obiekt2")
print(myTuple)

input("Enter...")

 

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 grudnia 2015 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
wybrane 1 grudnia 2015
 
Najlepsza
for object in myTuple:
	print(object)

Krotka... naprawdę takie jest tłumaczenie ? Lepiej stosuj angielską nazwę tuple

komentarz 1 grudnia 2015 przez niezalogowany
Co nie, krotka jakoś dziwnie brzmi :/
komentarz 1 grudnia 2015 przez niezalogowany
I nie jestem pewien, czy już przerobił pętle (o ile pamiętam, to w dziale z krotkami była pętla while, ale mogę się mylić).
komentarz 1 grudnia 2015 przez niezalogowany
"Krotka" jest wyjęta ze struktur danych, ale fakt, że brzmi dziwnie. Pętle są wcześniej, więc nie ma problemu.
komentarz 1 grudnia 2015 przez niezalogowany
Aha, no to OK :)
0 głosów
odpowiedź 1 grudnia 2015 przez niezalogowany
Też mam tą książkę, dobry wybór ;) Aktualnie powtarzam sobie wiadomości (porządnie Pythona się nauczę kiedy indziej).

Hm, nie wiem o co chodzi, nie pamiętam takiego fragmentu, elementy w krotce są wypisywane przez print(krotka) o tak:

('Obiekt0', 'Obiekt1', 'Obiekt2')

Jeśli chcesz wypisać każdy element w innej linijce to byś musiał to zrobić tak:
print(myTuple[0]+"\n"+myTuple[1]+"\n"+myTuple[2])
Taki sposób powinien wystarczyć (jeśli coś nie będzie działać, to sorka, że cię wprowadzam w błąd, ale jak mówiłem, ekspertem od Pythona nie jestem, jak coś nie zadziała, to każdy element wypisz w osobnej funkcji print, czyli print(myTuple[0]) print(myTuple[1]), pamiętam, że to działa ;)).
0 głosów
odpowiedź 1 grudnia 2015 przez Michał628496 Pasjonat (17,340 p.)

Też mam tą książkę .

Chodzi Ci o stronę 122 Tworzenie krotki zawierającej elementy ?

Wg. Mnie chodzi o to , że możesz zapisać krótkę w kilku wierszach (zazwyczaj aby zwiększyć czytelność) ale każdy wiersz musisz zakończyć przecinkiem.

komentarz 1 grudnia 2015 przez niezalogowany
No to to już bardziej ;)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 281 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2015 w C i C++ przez Plessio Obywatel (1,090 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 225 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2015 w C i C++ przez Sebastian R Obywatel (1,110 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 138 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2015 w C i C++ przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...