• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakie języki programowania znacie?

Object Storage Arubacloud
+5 głosów
627 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2015 w Offtop przez k!e# Bywalec (2,250 p.)

10 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Witam wszystkich po raz pierwszy!

Może to nie jest związane z tym tematem ale chciałem napisać że bardzo się cieszę, że jest ktoś taki, kto za darmo uczy innych, nagrywa filmiki i poświęca swój prywatny czas dla innych i robi to tak dobrze. Chodzi mi oczywiście o pana Mirosława. Dziękuję panu za to wszystko jak i za to forum, na którym mam nadzieję będzie się dużo działo i rozwinie się dzięki niemu wielu specjalistów. Pana produkcje są genialne, nigdy jeszcze nie spotkałem osoby która umie tak dobrze tłumaczyć jak pan. Mam nadzieję, że będzie tego jeszcze więcej i jak najdłużej.

Wracając do tematu: ja swoją przygodę z programowaniem rozpocząłem od programu Game Maker. Wtedy bardzo mnie to zainteresowało i zacząłem iść w to dalej. Już po krótkim czasie ten program przestał mi wystarczać i nauczyłem się języka C++. Po pewnym czasie stwierdziłem że to jednak nie jest to co mi się podoba i zacząłem naukę technologii webowych. Tym oto sposobem nauczyłem się też HTML, CSS, JS , PHP i SQL myślę że na poziomie dobrym i to jest właśnie to co mi się podoba. Wiadomo, ciągle się uczę nowych rzeczy ale myślę, że mam już nie małą wiedzę. Od zawsze chciałem też nauczyć się Javy ale jakoś ciągle nie mogę się za to zabrać.
+1 głos
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)

Asembler x86, C, C++, C#, BrainF**klaugh, Bash, podstawy HTML i CSS

Natomiast chciałbym sie nauczyć PHP, JS, SQL, Python, Perl, Java...smiley

+1 głos
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez Harsay Pasjonat (23,640 p.)
Java, Javascript, PHP, HTML, CSS, SQL, Haxe, C++, C, Brainf*ck
0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez EmenKa Bywalec (2,960 p.)
C++, Java - na poziomie przyzwoitym (kilka większych projektów), kilka lat doświadczenia.

C, PHP, Ruby, HTML+CSS, SQL, Matlab - na poziomie podstawowym, czyli trochę książek + wiele mniejszych programów / projektów.

 

Obecnie planuję zgłębiać Javę i Ruby dalej! : )
komentarz 5 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

C++ - podstawy + troche bardziej zaawansowane zagadnienia, jednak dopiero około roku kodowania (mało, mało) do tego mało projektów.

HTML, CSS na poziomie takim aby zrobić szkielet strony.

PHP - podstawy (składnia, instrukcje itd.) ale planuje się dalej uczyć tylko na potrzeby własne głównie przy robieniu stron (łatwa migracja z C++, przy wykonaniu małej ilości pracy można uzyskać duży efekt).

C - łatwo się przechodzi z C++'a na C więc jakbym coś musiał właśnie w tym języku coś skodzić to no problem, już kilka razy miałem taką sytuację.

Planuję zgłębiać C++ cały czas do projektów na desktopa i kodowania algorytmów (spoj, OI) ale nauczyć się też Javy żeby robić projekty na Androida (gry, aplikacje itd).

komentarz 5 kwietnia 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Mam bardzo podobnie, ale z małymi różnicami.

C++ znam już około 3 lata.

Nie uczyłem się PHP. Natomiast miałem do czynienia  z absolutnymi podstawami JS.
0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
C++,, częściowo Python, Autoit, C#, czesciowo PHP. HTML i CSS także ale to już nie jest chyba programowanie.
0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez Sebastian Fojcik Nałogowiec (43,020 p.)
Polecam sprawdzić język batch. Do napisania programu potrzeba jedynie notatnika. Kompilatorem jest Windowsowa konsola. Wprawny weteran tego języka dałby radę napisać w kilka minut programik (bez żadnego środowiska), który rozwiąże problem. I teraz powiedzmy, że mamy 15 przypadków. Normalnie trzeba byłoby rozpatrzać każdy z osobna, ale mając napisany program wystarczy podawać inne dane. Oczywiście język ten i jego możliwości są bardzo prymitywne, ale zawsze można zaskoczyć znajomych pisząc jakiś ciekawy program. Przypominam, że program napisany w tym języku, w notatniku i zapisany w formacie .bat otwiera od razu konsolę systemową. A jak wiadomo, z poziomu konsoli można w systemie zrobić dosłownie WSZYSTKO. Wyłączyć komputer, otworzyć, przekopiować, usunąć plik, otworzyć stronę internetową, włączyć dowolny zainstalowany program. Słowem: wszystko co można normalnie zrobić za pomocą myszki i klawiatury. Pozdrawiam.
komentarz 5 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

Batch fajny do kodzenia na szybko jakichś skryptów pod Windowsem, nie potrzebuje żadnego środowiska oprócz Windy. Dla każdego kto programuje i używa tego systemu będzie przydatny, jednak nie nadaje się do pisania czegoś wielkiego - archaiczna składnia.

komentarz 5 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ja znam batch na bardzo dobrym poziomie(łatwo jest go ogarnąć). Rzeczywiście, jest warty uwagi, jednak do malutkich rzeczy. Ja osobiście używam go do "szybkich rzeczy". Pomimo archaicznej składni i małych możliwości, można wbrew pozorom tworzyć w nim niewyobrażalne rzeczy(możliwe jest zastosowanie OpenGl, przy "drobnej" zabawie z C/C++, co można zobaczyć na blogu Gynvaela Coldwinda), tylko, że są one okropnie wolne :) Można zrobić w nim banalną platformówkę(oczywiście w konsoli) "wirusa", komunikator internetowy przez ftp i wiele innych rzeczy :) Był to pierwszy język, który poznałem, aczkolwiek nie jest to język programowania, tylko narzędzie do tworzenia programów wsadowych, dlatego nie posiada on kompilatora - a tym bardziej nie jest nim windowsowska konsola Batch to windowsowska wersja basha :) Pozdrawiam :)
komentarz 5 kwietnia 2015 przez Sebastian Fojcik Nałogowiec (43,020 p.)
Racja, konsola nie jest kompilatorem. Użyłem złego słowa. Można bardziej powiedzieć, że jest interpreterem tego języka, więc wykonuje jedynie polecenia. Coś jak pisanie skryptów konsoli. Mam rację?
0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez Bartosz Płóciennik Dyskutant (8,510 p.)
HTML, CSS, JS, SQL, PHP, C++, C#, APS.NET na poziomie przyzwoitym.

PL/pgSQL, AngularJS, Ruby on Rails na poziomie podstawowym.

Ale nad wszystkim muszę jeszcze popracować i co najważniejsze zacząć robić więcej swoich projektów nawet tych mniejszych by stosować to o czym mówi nasz guru tzn Mirosław Zelent czyli Slidge Edge :)
0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Znam C++ - na razie strukturalnie na poziomie wyższym niż podstawowy można powiedzieć,

JS i C znam tak, że ogarnę kod,

Nie chcę na tym się zatrzymać, więc powoli będę uczył się innych języków.
0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

C, C++, Batch, Brainfuck laugh, Podstawy Assembly i Javy(no właściwie to podstawy podstaw, bo ciąglę się ich uczę :D)

0 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)

HTML, CSS, JS, SQL, PHP + oczywiście C++ :D

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,007 wizyt
+4 głosów
5 odpowiedzi 394 wizyt
pytanie zadane 1 grudnia 2020 w Offtop przez KIDKUD Nowicjusz (180 p.)

92,565 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,602 komentarzy

61,951 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...