• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena strony :<

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
264 wizyt
pytanie zadane 1 grudnia 2015 w Nasze projekty przez emSon Stary wyjadacz (10,480 p.)

Siemanko. Prosiłbym o ocenę mojej strony internetowej. Webmaster ze mnie jak z koziej dupy trąba, ale coś tam skleciłem.

http://emson.c0.pl/

PS Żaden link ani odnośnik tam nie działa.

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 grudnia 2015 przez niezalogowany
U mnie to samo, jeśli chodzi o webmasterstwo, umiem coś sklecić z HTML-a i CSS-a w notatniku, a pozostałe języki webowe to nauczę się... Kiedyś, więc ocenię tylko design ;)

Ja bym zmienił kolor (ten jest taki trochę nijaki, może taki, co by pasował do tego obrazka na górze), może trochę inna czcionka, bardziej ciekawa, tytuły innym kolorem co zwykły tekst, może lekkie zaokrąglenie div-ów (opcjonalnie ;)). A tak ogólnie, to chyba całkiem fajnie :)
0 głosów
odpowiedź 1 grudnia 2015 przez Szymon Lisowiec Mądrala (7,150 p.)
Swoim skromnym zdaniem, lecz pamiętaj, że moja opinia tak naprawdę mało się liczy...

Ładny header, main i stopka już gorzej. Zwróć uwagę, że mamy dziś ekrany o rozdzielczości 4K i taka strona słabo będzie na takim ekranie wyglądać.
0 głosów
odpowiedź 1 grudnia 2015 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
Wygląda całkiem OK, ale nie jestem pewny co do responsywności - chyba coś kombinowałeś i nie pykło ;).
komentarz 1 grudnia 2015 przez emSon Stary wyjadacz (10,480 p.)
a no stosowałem tylko emy i procenty.
komentarz 1 grudnia 2015 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
Stosowanie em'ow zamiast pikseli nie ma znaczenia w responsywności
komentarz 1 grudnia 2015 przez NXT Obywatel (1,860 p.)
@up
Mógłbyś rozwinąć myśl? Myślałem, że stosowanie em'ów jest zalecane i m.in służy do skalowania czcionek.
komentarz 2 grudnia 2015 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
Em'y oznaczają wielokrotność rozmiaru czcionki który aktualnie jest przypisany do danego elementu. Powiedzmy że w body mamy fon-size: 15px; Jeżeli do paragrafu dodamy font-size: 2em; to czcionka tam będzie równa 30px.

Często jest to wygodniejsze, ponieważ możemy ustawić że na urządzeniach mobilnych jest to na przykład zawsze 1/2 domyślnego rozmiaru czcionki, i nie musimy wtedy zmieniać dwóch parametrów ( rozmiaru dla desktopu i dla telefonu osobno ). Jednak nie ma to znaczenia co do responsywności, font się skaluje, ale nie w stosunku co do rozmiaru okna przegląrki.
komentarz 2 grudnia 2015 przez NXT Obywatel (1,860 p.)
Dzięki. Informacje zawarte w pierwszej cześci Twojej odpowiedzi były mi znane.

Co do drugiego akapitu, to faktycznie, jeśli zmniejszymy przeglądarkę, główna wartość font-size się nie zmieni chyba, że zastosujemy odpowiednie @media-query.

Z Twojego przykładu wynika, że faktycznie em, jak i rem mają zastosowanie, ale z materiałów, z których się uczyłem odniosłem wrazenie, że ta jednostka ma jednak większe znaczenie i zastosowanie. Szczególnie, jezeli chodzi o RWD itd.

Wręcz mógłbym powiedzieć, że zacząłem myśleć, ze niestosowanie em jest błędem :)
0 głosów
odpowiedź 1 grudnia 2015 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
Dodaj responsywność + tło wygląda jak kupa, a tym bardziej z niebieskim kolorem logo
0 głosów
odpowiedź 1 grudnia 2015 przez konserwa Nowicjusz (180 p.)
Jestem bardziej BACK-END, ale to co srobiłeś podoa mi sie :D.

Podobne pytania

+2 głosów
9 odpowiedzi 753 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2016 w Nasze projekty przez Alterwar Dyskutant (7,650 p.)
0 głosów
7 odpowiedzi 576 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2016 w Nasze projekty przez baroser13 Użytkownik (750 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 142 wizyt
pytanie zadane 24 października 2015 w Nasze projekty przez makoso Mądrala (7,380 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...