• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wszystkie 3 E

Object Storage Arubacloud
+5 głosów
237 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez pajos96 Obywatel (1,350 p.)
Czy wg was jest jakikolwiek sens uczenia wszystkich 3 "odnóg" informatyki w technikum ? Ktoś ma pomysł w czym to ma nam informatykom pomóc ? Czemu by nie podzielić tego na 3 oddzielne kierunki...Pytam ,bo mnie to flustruje, czuję że straciłem już prawie 4 lata życia na nic i ciekawi mnie czy podzielacie moje odczucia :)

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ja jestem tego zdania, że informatyk, nawet programista, powienien umieć skonfigurować sobie router, albo naprawić kompa. Bo co to za informatyk? Szerzej nauczysz się w życiu. Ja uważam, że technikum to takie liceum, tyle, że głównie z konkretnych przedmiotów - czyli wszystko o informatyce :)
+2 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez jk_kord Bywalec (2,950 p.)
Co prawda jeszcze nie wyszedłem z gimnazjum :) ale wydaje mi się to przydatne, bo wyobraź sobie sytuację, gdy zepsuje Ci się wentylator i co? będziesz leciał do serwisu. Wydaje mi się, że dobrze znać chociaż podstawy tych trzech "kategori".

To moje zdanie w tym temacie, pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez Harsay Pasjonat (23,640 p.)
Moim zdaniem na końcu wychodzi, że wszystko wiesz, ale niczego nie wiesz.
Chyba, że samemu dodatkowo się edukujesz w konkretnym dziale informatyki to reszta informacji z innych działów może się przydać.
0 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez Arsetus Gaduła (4,760 p.)
Niby warto uczyć się o informatyce troszkę więcej, aniżeli ty sam chcesz. Zawsze Ci się przyda podstawowa wiedza o wszystkim.

Oczywiście wyjątkiem od tej reguły są podręczniki, które mają w sobie wiedzę o technologiach sprzed 20 lat. I co najgorsze u mnie nauczyciele tego wymagają.

Rada ode mnie: Ucz się na bieżąco nowych technologii, wtedy nie będziesz miał kłopotu z tymi nowymi jak i tymi z czasów początków twojej nauki, co zaoszczędzi Ci dokształcania się.

Pozdrawiam.
0 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez RadomskiCoder Gaduła (3,980 p.)
każdy programista musi miećmoim zdaniem podstawy na każdej płaszczyźnie informatyki, od sprzętu po sieci
0 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez pajos96 Obywatel (1,350 p.)
A przypadkiem taki uniwersalizm nie powoduje -bynajmniej na tym poziomie nauki - że jesteś informatykiem do wszystkiego i do niczego? Rozumiem ,że są powiązania itd. Ale po co sprzętowcowi programowanie i na odwrót. Ja wiem ,że technikum nie uczy za wiele ,ale idąc w jedną stronę może przynajmniej położyć fundamenty. Albo przynajmniej zainteresować, co jest ważne w doborze szkoły.
Osobiście do technikum szedłem z myślą że programowania będzie dużo ,tymczasem wychodzi na to ,że przez ponad rok miałem materiał ,który sam (przed programowaniem w szkole) przerobiłem może w tydzień :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 311 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 2,687 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2017 w Egzaminy zawodowe przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
–1 głos
10 odpowiedzi 2,365 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany

92,556 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...