• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop do 500zł?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
615 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2015 w Offtop przez xR Mądrala (6,260 p.)
Jakiego laptopa polecacie w cenie do 500zł? Nowy/używany, może być bez systemu, laptop będzie służył do rozmów na skype, oglądania filmów itp. Chętnie zapoznam się z opiniami przede wszystkim osób posiadających taki sprzęt :) cena może być do 200, 300zł większa, jeżeli to mocno wpłynie na parametry ;)

7 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 28 listopada 2015 przez Nostalgiczny Obywatel (1,180 p.)
szczerze? nie kupuj takiego laptopa. Polecam ci kupić jakiś lepszy tablet 10.1 cala z androidem, masz na nim skype i możesz oglądać filmy, a do tego dokupić klawiaturę USB (koszt do 50 złotych) albo BT (koszt do 150), czyli coś wyjdzie tego typu: http://tabletoid.pl/etui-z-klawiatura-bluetooth/126-etui-z-klawiatura-bluetooth-do-tabletow-10-1-cala
komentarz 28 listopada 2015 przez xR Mądrala (6,260 p.)
Nie dla mnie, ma być większy ekran, a tableta chyba z 15 calowym ekranem nie znajdziesz. Myślę, że dla takich czynności na luzie coś się znajdzie, a pytam przede wsszystkim użytkowników takich urządzeń :)
komentarz 28 listopada 2015 przez xR Mądrala (6,260 p.)
ale mimo wszystko dzięki za ciekawą propozycje :)
komentarz 28 listopada 2015 przez Nostalgiczny Obywatel (1,180 p.)
Znalazło by się coś przypominające tableta z dużym ekranem, ale to już chyba nie za taką cenę :D

A mniej więcej jakie minimalne parametry oczekujesz? Ile ramu, ile dysk twardy itd?
komentarz 28 listopada 2015 przez xR Mądrala (6,260 p.)
2-3GB RAMU, dysk powyżej 120GB matryca min. 14 chyba tyle by spełniało powyższe oczekiwania :)
0 głosów
odpowiedź 28 listopada 2015 przez niezalogowany
Przy takim progu gotówki to weź ten tablet co proponował @Nostalgiczny, ewentualnie znajdziesz conajwyżej coś niedziałającego, laptopy przy cenie 1k zł są wciąż do niczego (powyżej 2k zaczyna się robić coś wartego uwagi)
komentarz 28 listopada 2015 przez xR Mądrala (6,260 p.)
No chyba nie masz racji :) z całym szacunkiem
komentarz 28 listopada 2015 przez niezalogowany
Przyznaję się: świadomie nieco przkoloryzowałem całą sytuację bo można dostać laptopa w tej kwocie, ale szansa na to że za chwilę coś ci się nim zepsuje, albo już coś nie działa jest ogromna. Po prostu kupowanie takiego sprzętu jest pozbawione sensu, to jest po prostu strata pieniędzy, jeżeli już to kup sobie stacjonarkę prędzej złożysz coś bardziej przyzwoitego niż laptopa (bo zdajesz sobie sprawę, że laptop w tej kwocie i tak będzie stacjonarny? Bateria będzie na pewno zjechana i utrzyma bez zasilania z 30min max)
komentarz 28 listopada 2015 przez xR Mądrala (6,260 p.)
wiem, ale jest potrzebny w podróż, więc niestety pecet wchodzi w gre :P

szansa istnieje zawsze, na rok wystarczy :)
komentarz 28 listopada 2015 przez Nostalgiczny Obywatel (1,180 p.)
Tym bardziej jeżeli na podróż to odpada.

To jest tak samo jak z autami. Model XYZ kosztuje normalnie 10k, a ty widzisz ofertę za 2k, w stanie niby dobrym. Kupujesz, po chwili okazuje się że uszczelka pod głowicą siadła, z podłogi nie zostało nic i jak dzwigniesz wycieraczkę to widzisz asfalt a przebieg chyba był spierwiastkowany przez wystawieniem na sprzedaż. Lapka też kupisz za 1/5 jego ceny, ale albo dysk będzie w złej formie, bateria nie wytrzyma 5 minut a sam laptop pewnie co chwile będzie rzucał bluescreen ponieważ w bebechach też coś jest nie tak. Można kupić, ale co jeżeli w podróży ci padnie?
komentarz 28 listopada 2015 przez xR Mądrala (6,260 p.)
Chodziło mi, że na będzie musiał przebyć podróż, w podróży służyć nie będzie, źle się wyraziłem :P
0 głosów
odpowiedź 28 listopada 2015 przez xR Mądrala (6,260 p.)
komentarz 28 listopada 2015 przez Tapicera Obywatel (1,320 p.)
No nie bardzo 2 gb ramu było dobre kupę lat temu sam mam obecnie 4 gb i nie powala :P
komentarz 28 listopada 2015 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Intel Core 2 Duo 2 x 2.26 Ghz - 3MB cache

( wydajność 4,52 Ghz )

 

Większej durnoty dawno nie czytałem...
komentarz 28 listopada 2015 przez xR Mądrala (6,260 p.)
W sumie głupio się przyznać, ale jak wygląda wydajność w takim przypadku?
komentarz 28 listopada 2015 przez Nostalgiczny Obywatel (1,180 p.)
generalnie 3BM cache to strasznie mało, a wydajności nigdy nie liczy się w sposób l.rdzeni*taktowanie xd Oferta pisana typowo pod ludzi patrzacych tylko na słowo ,,Okazja!"
0 głosów
odpowiedź 28 listopada 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
komputer do grania do 250zł?
komentarz 28 listopada 2015 przez xR Mądrala (6,260 p.)
Gdzie napisałem do grania? Do skype, do youtuba, oglądania filmów, pakiet office nic więcej :) i może być do 500-700 a nie 250 ;)
0 głosów
odpowiedź 30 listopada 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Za te pieniądze może warto się rozejrzeć za czymś używanym/poleasingowym?
komentarz 2 grudnia 2015 przez xR Mądrala (6,260 p.)
Raczej na nowe nie liczę :D
0 głosów
odpowiedź 30 listopada 2015 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Słyszałem, że seria lenovo thinkpad jest bardzo dobra  dosłownie to im starsze laptopy to lepsze tej serii
komentarz 2 grudnia 2015 przez xR Mądrala (6,260 p.)
Tak? Bo właśnie widziałem różne rodzaje thinkpadów w calkiem przyzwoitej cenie na allegro :P
komentarz 2 grudnia 2015 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Piszę to co słyszałem i to nie od jedej osoby
0 głosów
odpowiedź 1 grudnia 2015 przez Mikrokontroler xD Stary wyjadacz (13,500 p.)
za takie pieniądze to najlepiej by było kupić używany z lepszymi parametrami no ale musisz bardzo dobrze trafić
ewentualnie tablet jak koledzy wyżej polecają.
komentarz 2 grudnia 2015 przez xR Mądrala (6,260 p.)
tak, myślę że raczej nowego za te pieniądze dostane, ale napisałem bo może :D tablet odpada.. :/
komentarz 2 grudnia 2015 przez Mikrokontroler xD Stary wyjadacz (13,500 p.)
skoro tablet odpada to najlepiej nie kupuj takiego laptopa to jest poprostu wywalenie 500zł w błoto.odłóż dodatkowo 1500zł i kup normalny za 2k.
komentarz 2 grudnia 2015 przez xR Mądrala (6,260 p.)
Tylko, że za ponad 2 tysiące to ja już mam, posiada 8gb ramu, intelcore i5, kartę graficzną która najnowsze pozycje ciągnie na średnich i to nowy ;)  Więc wątpie by dla osoby dla której szukam laptopa do oglądania filmów, przeglądania internetu, skype był potrzebny taki laptop :) Bez systemu może być, więc płace wyłącznie za sprzęt :)

Btw. Dla mnie wywaleniem pieniędzy w błoto jest kupienie nowego lapka za niemałe pieniądze dla tak śmiesznych potrzeb :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 439 wizyt
+1 głos
5 odpowiedzi 226 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2015 w Offtop przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 854 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...