• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka języków obcych (nie angielski)- strony, kursy

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
379 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2015 w Offtop przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)
Witam, czy znacie lub polecacie jakieś strony (lub coś innego) do nauki języków francuskiego, rosyjskiego i hiszpańskiego?
Szczególnie zależy mi na tym ostatnim.

Pomyślałem, że warto byłoby znać tak w sumie ważne języki, przynajmniej w zakresie podstawowym. Więc powoli, w wolnych chwilach mógłbym się tych języków uczyć. Nie chcę jednak robić nic na siłę, szukać randomowych kursów na yt itd. dlatego jeśli ktoś mógłby podzielić się ze mną doświadczeniem- będę wdzięczny.

Pozdrawiam.

P.S. Języka niemieckiego nie ma na mojej liście celów, bo uczę się go w szkole, więc te podstawy znam.

5 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 28 listopada 2015 przez Lars Początkujący (290 p.)
Jeśli znasz angielski to polecam Duolingo.
+3 głosów
odpowiedź 28 listopada 2015 przez BoodziooPL Początkujący (430 p.)

Co prawda nie przepadam za gościem ostatnimi czasy ale te rozwiązanie wydaję się najrozsądniejsze, zatopienie w języku sprawia iż o wiele szybciej i łatwiej przyswajamy wiedzę, jeśli chcesz to wysłuchaj jego prawideł nt. nauki i wyciągnij wnioski. :) https://www.youtube.com/watch?v=78FpZVVEpk8
Ewentualnie coraz więcej pojawia się metod Emila Krebsa itd. Ale wszystko opiera się mniej więcej na tym systemie. 
Ja uczę się w ten sposób, iż robię codziennie fiszki sam dla siebie, jest to zazwyczaj kilka obrazków obok siebie układających się w całe zdanie. Według mnie pozwala to o wiele lepiej zapamietać nową wiedzę :)

+1 głos
odpowiedź 27 listopada 2015 przez kacper6909 Gaduła (3,040 p.)
Nie znam stron, ale powiem szczerze, że kiedyś też się uczyłem na własną ręke i troszkę to kiepsko wyszło. Zawsze lepiej mieć "nauczyciela", albo uczęszczać na jakieś kursy. Zapytaj w szkole, może są prowadzone jakieś kółka. Ogólnie polecam franuski; bardzo przyjemny język. A hiszpański noo, łatwy jest ;)
+1 głos
odpowiedź 28 listopada 2015 przez Javowiec Pasjonat (21,560 p.)

Od kilku dni testuję aplikację Memrise na Androida, która posiada kursy wielu różnych języków. Moim zdaniem jest o wiele lepsza od Duolingo, z której również korzystałem. Nauka również bawi, a wybór kursów jest przeogromny (wciąż rośnie). Kursy oczywiście z native speakerem. Są tam kursy języków, których szukasz, a nawet koreański czy chiński :D

WWW: https://www.memrise.com

Android (ocena 4,6): https://play.google.com/store/apps/details?id=com.memrise.android.memrisecompanion

Polecam chociażby przetestować i sprawdzić czy coś takiego Ci odpowiada smiley

+1 głos
odpowiedź 4 marca 2016 przez gangies Nowicjusz (200 p.)

Ja akurat nie lubię takich kursów językowych przez internet albo za pomocą aplikacji, trudno mi się skupić na tym na tyle, żeby się czegoś nauczyć. Według mnie najskuteczniejsza metoda nauki języków obcych to tradycyjna oko w oko z nauczycielem. Jak już ktoś opanuje przykładowo język angielski w zaawansowanym stopniu i chce się uczyć kolejnego języka, to moim zdaniem warto zdecydować się na naukę języka obcego po angielsku, czyli nie używamy wtedy polskiego wcale :) Dzięki tej metodzie można jeszcze dodatkowo szlifować angielski do perfekcji :) Gdyby ktoś szukał to w ten sposób można się uczyć np. w english school Wrocław http://www.berlitz.pl/en/wroclaw taką samą metodę nauki stosują obcokrajowcy np. świeżo po przyjeździe do Polski. Nie dla każdego przecież angielski jest podstawowym językiem, a wśród np. studentów zagranicznych na erasmusie zauważyłem wysoki poziom opanowania tego języka, a uczą się czasem jeszcze kilku innych.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 527 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 222 wizyt
pytanie zadane 8 września 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez ODawid Początkujący (290 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 187 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2016 w Inne języki przez Quezx Użytkownik (510 p.)

92,834 zapytań

141,778 odpowiedzi

320,827 komentarzy

62,164 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...