• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak sie uczyc??

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
667 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2015 w Offtop przez Wodzu14 Obywatel (1,140 p.)
Chodzi mi o przedmioty ktore mam w szkole.

9 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
System szkolnictwa jest tak zbudowany, że zmusza Cię do tego abyś był dobry ze wszystkiego w konsekwencji umiesz po trochę z każdej dziedziny. Podobnie niestety jest na studiach.

Jednak w życiu liczą się specjalności :P Dobrze będzie, szczególnie dla Ciebie, jeśli będziesz się masterował w jednej dziedzinie :D resztę możesz sobie odpuścić.
Co zyskasz ? Większą świadomość tego co chcesz w życiu osiągnąć , będziesz wiedział na jakie studia pójść , czego się uczyć i w jakiej dziedzinie się rozwijać.

Wg mnie, szkoła ma chory sytem, robi z ludzi maszynki do zarabiania pieniędzy - czy. płacenia podatków.
Jesteś młody, ale jeżeli to możliwe, patrz z szerszej życiowej perspektywy, ponieważ prawie każdy pracując nie wykorzystuje szkolnej więdzy, w większej części niż 20% - o ile :P
+2 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Pierwsze bardzo ważne pytanie, jestem podstawówka, gimnazjum, technikum, liceum czy może studia. Bo jednak nie znając twojego aktualnego wykształcenia, i miejsca kształcenia trudno pomóc ^^
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Wodzu14 Obywatel (1,140 p.)
Gimnazjum 2 klasa
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Polecam ci książke Stephana Prata, aktualnie ( nawet teraz) się z niej uczę jest świetna, co do przedmiotów no, matematyka z gimnazjum w ogóle się nie przydaje według mnie tylko lekko do nauki, C++ osobiście mówię, ucz się narazie wszystkiego na koniec dostań się do dobrego technikum/liceum i wtedy myśl o studiach. Aktualnie ucz się programowania solo z książek.
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Wodzu14 Obywatel (1,140 p.)
Mógłbys mi podać tytul tej książki
+1 głos
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Ja preferuje uczyć się tego co cię interesuje i tego co w przyszłości mogło by ci dać dobrą pracę, a reszte tak by zdać.

Według mnie jest to Angielski, Matematyka, i 2 dodatkowe przedmiot według uznania.

Oczywiście najważniejsze jest z Matematyki rozwiązywanie zadań, a z angielskieg także codzienne powtarzanie.

Ja zakładam że chłopak chodzi do szkoły wyższej niż średnia bo by tutaj nie zadawał takiego pytania.
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Wodzu14 Obywatel (1,140 p.)
Tylko tu jest problem bo mama wymaga odmnie co najmniej 3
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
edycja 13 kwietnia 2015 przez Mateusz Analityk

Przeanalizuj dobre i mocne strony. Po co ci historia, biologia. Poszczególne kierunki się jakoś ze sobą łączą ja matematykę, angielski i inforatykę traktuje jako jeden przedmiot. Ważna będzie także w twoim przypadku matura. W 2 klasie nie wybierzesz sobie jeszcze raczej dobrego kierunku bo ja w tym wieku stale zmieniałem zainteresowania. Chciaż jak jesteś jeszcze w gimnazium to musisz dobże te testy napisać co nie... i wybrać jakąś dobrą szkołę, a gimnazjum jest łatwe.

 

Jeśli chodzi o gimnazjium to do szkoł średniej będą od ciebie wymagali.

  1. matematyki
  2. angielskiego
  3. fizyki
  4. polskiego

Zależy też jaki profil klasy wybierzesz ale warto byś miał te 3 z przedmiotów bo gimnazjum jest łatwe.

+1 głos
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez michalo368 Użytkownik (770 p.)
Jeżeli Ci zależy na dobrym świadectwie i ocenach żeby ewentualnie dostac sie do dobrej szkoły bądź na dobrą uczelnie to dla przedmiotów na których Ci nie zależy stosuj zasade ZZZ (zakuj,zdaj,zapomij), a ucz się tego co uważasz że ci się przyda w życiu, tego czemu się chcesz poświęcić i tego co lubisz robić ;)
+1 głos
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Najpierw wybierz to co cię szczególnie interesuje. Jeżeli chcesz zostać informatykiem to wybierz

Matematyka

Informatyka

Fizyka

Angielski

Ucz się wszystkich przedmiotów, ale tych szczególnie :) Mi ciężko mówić, bo jestem łagodnie mówiąc z wyższej półki z ocenami(mówią, że jestem zdolny - raczej byłem pracowity jako kurdupel w podstawówce, a teraz mi się to na mnie odbija xD), ale pracuj, pracuj i jeszcze raz pracuj. Najlepiej tak Slight - Edgowo :) Codziennie po trochu. Ja mogę ci powiedzieć, że wystarczy się czymś zainteresować i tak zdziałasz cuda. Musisz polubić np. Matematykę, to sama ci będzie wchodzić :) Pozdrawiam :)
+1 głos
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez Aress Mądrala (6,410 p.)
Najpierw musisz sie zastanowic co chcesz robic w zyciu.

Glownie matematyka i Angielski. Reszte to zrob tak zeby miec 3 nic wiecej.

a w wolnej chwili ucz sie czegos wiecej np C++ lub innego jezyka napewno CI sie przyda skoro jestes na tym forum :)
+1 głos
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez Do.Zzay Mądrala (5,700 p.)
Tak jak mówi ciągle pan Mirosław: Slight Edge

zrób codziennie 3 lub 4 zadania z ważniejszych przedmiotów, co kilka dni, tak aż wyrobisz sobie nawyk. Z dnia na dzień nie będziesz 2x lepszy. Oczywiście możesz się nauczyć cały materiał w jeden dzień, ale będziesz pamiętał to bardzo krótko (sam tak raz miałem).

Systematyczność to podstawa.
0 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez RadomskiCoder Gaduła (3,980 p.)
powtarzanie, czytanie, analizowanie :) no i przede wszystkim odcinaj się od świata :) wyłącz tel, tv, kompa :) niech nikt CI nie przeszkadza :)
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Ucz się tylko matematyki, fizyki, programowania i języków obcych. Reszta to strata czasu i zapomnisz.

Podobne pytania

+1 głos
5 odpowiedzi 992 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez WojciechJot Gaduła (3,410 p.)
+2 głosów
7 odpowiedzi 1,641 wizyt
+6 głosów
7 odpowiedzi 1,259 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...