• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Czy uważasz, że głosy na forum powinny być jawne dla moderatorów? Forumowe referendum [ankieta]

VPS Starter Arubacloud
+26 głosów
1,938 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2015 w Sprawy forum przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
zamknięte 20 czerwca 2016 przez Arkadiusz Waluk

Witam.

Powoli zaczyna mnie irytować problem no i ostrzeżeń, które dostaje się zupełnie bez powodu od... no właśnie, kogo?

Moderator efik zaproponował Panu Mirkowi, aby była możliwość sprawdzenia takiego delikwenta takim zapytaniem: https://gist.github.com/efiku/67d39182d96dbc009bb7

Pan MZ się tego co mi wiadomo nie zgodził, jako argument podał prywatność użytkowników. Dlatego mam do Was pytanie. Wiem, że niektórych z Was również irytują no które dostajecie zupełnie bez powodu i co najlepsze - nikt się do tego nie przyznaje. W związku z tym mam pytanie:

 

Czy MODERATORZY powinni widzieć kto przyznaje komuś downvoty i ostrzeżenia?

(Proszę forumowiczów o zagłosowanie)

Możliwe odpowiedzi:
Tak (97 głosów, 75%)
Nie (32 głosów, 25%)
komentarz zamknięcia: Wszystko zostało już w temacie powiedziane
1
komentarz 20 czerwca 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Powiedziane tak, zrobione nie.
komentarz 20 czerwca 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Więc? :)
1
komentarz 20 czerwca 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Więc... nie wiem co dalej. Arek twierdzi, że będą kłótnie. Tyle że ja się zastanowiłem, i nie widzę ogromnego problemu zaimplementować coś takiego eksperymentalnie i później w razie problemów usunąć. Nie wydaje mi się też aby ludzie się wzajemnie kłócili - większa ilość kontrolujących - większa kontrola, co zniechęciłoby do oddawania idiotycznych łapek w dół.

19 odpowiedzi

+35 głosów
odpowiedź 23 listopada 2015 przez Pieniek Gaduła (3,330 p.)

Moim zdaniem fajnie by było gdyby przy dawaniuno trzeba było wpisać uzasadnienie które osoba dostająca łapkę by otrzymywała. 

Mi łapki w dół nie przeszkadzają i jest mi obojętne kto mi je daje. Jednak nie lubie kiedy nie wiem za co je dostałem i muszę doszukiwać się w moich postach błędów których nie widzę.

Dodatkowo dodał bym opcję zgłaszania tych łapek które mają bezzasadne uzasadnienia a osobą które mają duży % zgłoszeń odbierał bym prawo do dawania łapek w dół. (całkowicie automatycznie)

1
komentarz 25 listopada 2015 przez niezalogowany

jestem takiego samego zdania jak Eryk Andrzejewski.

Masowe downvote są bardzo irytujące, bardzo często są przyznawane bez powodu i przez nie wiadomo kogo. Ten kto otrzymuje takie downvote nie czuje się najlepiej, zastanawia się co zrobił źle, ląduje na samym dole listy (margines). W pewnym sensie zostaje pozbawiony godności przez anonimową osobę (ta anonimowa osoba siedzi przed monitorem i cieszy się z tego, że ktoś właśnie zamiast skupić się nad pytaniem zastanawia się bezradnie co zrobił źle). Inni w tym czasie udzielają odpowiedzi (ten z marginesu został wdeptany w ziemię, pewnie już się nie odezwie).

komentarz 30 listopada 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

@Pieniek  widzę wiadro plusów zbierasz ^^!

1
komentarz 1 grudnia 2015 przez Surykat Stary wyjadacz (14,760 p.)
Fajna ta Penelope z filmiku ;)

Widziałem ten filmik już wcześniej i przerażające jest to, że jesteśmy bliżej, niż dalej od rzeczywistości tam przedstawionej.

Zobaczcie sobie jeszcze "Idiokrację".
komentarz 1 grudnia 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Dla mnie to idiokrEacja jeszcze, która się dopiero przerodzi w idiokrację jeśli stosujemy takie łatki z "*kracja", których niekoniecznie lubię :)
komentarz 11 kwietnia 2016 przez niezalogowany
popieram
+12 głosów
odpowiedź 23 listopada 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Jak dla mnie to te głosy szczerze są mało ważne i czy mam +2 czy -2 to jakoś mało mnie obchodzi - jedyne co to tyle że odpowiedź spada gdzieś na dół a jeśli jest dobra to może szkoda.

W każym razie ogólnie to jestem na tak, skoro są masowi trolle którzy minusują za nic to jak najbardziej. Nawet gdyby głosy były widoczne publicznie to też nie miałbym nic przeciw bo czemu? Ja jeśli daje plusa/minusa to się tego nie wstydzę, uważam że znalazłem w danej odpowiedzi/pytaniu coś co na dany głos zasługuje i nie muszę się z tym kryć. Odpowiedziałem w ankiecie na "tak".
1
komentarz 24 listopada 2015 przez draghan VIP (106,230 p.)

Stanowczo popieram. :) Ode mnie yes.

1
komentarz 6 kwietnia 2016 przez Eimens Maniak (69,240 p.)

Pokazanie głosów publicznie to jest dobry pomysł yes

 

+11 głosów
odpowiedź 1 grudnia 2015 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
Witam serdecznie. Na wstępie dziękuję użytkownikowi Terminator12 za podesłanie mi wczoraj linka do tej ankiety w komentarzu na forum.

Uwierzcie mi - jako youtuber doskonale wiem, iż downvote'y mogą na początku deprymować. Prawda jest taka, iż obojętnie jak wartościowe rzeczy się tworzy/pisze/cierpliwie wyjaśnia to i tak zawsze znajdą się osoby dające łapki w dół czy nawet hejtujące. Ja sam mam już do tego olbrzymi dystans, bo przez prawie dwa lata własnej działalności na YT niejednokrotnie spotkałem się ze zjawiskiem hejtowania. Moja praca była już niejednokrotnie nazywana głupotami, numerologią, stratą czasu oglądających, szerzeniem zła (autentyk), sprzedaniem się, psuciem internetu etc. Pisano do mnie i moich pracodawców przykre maile, krytykowano mój sposób wypowiadania się, sugerowano, iż nie powinienem być nauczycielem. To jest ciemna strona działalności w sieci, naprawdę mało osób zdaje sobie z tego sprawę... Kiedyś cierpliwie broniłem swojego dobrego imienia, teraz odpuszczam już dyskusje z takimi ludźmi - po pierwsze szkoda mojej energii i nerwów, po drugie inni uźytkownicy i tak zobaczą Twoje odpowiedzi jako tłumaczenie się z czegoś lub pyskówkę. Naprawdę nie warto się babrać w jałowych dyskusjach. Zachęcam moderów, żeby zdali sobie sprawę z trzech spraw:

1) Działalność w sieci zawsze oznacza obecność hejterów / downvoterów (pojawią się prędzej czy później)
2) Moderator to powinna być osoba, która rozumie jak działa sieć - czyli mieć dystans do łapek
3) Sam fakt iż jesteś modem dodatkowo zwiększa prawdopodobieństwo iż będziesz downvote'owany właśnie z powodu zajmowania tej pozycji

Chcę jednak zaznaczyć, iż nieustannie jestem pod wrażeniem poziomu wypowiedzi na tym forum, różnorodności poruszanych spraw (od kodowania do psychologii i samorozwoju) oraz olbrzymich pokładów cierpliwości, jaką wykazujecie się w wątkach tworzonych przez nowicjuszy, pytających po raz enty o Codeblocksa czy brak średnika. Widać, iż pamiętacie o swoich własnych początkach, jesteście pokorni i niesamowicie pomocni w odpowiedziach. Rzadko można zaobserwować taki klimat w sieci jaki panuje tutaj. Rozwinęliście niesamowicie swoją umiejętność wypowiadania się i podnieśliście własny próg tolerancji i opanowania w rozmowie.

Z mojego punktu widzenia na bana/reprymendę zasługują tylko prawdziwi trolle, którzy minusują "wszystko co widzą" - takie osoby widać jednak po statystyce: "Oddał x głosów w góre/ x głosów w w dół" w profilu - w przypadku osób, których statystyki up/down będą ewidentnie przesadnie negatywne mogę i będę interweniować.

Natomiast sam system internetowego oceniania jest stosunkowo sprawiedliwy - wynika to z prawa wielkich liczb - nawet jeśli zdarzają się minusujący hejterzy (a wiadomo że są) to stanowią oni niski procent w porównaniu z "normalnymi" użytkownikami i te kilka downvote'ów nie ma wpływu na statystyczny wynik oceny jakości dobrego postu. Osobiście uważam też, że każdy ma prawo wydać ocenę postu bez informowania o tym moderatorów, wg mnie to zdrowe podejście w longrunie. Ocenianie działa, bo to wynika ze statystyki. Im więcej będzie na forum użytkowników, tym lepiej system oparty na statystyce zadziała. To póki co najlepsza metoda jaką wymyślono, stąd YT czy Disqus również działają w oparciu o statystyczne łapkowanie.

No chyba, że na forum rzeczywiście ma miejsce jakieś masowe łapkowanie w dół i robi to osoba używająca multikont - jeśli o taką interwencję chodzi, to nie ma problemu - przyznam wówczas moderatorom prawa wglądu do tego kto łapkował dany post w górę / w dół. Od strony technicznej nie jest to problem.

Pozdrawiam
komentarz 1 grudnia 2015 przez niezalogowany
Serio? Więcej się nie da? A to ciekawostka, od kiedy tak jest? Chyba, że to jest twój pomysł. No, chyba by się przyjął. Mnie to obojętnie.
komentarz 1 grudnia 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)

Jak to nie ma znaczenia? Przecież nie odejmują punktów, więc twoja "reputacja" nie ucierpi. Między innymi tym się różni od innych serwisów :|

Tym bardziej nie powinny się dziać te dziwne rzeczy, o których mówiłeś. A reputacja to nie tylko punkty widoczne w profilu.

komentarz 1 grudnia 2015 przez niezalogowany
No, te dziwne rzeczy nie powinny się dziać, jeśli łapki nie będą jawne dla wszystkich, a jak się je ujawni, to wielu użytkowników może będzie chciało się mścić. A reputację dałem właśnie w cudzysłów, bo różnie to można odebrać. W końcu można mieć dużo punktów za spam, albo za konkretne, najlepiej oceniane odpowiedzi. Dobra, ten temat chyba możemy zakończyć ;)
komentarz 1 grudnia 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
Nadal nie wiem dlaczego uważasz, że te rzeczy miałyby się dziać tutaj skoro nigdzie indziej sie tak nie dzieje lub są to pojedyncze przypadki.
+10 głosów
odpowiedź 23 listopada 2015 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
To ja tylko dodam jedną alternatywę, którą wspomniałem na chacie: podobnie jak na SO, można zrobić prosty system uprawnień - np. potrzeba 2k+ punktów (liczby z głowy, do dogadania) żeby dać głos w dół, a każdy głos w dół zabiera głosującemu 100 punktów (żeby zniechęcić do spamowania głosami w dół; kiedyś czytałem że ktoś potwierdził eksperymentalnie że to skuteczna metoda). Z tego co wiem powinno to być łatwe do uruchomienia w silniku strony.
1
komentarz 23 listopada 2015 przez niezalogowany

Rozwiązanie dobre, jestem za.

Jednak moderator powinien tak czy siak widzieć co się dzieje

yes

1
komentarz 24 listopada 2015 przez emSon Stary wyjadacz (10,480 p.)
Raczej nie dobre. Czasem są tak kiczowate odpowiedzi, że nie wypada nie dać łapki w dół, a takich 100 punktów szkoda.
1
komentarz 24 listopada 2015 przez draghan VIP (106,230 p.)
Jeśli odpowiedź jest naprawdę kiczowata, to i 1000 można spokojnie poświęcić, żeby tylko nie wprowadzać innych w błąd.
+8 głosów
odpowiedź 23 listopada 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Ja nie rozumiem co ma prywatność użytkowników do tego?

Moderatorzy i redaktorzy mają wgląd do ukrytych postów, mają też wgląd do adresów IP i histori użytkownika na forum. Chyba to jest większym naruszeniem prywatności, prawda?
+7 głosów
odpowiedź 23 listopada 2015 przez niezalogowany
Uważam, że tak (moderator powinien mieć dostęp do danych, które pozwolą identyfikować takie osoby)
+5 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Chciałem tylko przypomnieć że referendum się odbyło, jest 72% głosów na "TAK" i sprawa została zupełnie olana.
4
komentarz 6 kwietnia 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
DOKŁADNIE!!! WŁADZA MUSI SZANOWAĆ GŁOS LUDU, INACZEJ JEST TYRANIĄ!!!

PRECZ Z TYRANIĄ! PRECZ Z TYRANIĄ! PRECZ Z TYRANIĄ!
1
komentarz 6 kwietnia 2016 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
M,można powiedzieć, ze juz raz obalilismy rządy na tym forum XD Teraz myślę, że to zły pomysł, aby modzi widzieli downvote'y, jak ktoś chce poznać szerzej moja opinię to niech da znać to machnę posta.
1
komentarz 6 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Nie pytałem nikogo o zdanie, tylko stwierdziłem fakt, że głosowanie odbyło się 4 miesiące temu, a efektów brak mimo miażdżącej przewagi jednej odpowiedzi.
+4 głosów
odpowiedź 23 listopada 2015 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
Najlepsze wyjście to dodanie opcji w ustawieniach - "Pokaż moje głosy" - wtedy ten, kto będzie chciał, będzie jawny, a ten który nie - nie będzie. Osobiście nie zauważam nagminnego zachowania tego typu, ale można równie dobrze wyeliminować downvote'y, tak jak zrobili to na Mikroblogu na wykopie.

 

Jeżeli idzie o modów - owszem, oni powinni widziec bez względu na cokolwiek.
+3 głosów
odpowiedź 23 listopada 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)

Dalej was wnerwia te zwykłe downlejki które niemalże nic nie dają poza spadnięciem ze swoim postem w dół?

Wy naprawdę się uwzięliście na tych "anonimowych downłojderów"... Normalnie jak Rząd w Stanach Zjednoczonych na kryptografię.
Wiecie co mnie najbardziej wnerwia na tym forum?
Ludzie którzy non stop stawiają na swoim mimo że we wcześniejszych podobnych tematach nic z tego nie wynikło.

Ale jeśli moderatorzy i TYLKO moderatorzy będą mieli wgląd, to ok.

+3 głosów
odpowiedź 30 listopada 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Ponad 500 wizyt bez przyklejenia tematu.

Gratulacje ! :)

Mam nadzieję, że jakiś duszek szepnął MZ na PW z linkiem do tego tematu ;)
komentarz 30 listopada 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
@efik Teraz możesz przedstawić Panu Mirkowi poglądy o tej "prywatności" :)
+2 głosów
odpowiedź 23 listopada 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
Argument o prywatności jest inwalidą. Przykro mi, ale w internecie NIE MA prywatności. I widoczność głosów nie robi tutaj żadnej różnicy. Szkoda, że chodzi tylko o to, by jedynie moderatorzy mogli widzieć te głosy. Ja bym bardzo chciał widzieć wszystkie głosy oraz aby inni widzieli moje. Tak jak jest to na kilku forach, które odwiedzam - po najechaniu na liczbę głosów (lub kliknięciu) pokazuje się dymek z listą głosujących z zaznaczeniem (np. kolorem) kto jaki głos oddał.

Pytanie tylko czy taka ankieta może cokolwiek zmienić?
1
komentarz 23 listopada 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Chodzi tu o prywatność między użytkownikami a nie użytkownik - Admin....
1
komentarz 23 listopada 2015 przez niezalogowany
Ja mam nadzieję, że coś się zmieni. To wszystko zaczyna być już bardzo smutne.
1
komentarz 23 listopada 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
I monotonne.
1
komentarz 23 listopada 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)

Chodzi tu o prywatność między użytkownikami a nie użytkownik - Admin....

A jaki związej mają głosy z prywatnością? Wstydzisz się, że oddałeś głos, boisz się że ktoś ci coś za to zrobić? Oddane głosy to nie są jakieś dane wrażliwe, które można wykorzystać do niecnych planów.

komentarz 23 listopada 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)

NIe trafiłeś.

Po prostu niektórzy nie wstawiają na fejsbóczku rózne informacje o sobie i nie upublicznia się na innych.

A po prostu chcą prywatność między innymi użytkownikami danego serwisu.

A jaki związej mają głosy z prywatnością? 

Teraz? żadnego związku. 

+1 głos
odpowiedź 25 listopada 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

To co chłopaki, piszecie gdzie trza? wink

komentarz 30 listopada 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Ośmielę się odkopać :)

Coś poszło czy boicie sie? :P
komentarz 30 listopada 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)

Działaj, a nie pytaj się cheeky

1
komentarz 20 czerwca 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
I co, Arek? Głosowanie jest jednoznaczne. Efektów zero. Kicha jednym słowem - głos forumowiczów nie ma żadnego znaczenia.
+1 głos
odpowiedź 1 grudnia 2015 przez juriiw Gaduła (3,470 p.)
Nie jestem za tym aby tylko moderatorzy wiedzieli kto daje minusy. Szanuję prace moderatorów ale nie dałbym im takiego przywileju...dałbym je wszystkim :]

Jestem za tym aby:

- konta użytkowników z kilkoma postami nie mogły brac udziału w stawianiu - i + lub takie konta, które są odwiedzane rzadko,

- w statystyce każdego użytkownika można było zobaczyć któremu użytkownikowi dało się + / - lub ewentualnie (jeśli to możliwe) w jakim temacie.
+1 głos
odpowiedź 11 kwietnia 2016 przez Strategiusz Dyskutant (9,220 p.)
edycja 11 kwietnia 2016 przez Strategiusz
Prawdopodobnie są na forum jacyś mąciciele, którzy cichcem przyznają minusy z powodów innych niż treść postu. Ale to że będą je widzieli moderatorzy to mało da, bo nie będą przecież śledzić wszystkich i zastanawiać się czy ktoś dał sensownie czy nie. Musieliby reagować na skargi obdarowanych minusami, a nie każdy będzie leciał do moderacji z jakimś głupim minusem. Dlatego ja bym wolał, żeby dawanie ocen plus czy minus wiązało się z ujawnieniem osoby która ją daje. To czy uzasadni czy nie, to już może być sprawa tej osoby. To forum jest na tyle małe, że prawo wielkich liczb tu nie działa.
3
komentarz 11 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

Musieliby reagować na skargi obdarowanych minusami, a nie każdy będzie leciał do moderacji z jakimś głupim minusem.

No i o to chodzi :) Przecież nikt nie będzie siedzieć i monitorować codziennie wszystkich minusów. A jeśli już ktoś zgłosi że jest notorycznie minusowany (ma 400 wątków i we wszystkich odstał nagle minusy i w każdej odpowiedzi - przerysowując) to po prostu sprawdzimy sytuację, odezwiemy się do takiego fana, co daje te minusy i załagodzimy sprawę. 

+1 głos
odpowiedź 11 kwietnia 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Pokazywanie, kto może nie jest najlepszym pomysłem, (prywatność użytkownika), ale jak najbardziej do każdego zgłoszenia, downvota, powinno być uzasadnienie, które ma ponad 5 znaków. Tacy trolle, którzy wbijają na forum logują się, dla każdego pytania dają downvoty i zgłoszenia, po czym idą z forum, musieli by wpisać powód zgłoszenia/downvota, od razu było by mniej zgłoszeń/downvotów, bo denerwuje mnie coś takiego, że odpowiedź jest "dobra i sensowna", to musi spadać na sam dół, bo jakiś troll, jeden z drugim co mają 120 punktów, dadzą downvoty

 

Pozdrawiam
1
komentarz 11 kwietnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ok, głos usera to PRYWATNOŚĆ, ale to że mogę zobaczyć czyjeś IP, hosta etc to już oczywiście nie ma znaczenia. :) Moim zdaniem, jeśli ktoś głosuje, to nie powinien się wstydzić swojej opinii, a pamiętajmy że głosowanie nie jest obligatoryjne, nie chcesz to nie musisz
1
komentarz 11 kwietnia 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Eryk +10
+1 głos
odpowiedź 11 kwietnia 2016 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
A może by tak usunąć możliwość zgarniania pktów za +/- myślę że to by w dużym stopniu uspokoiło trolli. A przecież komu robi różnicę ile ma pktów.
+1 głos
odpowiedź 20 czerwca 2016 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
Odświeżam. Już dawno jest większość na TAK, a tu nic się nie dzieje :(
komentarz 20 czerwca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Nic się nie dzieje i nic się z głosami działo nie będzie.

Szanuję głos wszystkich i sam jestem za tym, że głosy powinny być widoczne nawet publicznie, ale jako administrator, który wręcz musi myśleć o całym forum nie mogę tego zrobić. Byłoby zbyt dużo wzajemnego hejtu, wzajemnego obrzucania się... Już teraz jest zastanawianie się kto za co dał głos w dół i dla części użytkowników byłoby zapewne dobrze, że widzą te głosy - mogliby zapytać daną osobę za co itd. Ale dla innej części osób byłby to tylko powód do kłótni i wzajemnych wojen.

Tak więc mając na uwadze dobro wszystkich użytkowników głosy nie będą widoczne publicznie. W razie jakichkolwiek wątpliwości można pisać do mnie, czy na PW, czy na IRC czy gdziekolwiek, ja zweryfikuję od razu kto oddał głos i gdyby się okazało, że jest to jakieś spamowe głosowanie (tutaj szczególnie chodzi o głosy w dół) to będą dalsze konsekwencje dla tej osoby.

A moderatorzy też w chwili obecnej nie widzę sensu aby musieli widzieć głosy, wcześniej Mirosława tu nie było czyli sprawdzenie kto oddał dany głos było problemem - nikt pewnie nie chciał zawracać mu głowy itp. więc wtedy wgląd dla moderatorów był jak najbardziej uzasadniony. Ale teraz mogę zobaczyć to ja i nie ma problemu, aby coś sprawdzić. Możesz uzasadnić dlaczego chcesz, aby głosy były koniecznie widoczne dla moderatorów?
1
komentarz 20 czerwca 2016 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
Ty tu rządzisz :D ale wcześniej byłeś na TAK to odświeżyłem temat. Ale czemu nie dać innym moderatorom prawa do tego? Gdyby ciebie nie było to jest jeszcze 5 innych osób, które mogą się tym zająć.
komentarz 20 czerwca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Nie chodzi o to, że ja tu rządzę, ja tak powiedziałem i tak będzie "bo tak" :)

Uważam, że im mniej osób ma do tego dostęp tym lepiej - nie będzie nikogo kusiło żeby takie dane udostępniać. I nie chodzi o to, że komuś nie ufam czy coś, po prostu skoro nie jest to widoczne publicznie to nie widzę potrzeby rozszerzania grupy osób które będą to widziały. Tym bardziej, że ja jestem dostępny prawie że cały czas (oprócz godzin nocnych) - jeśli nawet nie jestem przy komputerze wystarczy napisać na PW, od razu dostanę sygnał na emaila i zweryfikuję.

Wcześniej jak najbardziej byłem na "tak" dla moderatorów, ale teraz jest osoba, która ma do tego dostęp na bieżąco - wcześniej gdy był to tylko Mirosław którego tu nie było to kwestia sprawdzenia kilku głosów była na pewno bardziej problematyczna - dla mnie nie jest to żadnym problemem.

Także myślę, że tak jak jest teraz, jest w porządku. Ja daję radę, takich spamerów głosami i próśb o sprawdzenie jest bardzo mało i jeszcze raz powiem, że dla mnie sprawdzenie tego nie stanowi żadnego problemu. Więc w razie problemów pisz śmiało ;)
2
komentarz 20 czerwca 2016 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
Jeśli mówisz, że kontrolujesz to ci ufam :D
0 głosów
odpowiedź 23 listopada 2015 przez niezalogowany
Przepraszam za wyrażenie, ale koło ch*ja mi to lata. Mam głęboko w nosie co kto myśli o mojej wypowiedzi, czy się z tym zgadza czy nie. To moje zdanie i tyle w temacie.

Od pilnowania poprawności mojego posta są moderatorzy, reszta mnie nie interesuje.
0 głosów
odpowiedź 1 grudnia 2015 przez Surykat Stary wyjadacz (14,760 p.)
Nie macie większych problemów, niż zbyt duża ilość "łapek w dół" na swoich postach? :D
1
komentarz 1 grudnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Nie chodzi tylko o jakieś tam łapki. Niektórzy dostają je bez większego uzasadnienia i problem w tym, żeby pozbyć się trollowania. Efik dostał kiedyś od jakiegoś "wielbiciela" chyba z kilkanaście łapek w dół pod różnymi odpowiedziami :)
komentarz 1 grudnia 2015 przez Surykat Stary wyjadacz (14,760 p.)
No tak, ale co to zmienia? :) Ja rozumiem, że system łapek jest i nie powinien być nadużywany, ale IMO sprawa nie jest warta takiego rabanu. :D
1
komentarz 1 grudnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ale to po prostu wkurza. Jak się uda to nie będzie rabanu już w ogóle :)

Podobne pytania

+40 głosów
2 odpowiedzi 13,155 wizyt
pytanie zadane 18 grudnia 2015 w Sprawy forum przez event15 Szeryf (93,790 p.)
+7 głosów
3 odpowiedzi 1,097 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2015 w Sprawy forum przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
0 głosów
6 odpowiedzi 639 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2018 w Sprawy forum przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...