• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kopalnia pomysłów

VPS Starter Arubacloud
+5 głosów
317 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2015 w C i C++ przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Nie wiem, czy już był taki wątek, ale proponuję, abyśmy w tym wątku wymieniali się pomysłami na programy, dogadywali się, czy zrobić jakiś program w grupie i tak dalej :) Zapraszam do pisania :)

5 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez Do.Zzay Mądrala (5,700 p.)
Gra: Proste gry z pegazusa, arcadowe, tetris Programy: Przeglądarka, Kalkulator fizyczny, Pseudo baza danych w bibliotece/sklepie/gospodarstwie rolnym Program liczący jak często wykonujemy klikniecia myszy/klawiatury na minutę
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Fajne pomysły, sam chciałem kiedyś zrobić całą bazę gier właśnie z Pegazusa :) Pozdrawiam :)
komentarz 13 kwietnia 2015 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Gry platformowe :)
+2 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Ja osobiście chciałbym stworzyć przeglądarkę internetową na silniku WebKit w Qt o nazwie "Krecik" (jak tylko naucze się Qt to będzie mój 0 projekt).
komentarz 13 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Ja postaram się napisać maksymalnie prostą i funkcjonalną przeglądarkę obsługującą JavaScript, oczywiście w oparciu o WebKit i Qt.
komentarz 13 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Jakbyś chciał się dowiedzieć jak zrobić Snake w konsoli, to zapraszam na kanał mojego kolegi:

https://www.youtube.com/channel/UCupL7TaDvbrOkdwaRyOZDUw/videos

Niedługo kolejny odcinek.
+1 głos
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez Ekwueme Obywatel (1,710 p.)
Jak ktos niema pomyslu to moze zrobic gre w ktorej transportujemy towary przez morze taki euro truck simulator czy cos podobnego tylko statkami
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Pomysł fajny, ale obawiam się, że to trochę trudnawe :) Chyba, że zrobić w 2D to nawet fajny pomysł :)
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Ekwueme Obywatel (1,710 p.)
Owszem niejest prosty ale odpada duzo swiata tylko porty a 2 d to tez niezly pomysl tylko tu trzeba to dobrze rozplanowac poniewaz wiele os widzac 2 d z gory rezygnuje
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
A czemu? Mario, Snake, terraria to fajowe gry, a są w 2D(nie mówiąc juz o GTA1 i GTA2 :D)
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Ekwueme Obywatel (1,710 p.)
Ja niemam nic przeciw 2D sam w takie gry gram ale niekturzy twierdza ze 2 d to juz nie gra mam kilku takich znajomych chcialem ich kiedys przekonac ale nieudalo sie np mario to nienajnowsza gra wienc ma juz te popularnosc i zostalo przemyslane choc podczas prub przekonania kolegow do 2D prubowalem mario nieudalo sie choc do 2 d bo juz 3 d sie im spodobalo choc wedlug mnie przeniesienie do 3 d to glupi pomysl mario w 2 d lepsze
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
A może taka gra, że musimy jeździć autkiem i dowozić np. pizzę na czas? :)
+1 głos
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez Mister123450 Dyskutant (8,700 p.)
Qwert kiedy zaczniemy jakiś wspólny projekt? Jakaś aplikacja użytkowa lub gra o np. biznesie, hmm? :D
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
edycja 13 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski
Spoko, ale teraz mam egzamin gimnazjalny, kuję lektury na polski :)

Później jak będę miał trochę czasu to się jeszcze pouczę c++, dokończę mojego snake i możemy.

Ja raczej kierowałbym się ku aplikacjom - w grę można chwilę pograć nim się znudzi, a aplikacja może zostać naprawdę przydatna.
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Linker Bywalec (2,690 p.)
Też myślę się uczyć do egzaminu ale.. Może coś się poucze:)
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Hehe widzę, że tu spora grupka osób jest z 3 gim :)
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Linker Bywalec (2,690 p.)

No dokładnielaugh. Pozdrawiam ;)

komentarz 13 kwietnia 2015 przez Linker Bywalec (2,690 p.)
Gratulacje ja myślę z pol i ang przede wszystkim się pouczyć, coś z gegry, historii i bio. Rezta to jakoś pójdzie:)
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Mister123450 Dyskutant (8,700 p.)
Emm ciekawy skrót, chyba chodzi o geografię ale ja jak z historią nie znam dat, nie wiem gdzie co jest :D

No dobra parę akurat miejsc, które nikogo jak nauczycieli nie obchodzą typu Czarnobyl znam :/
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Linker Bywalec (2,690 p.)
Skrót taki sam napisałeś wcześniej.
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
To nie ja pisałem :)
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Linker Bywalec (2,690 p.)
Sorry nie pattrzyłem na nicki.
0 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez Nondzu Obywatel (1,910 p.)
Głównie zajmuję się elektroniką cyfrową i programowaniem mikrokontrolerów (chodź i aplikację w C# do sterownika też napisałem i działa świetnie) więc mam również kilka pomysłów elektroniczno/programistycznych

- Przemiennik częstotliwości 1 lub 3 fazowy/ głównie w celu edukacyjnym

- inteligentna ładowarka akumulatorów samochodowych

- sterownik pieca CO

i wiele innych

Może znajdzie się też prócz mnie inny hobbysta elektroniki  ;) pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 706 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 507 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 379 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2021 w C i C++ przez Eriss69 Gaduła (4,470 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,080 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...