• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Python 2d/3d multiplatformowość

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
615 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2015 w C i C++ przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
Czy istnieją silniki do pythona 2d i / lub 3d które wspierają multiplatformowość. Coś na wzór unity ?

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 21 listopada 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
edycja 23 listopada 2015 przez furas
 
Najlepsza
Jest wiele modułów, które działają na Windows, Linux, OS X - są to nakładki na biblioteki/frameworki napisane w C/C++ więc je też trzeba zainstalować (co czasami może stanowić dodatkowy problem) np.  PyGame (SDL), PySFML (SFML), Panda3D (stworzony przez Sony https://www.panda3d.org/ ), Cocos2D ( http://cocos2d.org/#cocos2dpy ), itd.

Gorzej jest z iOS czy Android bo tu chyba tylko Kivy Framework jest aktywnie rozwijany.

Nie wiem jak się ma sytuacja z Ignifuga, które też twierdzi, że pozwala tworzyć na platformy mobilne z użyciem Pythona wraz z HTML i CSS  http://ignifuga.org/

https://wiki.python.org/moin/PythonGameLibraries
komentarz 21 listopada 2015 przez niezalogowany
Uważaj jak piszesz linki do jakichś stron, bo ktoś niekumaty może się nie skapnąć, że razem z linkiem dochodzi "),", kliknij sobie ten link to Pandy. Tak tylko mówię :)
komentarz 23 listopada 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
@filipekczek7 dzięki, rzeczywiście link niepotrzebnie łapał nawias :)
komentarz 23 listopada 2015 przez niezalogowany
No, nie ma za co ;)
+1 głos
odpowiedź 21 listopada 2015 przez Strategiusz Dyskutant (9,220 p.)
Jakieś tam są, ale ja straciłem masę czasu na użeranie się z bugami, instalacją zależności czy próbami zrozumienia dokumentacji, a i tak nic z tego nie wyszło. Szybciej trwała nauka C# na potrzeby Unity, niż to całe szukanie i próba opanowania jakiegoś engine'u pod Pythona.
komentarz 21 listopada 2015 przez niezalogowany
W takim razie chcesz zniechęcić autora do Python'a? ;)
komentarz 21 listopada 2015 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
Czemu odrazu do całego pythona? Może jest w tym racja że Python się nie nadaje do gier, ale jest spoko w innych dziedzinach
komentarz 21 listopada 2015 przez niezalogowany
To już się pytaj jego :)
komentarz 22 listopada 2015 przez Strategiusz Dyskutant (9,220 p.)
Konkretnie to próbowałem nauczyć się Panda3D (niedostateczna dla mnie dokumentacja), Soya3D (nie dałem rady zainstalować na Windowsie, nie wiem jak z Linuksem), Cocos2D, Pyglet, Pygame, pySFML (kiepskie wydajności w grafice 2D, pySFML dodatkowo bug),  Godot Engine (nie Python, ale podobny język - bugi, wczesna wersja).
 Potem dopiero spróbowałem Unity, bo czytałem, że obsluguje język Boo, który jest podobny do Pythona, ale okazało sie, że Boo oficjalnie został akurat wycofany, a i tak nie ma do niego tutoriali ani dokumentacji i nauczyłem się całkiem szybko C#, bo podobny do Javy.

Zakończenie było takie, że jednak zrezygnowałem z Unity na razie na rzecz baz danych i technoologii webowych.
0 głosów
odpowiedź 20 listopada 2015 przez Michał628496 Pasjonat (17,340 p.)
Jest moduł pygame(trzeba go pobrać) .Można w nim pisać programy 2d i 3d
0 głosów
odpowiedź 20 listopada 2015 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
Nie wiem czy ci to pomoze, ale na pewno blender korzysta ze skryptow pythona

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 97 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2018 w C i C++ przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 609 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2020 w C i C++ przez Konto123 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 524 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez maucinkali Nowicjusz (140 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...