• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Potrzebne studia ?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
365 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Macheroni Użytkownik (970 p.)
Witajcie !

Czy programista który ma bardzo dobrze ogarnięta np.Jave ! Bogate umiejetnosci i portfolio ! Ale skończył tylko Technikum/Liceum,czy taka osoba ma szanse na prace ((Zaskoczenie pracodawcy na rozmowie kwalifikacyjnej :D))

8 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 listopada 2015 przez Mikrokontroler xD Stary wyjadacz (13,500 p.)
Pierwsza osoba która do Ciebie dzwoni to zazwyczaj jakaś pani z "HR-u" i możesz być pewny że zapyta Ciebie o to czy zrealizowałeś jakieś projekty jak jej zaczniesz wymieniać to co zrobiłeś i w jakich technologiach jest duże prawdopodobieństwo że zostaniesz zaproszony na rozmowę techniczną z programistą tam programista pokaże ci że coś umiesz jednak "nie wszystko" (Tym się nie martw). Możesz też się spodziewać pytań nie technicznych np "ile byś wziął pieniędzy za umycie wszystkich okien w Sydney" albo też "dlaczego studzienki kanalizacyjne są okrągłe a nie kwadratowe" i jeszcze wiele śmieszniejszych :D (to nie jest reguła ja wiem bo byłem na kilku rozmowach i nie raz mnie takim czymś zaskoczyli :D )

Odpowiedź na pytanie brzmi "raczej nie ale warto mieć" w żadnym wypadku to tobie nie zaszkodzi a poznasz tam nowych wspaniałych ludzi. Jeszcze warto pamiętać jakie są te twoje projekty i w jakich technologiach :).

W dzisiejszych czasach idąc na studia jest dużo wad ale jest też dużo plusów i jest ich więcej ale to musisz sam się przekonać kto wie może poznasz wspaniałego wykładowcę który będzie chciał z tobą realizować jakieś super projekty
Później może cię wciągnąc w jakieś granty itp projekty z MON itd ja ogólnie polecam musisz się dobrze zakręcić i zbierz informację o wykładowcach kto czym się zamuje
0 głosów
odpowiedź 20 listopada 2015 przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)
oczywiście, że tak. Studia w tej branży to nie jest jakiś ważny wyznacznik dostania się do pracy.
0 głosów
odpowiedź 20 listopada 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Tak, ma szanse i nie potrzebuje studiów.

Oczywiście odpowiedź na to pytanie jest mega złożona, ale takiej nie oczekiwałeś.
0 głosów
odpowiedź 20 listopada 2015 przez Benek Szeryf (91,270 p.)
Jeśli reprezentujesz średni poziom, czyli taki jak większość ludzi po studiach, to raczej wybiorą zamiast Ciebie tego, który studia ukończył. Z kolei jeśli się wyróżniasz i masz większą wiedzę niż ludzie po studiach, to dadzą Ci szansę. Zresztą na to pytanie nie znajdziesz odpowiedzi. Pewnie niektórzy pracodawcy by Cię przyjęli, a niektórzy nie. To indywidualna sprawa, należy się przekonać samemu.
0 głosów
odpowiedź 20 listopada 2015 przez in4mat Bywalec (2,600 p.)
Oczywiście, że ma szanse na pracę i to całkiem spore, jeżeli ogarnia naprawdę dobrze Jave. Jak myślisz, jeżeli pracodawca będzie miał do wyboru osobę po informatyce ze słabą znajomością języków, a osobę po technikum z b. dobrą znajomością różnych technologii to kogo wybierze? Odpowiedź jest oczywista :D
0 głosów
odpowiedź 20 listopada 2015 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
Pan Mirosław udostępnił odpowiedź na te pytanie na facebooku http://www.web.gov.pl/wiedza/587_4583_czy-programista-powinien-skonczyc-studia.html
0 głosów
odpowiedź 20 listopada 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Co pracodawcy z twojego świstka ukończenia uczelni, gdy nie zaprezentujesz mu swoich umięjętności w praktyce. Oczywiście, że tak. Wielu znakomitych programistów osiągnęło sukces bez skończenia studiów.
0 głosów
odpowiedź 20 listopada 2015 przez koboltq Obywatel (1,540 p.)
Pracuję od trzech lat jako programista .NET i mam tylko technika. Można..

Podobne pytania

+1 głos
5 odpowiedzi 2,363 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 223 wizyt

92,832 zapytań

141,777 odpowiedzi

320,822 komentarzy

62,162 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...