Witam, stworzylem program w ktorym sobie rysuję na paintbox'ie, i przez kliknięcie buttona chciałbym zapisać stworzony rysunek, dzięki temu mogę to zrobić :
void __fastcall TForm1::Button2Click(TObject *Sender)
{
bmp = new Graphics::TBitmap;
bmp->Width = PaintBox1->Width;
bmp->Height = PaintBox1->Height;
bmp->Canvas->CopyRect(PaintBox1->Canvas->ClipRect, PaintBox1->Canvas, PaintBox1->Canvas->ClipRect);
if(SavePictureDialog1->Execute())
{
bmp->SaveToFile(SavePictureDialog1->FileName);
}
Tylko problem polega na tym, że ja chciałbym aby po naciśnięciu na tego buttona obrazek zapisał sie odrazu do z góry założonego folderu, bez wybierania miejsca zapisu. Da się coś z tym zrobić ?