• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zapis bez wybierania katalogu

0 głosów
166 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2015 w C i C++ przez GreePix Początkujący (380 p.)

Witam, stworzylem program w ktorym sobie rysuję na paintbox'ie, i przez kliknięcie buttona chciałbym zapisać stworzony rysunek, dzięki temu mogę to zrobić :

void __fastcall TForm1::Button2Click(TObject *Sender)
{
bmp = new Graphics::TBitmap;

bmp->Width = PaintBox1->Width;

bmp->Height = PaintBox1->Height;

bmp->Canvas->CopyRect(PaintBox1->Canvas->ClipRect, PaintBox1->Canvas, PaintBox1->Canvas->ClipRect);

if(SavePictureDialog1->Execute())

{

   bmp->SaveToFile(SavePictureDialog1->FileName);
}

Tylko problem polega na tym, że ja chciałbym aby po naciśnięciu na tego buttona obrazek zapisał sie odrazu do z góry założonego folderu,  bez wybierania miejsca zapisu. Da się coś z tym zrobić ? 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 20 listopada 2015 przez maly Nałogowiec (37,190 p.)

Ustaw ścieżkę w InitialDir.

komentarz 20 listopada 2015 przez GreePix Początkujący (380 p.)
A jak tego dokonać ?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 248 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2015 w C i C++ przez GreePix Początkujący (380 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 377 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2015 w C i C++ przez GreePix Początkujący (380 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 205 wizyt

93,741 zapytań

142,677 odpowiedzi

323,294 komentarzy

63,323 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...