• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kurs basha po polsku - co polecicie?

0 głosów
785 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2015 w Inne języki przez pierep94 Bywalec (2,720 p.)
Po krótkiej i bolesnej przygodzie z C++ i w trakcie coraz bardziej namiętnego romansu z Pythonem stwierdziłam, że trzeba trochę liznąć basha - żeby sobie ułatwić robotę skryptami czasami :)

Możecie mi polecić jakiś ciekawy kurs? Dobrze by było po polsku - łatwo tracę motywację, jak poza wysilaniem mózgownicy nad programowaniem muszę się jeszcze zastanawiać nad znaczeniami niektórych pojęć. Wolałabym akurat ten język przyswoić w podstawach w miarę szybko i bezboleśnie :)

Przeszukałam google, ale większość kursów ma rozpoczętych tylko pierwszych kilka lekcji, a ja jednak chciałabym wejść w jakieś przeszukiwania plików itd. a nie tylko same ify...

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 19 listopada 2015 przez niezalogowany
Wyjdziesz za mnie?
komentarz 19 listopada 2015 przez pierep94 Bywalec (2,720 p.)
A zdążysz mnie odbić narzeczonemu przed ślubem w czerwcu? ;P
komentarz 19 listopada 2015 przez niezalogowany

Challenge Accepted

0 głosów
odpowiedź 19 listopada 2015 przez furas Maniak (53,680 p.)
Prawdę mówiąc to jeśli coś mam zrobić to zdecydowanie wolę sięgnąć po Pythona lub nawet Perla niż robić w Bashu.

W Bashu robię co najwyżej krótkie skrypty na kilka linijek lub nawet jednolinijkowce. Może twórcy tych tutoriali też tak mają ;)
komentarz 19 listopada 2015 przez pierep94 Bywalec (2,720 p.)
Python jest fajny, ale jakoś tak... do pewnych zadań wolalabym użyć basha ;P tylko co z tego jak musze sie babrac w milionie stron zeby znalezc ten fragemnt ktory mnie interesuje a potem kolejne milion zeby znalezc drugi, a potem trzeci milion, zeby zobaczyc jak to polaczyc...
komentarz 20 listopada 2015 przez furas Maniak (53,680 p.)
edycja 20 listopada 2015 przez furas
To jest normalny proces uczenia się ;)

Skrypt Bash to po części bash a po części wywpoływanie programów zewnętrzene, które nie są częścią Bash więc też ich nie ma w opisach - i trzeba oddzielnie szukać dokumentacji.

Te zewnętrzne programy są plusem skryptów basha bo nie trzeba pisać wszystkiego samemu a wystarczy tylko wywołać program z odpowiednimi parametrami.
komentarz 20 listopada 2015 przez pierep94 Bywalec (2,720 p.)
Ja to wszystko rozumiem ;) tylko czemu nikt nie zrobil jeszcze kursu? ;P mam wrazenie, ze bash jest dosyc powszechny, na jakims przedmiocie zwanym systemy operacyjne czy podobne czesto jest na uczelniach... ;D chyba sama zrobie taki rodem z etrapeza i bede zgarniala grube miliony ;D

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 217 wizyt
pytanie zadane 15 lutego 2016 w Inne języki przez Misiek Mądrala (5,260 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 98 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 357 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2018 w Algorytmy przez jjanek Użytkownik (630 p.)

88,687 zapytań

137,300 odpowiedzi

306,686 komentarzy

58,878 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...