• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kurs basha po polsku - co polecicie?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
995 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2015 w Inne języki przez pierep94 Bywalec (2,720 p.)
Po krótkiej i bolesnej przygodzie z C++ i w trakcie coraz bardziej namiętnego romansu z Pythonem stwierdziłam, że trzeba trochę liznąć basha - żeby sobie ułatwić robotę skryptami czasami :)

Możecie mi polecić jakiś ciekawy kurs? Dobrze by było po polsku - łatwo tracę motywację, jak poza wysilaniem mózgownicy nad programowaniem muszę się jeszcze zastanawiać nad znaczeniami niektórych pojęć. Wolałabym akurat ten język przyswoić w podstawach w miarę szybko i bezboleśnie :)

Przeszukałam google, ale większość kursów ma rozpoczętych tylko pierwszych kilka lekcji, a ja jednak chciałabym wejść w jakieś przeszukiwania plików itd. a nie tylko same ify...

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 19 listopada 2015 przez niezalogowany
Wyjdziesz za mnie?
komentarz 19 listopada 2015 przez pierep94 Bywalec (2,720 p.)
A zdążysz mnie odbić narzeczonemu przed ślubem w czerwcu? ;P
komentarz 19 listopada 2015 przez niezalogowany

Challenge Accepted

0 głosów
odpowiedź 19 listopada 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
Prawdę mówiąc to jeśli coś mam zrobić to zdecydowanie wolę sięgnąć po Pythona lub nawet Perla niż robić w Bashu.

W Bashu robię co najwyżej krótkie skrypty na kilka linijek lub nawet jednolinijkowce. Może twórcy tych tutoriali też tak mają ;)
komentarz 19 listopada 2015 przez pierep94 Bywalec (2,720 p.)
Python jest fajny, ale jakoś tak... do pewnych zadań wolalabym użyć basha ;P tylko co z tego jak musze sie babrac w milionie stron zeby znalezc ten fragemnt ktory mnie interesuje a potem kolejne milion zeby znalezc drugi, a potem trzeci milion, zeby zobaczyc jak to polaczyc...
komentarz 20 listopada 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
edycja 20 listopada 2015 przez furas
To jest normalny proces uczenia się ;)

 

Skrypt Bash to po części bash a po części wywpoływanie programów zewnętrzene, które nie są częścią Bash więc też ich nie ma w opisach - i trzeba oddzielnie szukać dokumentacji.

Te zewnętrzne programy są plusem skryptów basha bo nie trzeba pisać wszystkiego samemu a wystarczy tylko wywołać program z odpowiednimi parametrami.
komentarz 20 listopada 2015 przez pierep94 Bywalec (2,720 p.)
Ja to wszystko rozumiem ;) tylko czemu nikt nie zrobil jeszcze kursu? ;P mam wrazenie, ze bash jest dosyc powszechny, na jakims przedmiocie zwanym systemy operacyjne czy podobne czesto jest na uczelniach... ;D chyba sama zrobie taki rodem z etrapeza i bede zgarniala grube miliony ;D

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 253 wizyt
pytanie zadane 15 lutego 2016 w Inne języki przez Misiek Mądrala (5,300 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 244 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 518 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2018 w Algorytmy przez jjanek Użytkownik (630 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,078 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...