• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

FFT W c++ odczyt mikrofonu i porownanie go z baza danych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
551 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2015 w C i C++ przez MjDark Nowicjusz (180 p.)
Witam czy wie ktos jak wyglada FFT w jezyku c++ ? Chodzi mi o odczytanie dzwieku lub pojedynczych liter aby porownac je z baza danych i w momencie zgodnosci jakiegos elementu wykonac jakas instrukcje.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 listopada 2015 przez niezalogowany
FFT to nic innego jak algorytm, pytasz o jego implementację czy o co?

Powiedz jeszcze co rozumiesz przez "porówanie dźwięku", bo jak rozumiem nie chodzi ci o sprawdzenie czy PCM dwóch audio jest identyczne, tylko na znalezieniu jakiegoś wzorca?
komentarz 17 listopada 2015 przez MjDark Nowicjusz (180 p.)
Pytam o algorytm, jak mozna go napisac w c++

Przez porownanie dzwieku rozumien na znalezieniu wzorca do wprowadzanego z mikrofonu.

Przyklad: mowie "ok" --> program sprawdza czy "ok" istnieje w bazie utwotuonej przeze mnie--> jesli potwierdzi znalezienie "ok" w bazie to wykona instrukcje przypisana do "ok" --> jesli program nie rozpozna zadnego dzwieku z bazy wczesniej utworzonej moze np spyta o powrorzenie.
komentarz 17 listopada 2015 przez niezalogowany
Powiedz mi jakie jest twoje doświadczenie z pracą na dźwiękach, bo to o co prosisz jest dość zaawansowane.

Bardzo ogólnie: algorytm będzie polegał, na przepuszczeniu tego co ci wypluje FFT przez dodatkową funkcję, która przez odpowiednio mocną aproksymację powie ci czy czy wypowiedziane "ok", jest podobne do "ok" z bazy danych (bo tego, że "ok" nie będzie identyczne, to raczej nie trzeba mówić).
komentarz 18 listopada 2015 przez MjDark Nowicjusz (180 p.)
Moje doswiadczenie jest niewielkie w zwiazku z praca przy dzwiekach... jestem na etapie zglebiania wiedzy na ten temat czytajac ksiazki... 2 tytuly ktore znalazlem zo "Sygnal mowy" Tadeusiewicza oraz "Metody numeryczne" Fortuny, Macukowa i Wąsowskiego w ktorej mam zamiar wiecej doeiedziec sie o tym algorytmie. Czy mozesz mi cos jeszcze polecic albo skomentowac moje wybory ? Co musze przeczytsc albo gdzie szukac zeby sprostac temu zadaniu ?
komentarz 18 listopada 2015 przez niezalogowany
Nie zajmowałem się porównywaniem dźwięku bezpośrednio, a jedynie nieco ogólniej więc jest mi ciężko wskazać ci jakąś dobrą lekturę w której  na pewno znajdziesz odpowiedź, ale na pewno na twoim miejscu bym poszukał czegoś spoza polskich materiałów, bo ich w naszym języku jest dość mało, a jeżeli są to zgaduje że nie są byt dobre.

Na pewno powionieneś zainteresować algorytmem DTW, który właśnie zajmuje się wyszukiwaniem podobieństw dwóch funkcji. Może ktoś inny na tym forum się tym bawił i może ci coś podpowie, bo ja się w ten temat nie zgłębiałem.
komentarz 18 listopada 2015 przez MjDark Nowicjusz (180 p.)
Ok dzieki bardzo !!! Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2016 przez Nondzu Obywatel (1,910 p.)
Witam

Pytanie do autora, czy udało Ci się coś dokonać z analizą dźwięku ? Mam teraz podobny problem i muszę porównać dwa sygnały dźwiękowe, chętnie wymieniłbym spostrzeżeniami.

 

Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 173 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2017 w HTML i CSS przez Nienormalny_ Początkujący (350 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 153 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2016 w C i C++ przez dayan Nowicjusz (200 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...