• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kursy, certyfikaty oraz specjalizacje przez internet

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
3,275 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Fawkes Nowicjusz (140 p.)

Witam serdecznie.

Pomyślałem, że najlepiej będzie się spytać obecnej tutaj społeczności. Więc:

Jako uczeń trzeciej klasy LO, przyszyły student informatyki, bawię się ostatnio dużo w HTML/CSS, podglądam filmy na stronie Pana Mirosława Zelenta, jak i uczę się z książek. Wykonałem już wiele projektów czasem lepszych czasem gorszych, ciągle się rozwijam.

Jednak zależy mi też na wypełnianiu zleceń dla freelancerów. I teraz mam takie pytanie, w obecnej sytuacji jestem na przegranej pozycji - bez doświadczenia, bez papierów. Na internecie znalazłem kilka kursów po których można zdobyć specjalizację czy też certyfikat. I teraz: czy takie certyfikaty/specjalizacje zdobyte przez internet są coś warte?

Dorabianie pieniędzy nawet na małych projektach wartych 300zł bardzo by mi się przydało podczas studiów, juz nie mówiąc o tym, że będę miał doświaczenie po zakończeniu nauki co bardzo się dzisiaj ceni.

Np. 

http://eduweb.pl/specjalizacje/webdesigner/

http://strefakursow.pl/sciezki_kariery/web_designer.html

 

Z góry dziękuję za poświęcony czas.

Pozdrawiam, Jakub.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 15 listopada 2015 przez emSon Stary wyjadacz (10,480 p.)
Takie certyfikaty dają.. nic. Nie warto ich robić, bo to tylko strata pieniędzy. Jeśli chcesz robić jako freelancer poducz się troche JS, konkretnie jQuery. Osoby zamawiające strone lubią widzieć jakieś fajne efekty, animacje itp.

Zrób sobie pare przykładowych stron, zamieść w portfolio. Naucz się reklamować swoje usługi, sprzedaj się. Wiadomo, że pośród masy webdesignerów musisz czymś sie wyróżniać, żeby to właśnie ciebie wybrał klient. Skoro nie masz doświadczenia, to lepiej zrób parę pierwszych zleceń za nieduże pieniądze, a potem wraz ze wzrostem twoich umiejętności proporcjonalnie będzie także rósł koszt twoich usług.
komentarz 15 listopada 2015 przez Fawkes Nowicjusz (140 p.)
Czyli tego typu certyfikaty omijać. Dziękuję ślicznie za odpowiedz jak i za radę. Myślałem właśnie, że na pewno w wybiciu się mogłoby pomóc robienie stron za mniejsze pieniądze z początku. W takim razie temat wyczerpany, dziękuję jeszcze raz :)
komentarz 15 listopada 2015 przez emSon Stary wyjadacz (10,480 p.)
Jeśli uzyskałeś odpowiedź na swoje pytanie mógłbyś dać najlepszą odpowiedź. Powodzenia życzę ;)
komentarz 15 listopada 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

poducz się troche JS, konkretnie jQuery.

Dobre, ciekawe co @Comandeer na to :) 

 

komentarz 15 listopada 2015 przez emSon Stary wyjadacz (10,480 p.)
On najchętniej pisał sam by pisał wszystkie biblioteki :D
komentarz 15 listopada 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
Chodzi o to, że pisząc "konkretnie jQuery" brzmi to tak jakby jQuery mogło zastąpić cały JS. A tak na prawdę ta biblioteka jest tylko malutką cząstką tego języka, pozwalającą jedynie sprawniejsze poruszanie się po obiektach DOM.
komentarz 15 listopada 2015 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)

jedynie sprawniejsze poruszanie się po obiektach DOM.

 

Ty chyba dokumentacji jQuery na oczy nie widziałeś

komentarz 15 listopada 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)

Ty chyba dokumentacji jQuery na oczy nie widziałeś

Jak ja lubię tego typu komentarze. Niestety przez to nie staniesz się fajny ani lubiany, a tym bardziej nikt nie będzie uważał, że posiadasz jakąś większą wiedzę w temacie, w którym się wypowiadasz.

Ale może jednak coś tam wiesz, więc pochwal się i powiedz wszystkim co jQuery oferuje poza możliwością prostszego zarządzania elementami DOM i obiektem XMLHttpRequest?

komentarz 15 listopada 2015 przez emSon Stary wyjadacz (10,480 p.)
jQuery nie zastąpi JS'a. jest raczej biblioteką pomocniczą i znacznie ułatwia wiele czynności. wiadomo, że wszystko można by napisać czystym j'sem, ale skoro takie coś jest, działa i masa ludzi tego używa - po co sobie utrudniać życie? pomijam oczywiście to, że jest spora liczba 'programistów', którzy śmigają w jQuery, a jak poprosisz ich o prosty skrypt w js to nie napiszą nic.
komentarz 15 listopada 2015 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
writen, sam wymieniłeś inne zastosowanie :)

http://api.jquery.com/ - to nie tylko zarządzenie DOM'em

Do tego jeżeli mówimy całościowo o jQuery to można wymienić też jQ UI i jQ mobile
komentarz 15 listopada 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)

 to nie tylko zarządzenie DOM'em

No to powiedz, co oprócz działania na elementach DOM i ajax oferuje nam jQuery? No to czekamy na oświecenie.

A może nie rozumiesz czym jest DOM. No bo jak się nie miało do czynienia z JavaScript'em tylko korzysta się z samego jQuery to może być trudno to zrozumieć. Oczywiście głównym założeniem JavaScriptu jest działanie z DOM, ale w świecie prawdziwego programowania i wzorców projektowych jest to raczej ta druga, mniej ważna rzecz.

0 głosów
odpowiedź 15 listopada 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
O ile eduweb jeszcze jest w miarę ok, o tyle strefa kursów jest jednym z najgorszych kursów jakie miałem okazję przerabiać. Oczywiście mówię o wszystkich kursach z PHP. Bardzo niskiej jakości materiały.

Poza tym specjalizację to możesz mieć tylko na studiach.

Certyfikaty, szczerze mówiąc bardzo mało mówią. Lepsze są platformy typu spoj, czy codewars. Najepiej wydać pieniądze na jakiś stacjonarny miesięczny - wakacyjny kurs programowania, na którym gwarantowane są praktyki zawodowe.
0 głosów
odpowiedź 15 listopada 2015 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
Zależy jakie to kursy - moja szkoła prowadzi kursy CISCO, które właściwie rozwijane są brane pod uwagę. Rzecz jasna to nie papierek, a Ty pracujesz, więc musisz udowodnić ich znajomość. Poza tym, nawet jeżeli nie skończysz kursu, jakaś wiedza zostaje. Jeżeli masz szansę brać kurs za friko, to bierz, ponieważ to dodatkowa wiedza, która może być akurat potrzebna w poszukiwaniu pracy.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 737 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 512 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 201 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,080 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...