• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wylosuje, chętnie przyjme pomoc :)

Object Storage Arubacloud
+5 głosów
688 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2015 w Nasze projekty przez elaen Gaduła (4,760 p.)
edycja 12 kwietnia 2015 przez elaen

Stworzyłem portal, no narazie to faza beta, ale przydałaby mi się wasza ocena, no i oczywiście pomoc. Przydałoby sie aby każdy rzucił jakąś propozycje do bazy danych, po lewej stronie na dole :) Im więcej propozycji tym strona bedzie ciekawsza.

Dziekuje za pomoc

a to link do strony

http://wylosuje.elaen.pl/wylosuje

9 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 12 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Mogę opisać layout i być bezlitosny?
komentarz 12 kwietnia 2015 przez elaen Gaduła (4,760 p.)
Prosze bardzo, nie jestem grafikiem, ani nie jara mnie front-end :)
komentarz 12 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Mnie również, wolę back-end.

Ale... Przyjżyj się, ta strona nie jest sexi.

Jest klika elementów, które mogą zostać w ogóle usunięte.

Jak najeżdżasz na blok w menu, to wyświetla się podpowiedź, po prawej stronie. Ale kto ją zauważy? Jest za daleko i za mała. Zlewa się z tłem.

Za mało okrągłości. Okrągłości kojarzą się z cyckami, dlatego nie zmienili loga McDonald, w Topowa Dycha było... Chyba. :)

Co do ciemnej strony, to rozumiem. Po co narażać wzrok przy pracy. Lepiej ustawić na czerń. Ale o wiele lepszym rozwiązaniem jest: #161714, #222420 albo #1F1F1F.

Proszę o to link do Color Picker'a: http://www.colorpicker.com/. Bo czerń #000 już nie jest sexi, ani przyjemna. :)
komentarz 12 kwietnia 2015 przez elaen Gaduła (4,760 p.)
hehe dzięki za opinie :) tak jak powiedziałem, to jest faza beta i to głęboka beta :)
komentarz 12 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

I spróbuj dodać coś takiego jak "Zaznacz Wszystkie", w generatorze haseł. Bo klikanie na wszystkie jest dość wnerwiające. Pozdrawiam. :-)

komentarz 12 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
No to miłego pisania kodu. :)
0 głosów
odpowiedź 12 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Te obramowania wyglądają paskudnie, system lotto jest bez sensu, zwykłe losowanie kilku liczb.  Generator haseł jest w miarę ok. Samo klikanie  w link jest słabym pomysłem, powinnien rozwijać jakiegoś boxa czy coś z np 15 rodzajmi filmów z okładkami itd.

 

Ogólnie strona jak na początek w miarę ok, ale dużo roboty w niej jeszcze.
komentarz 12 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Widzę że jesteś konkretny chłop.

Mógłbyś ocenić na "surowo": 

https://forum.pasja-informatyki.pl/7777/czy-ta-strona-jest-dobra-czesc-druga?show=7777#q7777.

0 głosów
odpowiedź 12 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Pomysł nie jest zły, ale popracuj nad szatą graficzną, bo jest taka lekko mówiąc "ciężka". Pozdrawiam :)
0 głosów
odpowiedź 12 kwietnia 2015 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)

Dodaj jakieś marginy w "menu" po lewej bo wszystko się prawie styka, i usuń podkreślenia, bo nie wyglądają dobrze:

a:hover
{
text-decoration:none;
}

Jak w kontakcie ustawiasz placeholder "Wpisz swoję imię" to nie pisz już po lewej Podaj swoję imie, co za dużo to nie zdrowo.

Inputy też powinny być responsywne, bo u ciebie wychodzą poza kolumny gdy się zmniejsza stronę.

I popracuj trochę nad szatą graficzną ;)

0 głosów
odpowiedź 12 kwietnia 2015 przez elaen Gaduła (4,760 p.)
Co Wy hakiery macie z tym 'OR 1=1;--- :) Dziękuje za darmowe testy penetracyjne ale nie zamawiałem :)
komentarz 13 kwietnia 2015 przez elaen Gaduła (4,760 p.)
edycja 13 kwietnia 2015 przez elaen
Niestety, sprawdziłem to i nie uzyskałeś moich danych dlatego że wstrzyknałeś mi html, bo nawet by to tak nie zadziałało, ale uzyskałeś bo funkcja mail była wadliwie ustawiona, i w ogóle była cała zła.

 

 

EDIT:

No i sie myliłem, komuś sie nudziło i zbombardował mi strone :D
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
:) hej ziomek :) mam nadzieje że miałeś kopie
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Mister123450 Dyskutant (8,700 p.)
Ta edycja zachodzi w przeglądarce, tak nic nie zrobisz Don Matteo. Zostawcie kolegę w spokoju :)
komentarz 13 kwietnia 2015 przez elaen Gaduła (4,760 p.)
spoko mam :) ale wylączyłem narazie dodawnie do bazy. Zrobie captche i troche poprawie pare bzdetów i wtedy znowu uruchomie. :P

Dzieki za darmowe testy penetracyjne Panowie!
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
edycja 13 kwietnia 2015 przez Mateusz Analityk
teraz mi niestety nie wstrzykuje he he choć sporo paramentrów testowałem

http://www.pl.zz.mu/
0 głosów
odpowiedź 12 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Muszę przyznać, że pomysł bardzo ciekawy.
Natomiast możesz w przyszłości mnóstwo tematów do wylosowania.
Jak myślisz, jakiego typu ludzię będą korzystać z Twojej strony ? Myślę że bardziej dla frajdy, albo żeby poznać więcej możliwości spędzenia wolnego czasu, więc na Twoim miejscu najabardziej zadbałbym o kreatywną bazę danych
Jak masz plan, żeby rozreklamować stronkę ?
komentarz 12 kwietnia 2015 przez elaen Gaduła (4,760 p.)
Myśle że ludzie którzy czasami poprostu nie wiedzą co mają zrobić,

Zamierzam do tego stworzyć aplikacje na telefon, głównie facebook i youtube będzie miejscem na reklame, ale prawda jest taka że dobry portal sam sie zareklamuje. No i faktycznie baza danych jest tutaj najważniejsza, dlatego udostępniłem ją też użyszkodnikom żeby mogli dawać swoje własne propozycje oczywiście dopiero po mojej akceptacji
komentarz 12 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
No i to jest myśl :)
0 głosów
odpowiedź 12 kwietnia 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
"Niema takiej strony!" - mały błąd się wkradł :)

Layout - tragedia, tutaj nawet nie ma co pisać. Jak już czytałem nie zajmujesz się grafiką więc to Ciebie usprawiedliwia. Jednak, jeżeli chcesz zaistnieć to współpracę z kimś będziesz musiał nawiazać.

Co do funkcjonalności, pomysł jest prosty i dobry, tutaj duży plus.

Tak z ciekawości to jest angular ? ;)
komentarz 12 kwietnia 2015 przez elaen Gaduła (4,760 p.)
Nie, codeigniter, troszke jquery. :) No jeżeli ktoś byłby chętny zrobić layout jestem otwarty na propozycje, mam dużo pomysłów na podobnego typu strony :)

 

A co do błędu, to przez to że przeżuciłem z lokalnego hosta i źle czyta adres, właśnie to naprawiam zaraz powinno być dobrze. Jak sie włączy którąś opcje z górnego menu to propozycje już działają
komentarz 12 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
O panie do tego musiałeś użyć  frameworka aż ? :D Co tutaj za pracę wykonuje ten Cody? przecież  tam jest dosłownie zwykłe wyciąganie danych z bazy, losowanie, sprawdzanie chceckboxów i formularz.
 Swoją drogą widziałem twój kod tego generatora haseł, troszkę przydługi. Wg mnie wystarczy  sprawdzić zaznaczone checkboxy, wrzucić wartości z nich do tablicy, kolejno z tablicy losować różne hasła (shuffle) rozkładając dane na stringa po przez implode.
komentarz 12 kwietnia 2015 przez elaen Gaduła (4,760 p.)
Ta strona dla mnie to pierwszy krok do frameworków. Można było napewno się czegoś nauczyć :)

Generator haseł nie ma w 100% dawać tych znaków tylko ma również spośród nich losować :) oraz liter i cyfr, jeszcze go troszke ulepsze ale to w swoim czasie :)
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
wg mnie bez sensu do takich rzeczy framework i tak nic się nie nauczysz przy tak małym projekcie. Jeżeli miałbyś system logowania,autoryzacji to owszem, warto.

Jeżeli chodzi  o generator, to jeżeli działą tak, że zaznaczasz pewne znaki a on losuje spośród nich to mój pomysł wystarczy ulepszyć minimalnie i też będzie działać. Wystarczy wtedy losować indexy odpowiednio :) Stawiam że  idzie to zrobić w 2-3 linijkach kodu :P

Jutro jak wrócę to ci  pokażę coś takiego :)
komentarz 13 kwietnia 2015 przez elaen Gaduła (4,760 p.)
Jest system logowania(dla administratora), plus cały CMS do obsługi tego, menu jest pobierane z bazy danych, oraz system newsow
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
Odezwij się do mnie może w wolnym czasie jakiś wygląd do tego Ci wyskrobie ;)
komentarz 13 kwietnia 2015 przez elaen Gaduła (4,760 p.)
Ok, będe pamiętać, dzięki za chęci :)
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Tutaj neewsów nie ma o;O.  Tak czy inaczej napisanie obsługi tego to godzina czasu niespełna w czystym php.
komentarz 13 kwietnia 2015 przez elaen Gaduła (4,760 p.)
Tak jak powiedziałem, tworzyłem tą stronę z myślą aby poznać wzorzec MVC oraz framework.
0 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Widze ze sie napracowales w js czy php ale nie wiedzialem ze da sie tak zepsuc standardowy design Bootstrap o0
0 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez Ekwueme Obywatel (1,710 p.)
Zrub wersje mobilna bo na telefonie strona sie troche rozsypuje

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 186 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2015 w SQL, bazy danych przez makoso Mądrala (7,380 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 69 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2020 w PHP przez Karola1234 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 397 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2020 w PHP przez rafana Użytkownik (950 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...